XXI Niedziela zwykła – 22 sierpnia 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła – 22 sierpnia 2021 r. –

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomieja Apostoła; w środę 25 sierpnia – św. Ludwika; w czwartek 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej – Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00; w piątek 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki; w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyna. Wśród solenizantów jest nasz Pan Radny Ludwik Bielecki. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  2. Z racji uroczystości Matki Boskiej Częstochowskiej odpust w parafii Stróża w przyszłą niedzielę 29 sierpnia połączony z konsekracją kościoła, której dokona ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik.
  3. Kończą się powoli wakacje. Już niedługo nowy rok szkolny. Zapraszamy dyrekcje, grona pedagogiczne i uczniów oraz ich rodziny ze szkół leżących na terenie naszej parafii na Mszę św. w następną niedzielę 29 sierpnia o godzinie 10.30 w intencji podziękowania za szczęśliwie spędzony czas odpoczynku oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy dla całej społeczności szkolnej.
  4. Spotkanie organizacyjne dla katechetów uczących w szkołach leżących na terenie naszej parafii w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym odbędzie się na plebanii we wtorek 31 sierpnia o godz. 19.00.
  5. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  6. Dziękuję również za składane w ostatnim czasie ofiary na dalszy remont naszej świątyni.
  7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Kazimierę Szewczyk – w poniedziałek 23 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Mirosława Kępę – w piątek 27 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Mariannę Wójcik – int. od sąsiadów z ul. Grodzkiej – w sobotę 28 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Janinę Kedziorę – w sobotę 28 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Roman Rydzewski, Marianna Maj, Krzysztof Bańka, Marianna Hanaj, Janina Niedziółka, Jan Kaczyński, Janina Michalak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….