XXI Niedziela zwykła – 26 sierpnia 2018 r. – Uroczystość NMP Częstochowskiej

1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Polsce jako Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Niedawno tysiące pielgrzymów zmierzały ku Jasnej Górze, tak dziś myśli wszystkich Polaków skierowane są ku tronowi Jasnogórskiej Pani, wspominając śluby jasnogórskie króla Kazimierza i akt oddania naszej ojczyzny Matce Bożej napisany przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego na tysiąclecie chrztu Polski. W duchu wdzięczności stajemy i my w tej świątyni za niezliczone łaski otrzymane przez ręce Maryi.
  2. Dzisiaj jest ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczone są na prace renowacyjne naszego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie remontu naszej świątyni.
  3. Dzisiaj w ramach akcji Archidiecezjalnej Caritas w całej diecezji przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”. Bóg zapłać za składane ofiary.
  4. Dzisiaj w Kraśniku odbędzie się V edycja Triathlon Kraśnik, która w tym roku będzie miała charakter Mistrzostw Polski. Organizatorzy zwracają się z wielką prośbą do mieszkańców o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do utrudnień w ruchu drogowym – szczególnie w godzinach 10.00. – 16.00. Największe utrudnienia spodziewane są na Wyżnicy, ul. Suchyńskiej, a także ul. Nadstawnej. W celu zminimalizowania uciążliwości zorganizowane zostaną objazdy przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
  5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: dzisiaj 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej – z tej racji odpust w parafii Stróża; w poniedziałek 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki; we wtorek 28 sierpnia – św. Augustyna; w środę 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w sobotę 1 września – bł. Bronisławy. Wszystkim zaś solenizantom czczącym w nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  6. Dziękuję naszym parafianom, którzy w ostatni piątek sprzątali kościół i osobom składającym ofiarę na środki czystości. Dziękuję też wszystkim, którzy remont naszego kościoła wspierają swoją ofiarą i modlitwami. Zapraszam chętnych do sprzątania naszej świątyni w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej. Polecam szczególnie Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  8. Akcja Katolicka z parafii św. Antoniego wraz z księdzem proboszczem ks. Wiesławem Szlassą serdecznie zapraszają na XII już Festiwal Pieśni Religijnej „Nie lękajcie się”, który odbędzie się w niedzielę 9 września przy parafii św. Antoniego „na Stacji”. Początek o godzinie 12.00 Mszą św. Więcej szczegółów znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  9. Od 1 września, czyli od przyszłej soboty, wracamy do normalnego porządku nabożeństw a więc Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 6.30, 7.00, 7.30 i 18.00.
  10. Kończą się wakacje. Już niedługo uczniowie pójdą do szkoły. W przyszłą niedzielę 2 września o godzinie 10.30 zapraszamy uczniów szkół leżących na terenie naszej parafii, ich rodziny oraz grona pedagogiczne na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Natomiast Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Specjalnej będzie w poniedziałek 3 września o godz. 11.00.
  11. Spotkanie katechetów z naszej parafii przed rozpoczęciem roku szkolnego odbędzie się na plebanii w czwartek 30 sierpnia o godzinie 19.00.
  12. Starosta Kraśnicki Andrzej Maj oraz Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w Dożynkach Powiatowych 2018, które odbędą się w niedzielę 2 września na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Szastarce. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla całych rodzin. Święto Dożynkowe stanowi ukoronowanie całorocznego trudu wszystkich pracujących na roli i w branżach związanych z rolnictwem. W tym roku rolnicy borykają się z niesprzyjającą aurą, trudnymi warunkami rynkowymi oraz brakiem rąk do pracy. Jednak mimo wielu przeciwności każdego roku Dożynki Powiatowe są organizowane, bowiem nasi rolnicy zasługują na to, aby docenić ich trud i podziękować za ciężką pracę.
  13. Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 1 września o godz. 5.00 z ul. Festiwalowej. Bliższe informacje można uzyskać w Bibliotece Parafialnej oraz pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 714).
  14. Od poniedziałku 3 września będzie można już rezerwować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na przyszły 2019 rok.
  15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Izabelę Drewniak – w poniedziałek 27 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Stanisławę (k) Zdeb – we wtorek 28 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Janusza Śmigielskiego – we wtorek 28 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Władysława Giżkę – w środę 29 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Jana Pyraka – w czwartek 30 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Jana Kulisia – w piątek 31 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu pożegnaliśmy: śp. Daniela Grabosia i Kazimierza Deca. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….