XXIII Niedziela zwykła – 5 września 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła – 5 września 2021 r. –

1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w niedzielę 5 września w Kościele w Polsce będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. W każdym kościele i kaplicy po Mszach Świętych mają być zorganizowane  kwesty. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Ofiary zbierane więc dzisiaj do puszek przed kościołem przeznaczone są na ten cel.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: jutro 6 września czczą swoją patronkę panie o imieniu Beata; we wtorek 7 września – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego; w środę 8 września – święto Narodzenia NMP – na Mszach św. o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00 poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Wśród solenizantów jest pani katechetka Beata Kwaśniak i nasz pan Radny Jacek Zych. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia  składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W poniedziałek 6 września o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie formacyjne Przyjaciół Oblubieńca.
  4. Najbliższa sobota 11 września to druga sobota miesiąca. Zapraszamy więc o godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  5. W niedzielę 12 września w Warszawie w świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Bezpośrednio w tych uroczystościach uczestniczyć będą tylko nieliczni przedstawiciele duchowieństwa i wiernych naszej archidiecezji. Miło mi przekazać informację, że ja jako proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku znalazłem się w gronie 10 księży, którzy będą reprezentować naszą Archidiecezję bezpośrednio i wezmą udział w koncelebrze w świątyni opatrzności Bożej w Warszawie. To ważne wyróżnienie dla naszej parafii.
  6. W związku z nowym kalendarzem liturgicznym na przyszły 2022 rok, w naszej parafii planowane są różne wydarzenia religijne: w niedzielę 8 maja 2022 r. będzie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej; tydzień później w niedziele 15 maja będzie Pierwsza Komunia dzieci ze Sz.P. nr 1 w Kraśniku, ze szkoły w Kowalinie i ze Szkoły Specjalnej; w niedzielę 22 maja odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej uczniów ze Sz.P. nr 2 w Kraśniku.
  7. Od przyszłej niedzieli 12 września o godz. 10.30 rozpoczynają się spotkania dla dzieci klas trzecich przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.
  8. W sobotę 28 maja przyszłego roku o godz. 18.00 zaplanowane jest bierzmowanie młodzieży klas ósmych, którego udzieli biskup Artur Miziński. Do 26 września br. młodzież ucząca się w szkołach leżących na terenie naszej parafii, a nie mieszkająca na terenie naszej parafii, powinna zadeklarować się u swojego katechety, księdza Piotra, gdzie będzie chciała przystępować do bierzmowania. Osoby spoza terenu naszej parafii chcące przystąpić do bierzmowania ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy, będą musiały przedstawić pozwolenie podpisane przez księdza ze swojej parafii, na terenie której mieszkają. Dotyczy to również dzieci, które mieszkają poza naszą parafią, a które chciałyby u nas przystąpić ze swoją klasą do Komunii Świętej. Uczniowie mają takie prawo wyboru, ale musi być ono poparte zaświadczeniem z parafii zamieszkania.
  9. Spotkania formacyjne z kandydatami do bierzmowania rozpoczną się od niedzieli 26 września.
  10. Wśród uczniów organizowany jest w naszej parafii konkurs plastyczny dotyczący postaci księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prace plastyczne w postaci gier planszowych związanych z życiem Prymasa Tysiąclecia dzieci składają u swoich katechetów a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec października.
  11. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  12. Dziękuję też za ofiary indywidualne składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszej świątyni: Alina i Henryk Ligaj; Wanda i Ludwik Bieleccy; Marzenna i Franciszek Gontarczuk; Irena Słońska; Helena Paszkowska; Janina i Bogusław Pączek; Krystyna Długosz; Maria Kwiatek; Halina Opasała.
  13. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest też dodatkowy specjalny numer Gościa Niedzielnego, droższy, związany z uroczystościami beatyfikacyjnymi.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Bożenę Kulinę – int. od sąsiadów – pn. 6 września o godz. 7.00; za śp. Jana czarnego – w pn. 6 września o godz. 7.30; za śp. Stanisławę Kość – int. od sąsiadów z bloku – w poniedziałek 6 września o godz. 18.00; za śp. Krystynę Kozak – w czwartek 9 września o godz. 7.30; za śp. Kazimierę Chruściel – w piątek 10 września o godz. 6.30; za śp. Barbarę Bąk – w sobotę 11 września o godz. 6.30; za śp. Krystynę Hałabiś – int. od pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku – w sobotę 11 września o godz. 7.30. Również 8 września o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji poległych mieszkańców Kraśnika w czasie II wojny światowej. Na koniec pomódlmy się wspólnie za wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….