XXIV Niedziela zwykła – 13 września 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 13 września 2020 r.

1. Ofiary zbierane w naszej diecezji w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczone są na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  2. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie i Mszę św. zbiorową. Początek z różańcem i procesją o godzinie 17.00. Nabożeństwo przygotowuje Legion Maryi.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: jutro 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – z tej racji w naszym dekanacie odpust w parafii Rzeczyca Księża połączona z wizytacją biskupa; we wtorek 15 września – w liturgii kościoła wspomnienie NMP Bolesnej – odpust w parafii w Kraśniku Fabrycznym przeniesiony na przyszłą niedzielę 20 września; w środę 16 września – wspominamy św. Korneliusza i Cypriana; w piątek 18 września – św. Stanisława Kostkę, patrona Polski i patrona młodzieży – w ten dzień zapraszamy na Mszę św. o godzinie  18.00 uczniów klas pierwszych – będzie poświęcenie tornistrów; w sobotę 19 września – wspomnienie św. Januarego. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Dzisiaj o godzinie 16.00 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku odbędzie się ceremonia otwarcia XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Lubelskie 2020”. To ważne wydarzenie sportowe i wielka promocja też Kraśnika. Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii całą uroczystość będzie można śledzić w Internecie.
  5. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w środę 16 września o godzinie 18.00 oraz później na spotkanie modlitewno-formacyjne
  6. W najbliższy czwartek 17 września o godzinie 18.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji naszej ojczyzny i wszystkich ofiar stalinizmu w 81.  rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Lichenia będzie w sobotę 19 września  godzina 5:00  rano z ul. Festiwalowej. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc. Można jeszcze się zapisać w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 714).
  8. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  9. Dziękuję również za składane w ostatnim czasie ofiary na remont naszej świątyni.
  10. W środę 23 września odbędzie się zbiórki krwi organizowana przez Burmistrza Miasta Kraśnik pana Wojciecha Wilka i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Można wcześniej się zarejestrować w godzinach 8.30 – 12.30 pod numerem  telefonu podanym na tablicy ogłoszeń: tel.: 722 361 960. Tradycyjnie krwiobus stanie na parkingu przy Urzędzie Miasta, ul. Lubelska 84. Podaruj krew. Podaruj życie. Zachęcamy do podzielenia się tym bezcennym darem.
  11. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Bogumiłę Majdańską – int. od współpracowników ze Spółdzielni – w poniedziałek 14 września o godz. 7.00; za śp. Mariana Biegaja – int. od Rady Parafialnej – w poniedziałek 14 września o godz. 7.30; za śp. Pawła Rdzenia – we wtorek 15 września o godz. 7.30; za śp. Mieczysławę Szczepanik – w piątek 18 września o godz. 7.00; za śp. Mariana Szafrana – int. od koleżanek żony – w piątek 18 września o godz. 7.30; za śp. Kazimierę Surowiec – w sobotę 19 września o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: św. Adam Targosiński i Alfreda Trznadeł. W ich intencji i za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…