XXIX Niedziela zwykła – 17 października 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła – 17 października 2021 r. –

1. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje, na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.
  2. Dzisiaj przed kościołem jest charytatywny kiermasz ciast, domowych przetworów i innych wyrobów na rzecz leczenia i rehabilitacji Moniki, która choruje na neuropatię. Potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. W związku z tym, całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie chorej Moniki. Organizatorem kiermaszu jest Komitet Społeczny „Zostać Aniołem”.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 18 października – św. Łukasza; w środę 20 października – św. Jana Kantego; w czwartek 21 października świętują panie Urszule; w piątek 22 października – św. Jana Pawła II. Wśród solenizantów są panie: Urszula Cichoń, Urszula Pietruczuk, Urszula Szymańska oraz pan Łukasz Okleciński. Wszystkich solenizantów z nadchodzącego tygodnia obejmujemy naszą pamięcią modlitewną i składamy im już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  5. Dziękuję także za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszej świątyni.
  6. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Od 1 listopada przez cały miesiąc o godzinie 17.00 będą odprawiane w naszym kościele nabożeństwa wypominkowe. Na bocznym ołtarzu są wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych z zaznaczonym od razu dniem, w którym będą wyczytane. Proszę więc wybrać sobie kartki na określony dzień i po wypisaniu imion i nazwisk zmarłych złożyć je w zakrystii lub kancelarii. Dziękuję wydawnictwu państwa Anny i Janusza Genejów za wydrukowanie kartek wypominkowych dla naszej parafii.
  8. Odwiedzając w najbliższych dniach cmentarz parafialny i robiąc porządki na grobach bliskich zmarłych, pamiętajmy o zachowaniu porządku na całym cmentarzu i o segregacji odpadów do odpowiednich pojemników.
  9. W intencji wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…