XXV Niedziela zwykła – 19 września 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła – 19 września 2021 r. –

1. W dniu dzisiejszym w kościele czytany jest List Pasterski Episkopatu Polski z okazji XI Tygodnia Wychowania w Polsce.
  2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przed naszym kościołem przeznaczone są na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek  21 września – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w czwartek 23 września – św. ojca Pio z Pietrelciny; w sobotę 25 września – bł. Władysława z Gielniowa. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Dzisiaj podczas Mszy św. dziecięcej będzie poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów.
  5. Dzisiaj też w ramach Europejskich Dni Kraśnika w miarę możliwości po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 będzie możliwość zwiedzania naszej świątyni z przewodnikiem.
  6. W naszej parafii od 25 lat istnieje Akcja Katolicka, która gromadzi osoby chcące działać na rzecz dobra i rozwoju parafii. Akcja organizuje pomoc dla ubogich, potrzebujących, prowadzi bibliotekę parafialną oraz organizuje wycieczki i pielgrzymki. Z okazji przeżywanego jubileuszu w przyszłą niedzielę 26 września o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji członków i sympatyków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy.
  7. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jadwigę Czubińską – int. od pracowników firmy FAN – w poniedziałek 20 września o godz. 6.30; za śp. Bożenę Kędzierską – int. od koleżanek i kolegów z Rejonu Energetycznego Kraśnik – w poniedziałek 20 września o godz. 18.00; za śp. Jana Kaczyńskiego – w środę 22 września o godz. 6.30; za śp. Jerzego Dołowego – int. od pracowników z Urzędu Gminy Kraśnik – w czwartek 23 września o godz. 7.00; za śp. Janinę Niedziółka – w czwartek 23 września o godz. 7.30; za śp. Krzysztofa Kulawiec – w sobotę 25 września o godz. 7.30. Na koniec pomódlmy się wspólnie za nich i za wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….