Opublikowano

XXVII Niedziela zwykła – 3 października 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła – 3 października 2021 r. –

ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca w naszym kościele wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do południa i po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Taca zbierana dzisiaj przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 3. Dzisiaj w kościołach w Polsce jest odczytywany List Episkopatu Polski zapowiadający obchody XXI Dnia Papieskiego, który będziemy miał miejsce w przyszłą niedzielę 10 października.
 4. Dzisiaj po Mszy św. w sali pod Lipą możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki.
 5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 4 października – św. Franciszka z Asyżu; we wtorek 5 października – św. Faustynę; odpust w parafii na Piaskach przeniesiony jest na dzień dzisiejszy; w środę 6 października czczą swego patrona panowie o imieniu Artur; w czwartek 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej; w sobotę 9 października – bł. Wincentego Kadłubka. Wśród solenizantów jest pan Artur Żurek prowadzący naszą scholkę a także biskup pomocniczy naszej Archidiecezji Artur Miziński. Wszystkich zaś solenizantów z nadchodzącego tygodnia obejmujemy naszą pamięcią modlitewną i składamy im już dzisiaj serdeczne życzenia.
 6. W najbliższą sobotę 9 października o godzinie 18.00 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie.
 7. Zapraszamy też na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30. Poszczególne grupy modlitewne mają możliwość prowadzenia rozważań różańcowych a dzieci zapraszam do odmawiania dziesiątków różańca.
 8. Dzisiaj podczas Mszy św. dziecięcej będzie poświęcenie różańców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Przypominam, że do 27 października uczniowie mogą składać do swoich katechetów prace konkursowe w postaci gry planszowej dotyczącej faktów z życia błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 10. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
 11. Dziękuję także za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszej świątyni.
 12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 13. Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprasza do kina Metalowiec na dwa filmy: „Fatima” w wersji 2D z polskim lektorem oraz „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. „Fatima” to film o objawieniach, jakie miały miejsce w portugalskiej wiosce ponad sto lat temu. Opowiada przede wszystkim o ludziach, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach, o tym, w jaki sposób objawienia wpłynęły na ich życie, ich codzienność. Pokazuje, jak bardzo to, co spotkało troje rodzeństwa, odcisnęło się na losach wielu dorosłych, którzy musieli dokonać wyboru: uwierzyć dzieciom albo zanegować ich prawdomówność. Drugi film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” to oficjalny film uroczystości beatyfikacyjnych kardynała Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Spektakularna filmowa realizacja opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Seanse filmowe będą: 8, 10 i 11 października. Szczegółowe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 14. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę organizowaną z naszej parafii do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, w tym do Medjugorie, w dniach 12-18 października. Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest bycie zaszczepionym. Bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 784 lub 504 267 222).
 15. W związku z wystąpieniem stanu epidemii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wywołanym zakażeniami SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kraśniku w piśmie z dnia 28 września nadesłanym do naszej parafii przypomina o bezwzględnej konieczności stosowania się do obostrzeń związanych z aktualnie trwającą pandemią COVID-19, wprowadzonych Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. Stosownie do zapisów w/w rozporządzenia zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 75% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu oraz że uczestnicy realizują  nakaz zakrywania przy pomocy maseczki ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny. Uczestniczący zaś w uroczystościach religijnych na zewnątrz budynku kościoła muszą zachować odległość między sobą nie mniejszą niż 1,5 m. Przed wejściem do budynków i innych obiektów kultu religijnego umieszcza się informacje o limicie osób, który obowiązuje w danym obiekcie. Przy wejściach do kościołów powinny znajdować się dozowniki ze środkiem dezynfekcji rąk dla osób uczestniczących w Mszach św. Środek dezynfekcyjny powinien posiadać działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze. Ważne jest również umieszczenie stosownych informacji o zasadach higieny i bezpieczeństwa dotyczących mycia i dezynfekcji rąk oraz nakładania i zdejmowania maseczek ochronnych przy wejściach do kościoła, najlepiej w formie graficznej. Zaleca się poddawanie dezynfekcji powierzchni dotykowych w kościele, zwłaszcza: klamek, poręczy, ławek, konfesjonałów oraz sanitariatów udostępnianych wiernym przynajmniej raz dziennie. Duszpasterze o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk powinni przypominać wiernym gromadzącym się każdorazowo w kościołach na sprawowanych liturgiach.
 16. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Danutę Kokoszka – w środę 6 października o godz. 6.30; za śp. Norberta Dekiela – w czwartek 7 października o godz. 7.00; za śp. Andrzeja Dudzisza – w sobotę 9 października o godz. 7.30.W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Jędrzejewski, Edmund Grzybowski, Krystyna Czelej, Stanisław Mozgawa, Józef Leziak, Grzegorz Bęc, Zenon Morski i Regina Kępa. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…