XXVII Niedziela zwykła – 4 października 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła – 4 października 2020 r.

1. Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca października. Mamy więc możliwość w naszym kościele adoracji Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Taca zbierana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  3. Dzisiaj w kościołach w Polsce jest odczytywany List Episkopatu Polski zapowiadający obchody XX Dnia Papieskiego, który będziemy miał miejsce w przyszłą niedzielę 11 października.
  4. Przed kościołem po Mszy św. są zbierane ofiary na Stolicę Apostolską. Zbiórka Świętopietrza była wcześniej odwołana z powodu pandemii. Dzisiaj możemy w naszej diecezji złożyć wreszcie ofiary na ten cel.
  5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 5 października – św. Faustynę Kowalską – z tej racji przeniesiony na dzisiejszą niedzielę odpust w parafii na Piaskach połączony z wizytacją biskupią; we wtorek 6 października – św. Brunona; jest to zarazem dzień imienin panów o imieniu Artur; w środę 7 października – NMP Różańcowej; w piątek 9 października – bł. Wincentego Kadłubka. Wśród solenizantów jest pan Artur Żurek prowadzący naszą scholkę. Wszystkich zaś solenizantów i solenizantki z nadchodzącego tygodnia obejmujemy naszą pamięcią modlitewną i składamy im już dzisiaj serdeczne życzenia.
  6. W najbliższą sobotę 10 października o godzinie 18.00zapraszamy na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie.
  7. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30. W zakrystii poszczególne grupy modlitewne mogą się jeszcze zapisywać na konkretne terminy prowadzenia rozważań różańcowych. Dzieci natomiast zapraszam do odmawiania dziesiątków różańca.
  8. W najbliższą środę, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października o godz. 17.00 – przed Różańcem, ks. Jarosław Hybza MIC (Marianin), znany rekolekcjonista i spowiednik, wygłosi konferencję: „ Matka Boża Różańcowa naszą Wychowawczynią i Obroną”. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców dzieci Pierwszokomunijnych z klas trzecich.
  9. Przypomnienie uczniom o konkursie październikowym: do 18 października dzieci przekazują siostrom i swoim katechetom wykonane różańce misyjne. Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 25 października.
  10. Planując różne uroczystości w przyszłym roku pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce dnia 16 maja 2021 r. – dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz  23 maja – dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i z Kowalina.
  11. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.
  12. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  13. Dziękuję także za ofiary składane na remont naszej świątyni oraz na środki czystości.
  14. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Dyrektor Muzeum Lubelskiego w Lublinie Katarzyna Mieczkowska zapraszają na otwarcie po modernizacji Muzeum Regionalnego w Kraśniku przy ul. Piłsudskiego. Uroczystość będzie miała miejsce w środę 7 października o godz. 10.00. Wraz z zakończeniem realizacji tego projektu, którego wartość wyniosła ponad 34 miliony zł, oprócz renowacji samego budynku, powstały nowe i kompleksowo zmodernizowane wystawy stałe: 24 Pułku Ułanów, wystawa etnograficzna dotycząca kultury i sztuki ludowej regionu oraz wystawa fotograficzna Kraśnik w starej fotografii.
  15. Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprasza do kina Metalowiec na film dokumentalny: „Wojtyła. Śledztwo” w wersji 2D. Seanse odbędą się od 9 do 14 października o godz. 17.00. Jest to nowe dzieło filmowe o Janie Pawle II, zawierające nieznane fotografie, obrazy i oryginalne dokumenty oraz nagrania świadectw osób, które doświadczyły jego wstawiennictwa.
  16. Szkoła Podstawowa w Kowalinie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt jest zbierany jeszcze do jutra do 5 października przy Świetlicy Wiejskiej z Spławach Drugich.
  17. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Helena Balicka, Henryk Skrzypek, Bronisław Sikora, Andrzej Wilk, Grzegorz Wójtowicz i Marian Łukasik. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…