XXVIII Niedziela zwykła – 10 października 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła – 10 października 2021 r. –

1. W niedzielę 10 października br. obchodzimy w Polsce XXI Dzień Papieski, który w tym roku przebiega pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie. W ubiegłą niedzielę w kościołach w Polsce został odczytany List Episkopatu Polski zapowiadający to wydarzenie. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy coroczna kościelna i publiczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości. Nowe stypendia można ufundować wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74 265, wrzucając datek do puszki kwestarskiej w kościołach lub na ulicach miast.
  2. Dzisiaj po Mszy św. w sali pod Lipą możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy następujących świętych: w środę 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek 14 października – św. Małgorzatę Marię Alacoque;  w piątek 15 października – św. Teresę od Jezusa; w sobotę 16 października – św. Jadwigę Śląską. Wśród solenizantek są osoby zaangażowane w życie naszej parafii: panie Jadwiga Pietruczuk, Jadwiga Sołtys, Jadwiga Jędrak, Jadwiga Latawiec. Wszystkim solenizantom składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. W środę 13 października zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją o godzinie 17.00, później zaś o godzinie 18.00 na Mszą św. zbiorową do Matki Bożej. Nabożeństwo przygotowują Kółka Różańcowe. Zwracam więc uwagę, że w środę różaniec rozpocznie się o godz. 17.00.
  5. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w stałych intencjach w najbliższą sobotę 16 października o godzinie 18.00.
  6. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  7. Dziękuję także za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszej świątyni. Dzisiaj podziękowania kieruję w stronę grupy następujących ofiarodawców: Katarzyna i Marian Tatara; Leonia i Józef Wołek; Jadwiga Latawiec; Wojciech Wieczorek; Dobrosław Rudny; Stanisław Śwircz.
  8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Władysławę Koślak – w poniedziałek 11 października o godz. 7.30; za śp. Stanisławę Starobrat – w środę 13 października o godz. 7.00.W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Regina Kępa, Władysław Piekarz, Andrzej Patalita, Benedykt Baran, Roman Kapiszewski, Stanisław Rolnik, Piotr Spulny i Kazimierz Rak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…