XXVIII Niedziela zwykła – 11 października 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła – 11 października 2020 r.

1. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym przed kościołem do puszek przeznaczone są na  Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w związku z przypadającym dziś XX Dniem Papieskim.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy następujących świętych: we wtorek 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego; w środę 14 października – św. Małgorzatę Marię Alacoque;  w czwartek 15 października – św. Teresę od Jezusa; w piątek 16 października – św. Jadwigę Śląską; w sobotę 17 października – św. Ignacego Antiocheńskiego; w przyszłą niedzielę 18 października – św. Łukasza Ewangelistę. Wśród solenizantek są osoby zaangażowane w życie naszej parafii: panie Jadwiga Pietruczuk, Jadwiga Sołtys, Jadwiga Jędrak, Jadwiga Latawiec, Teresa Kamola oraz pan Łukasz Okleciński. Wszystkich zaś solenizantów i solenizantki z nadchodzącego tygodnia obejmujemy naszą serdeczną pamięcią modlitewną i składamy im już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. We wtorek 13 października zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją o godzinie 17.00, później zaś o godzinie 18.00 na Mszą św. zbiorową do Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo przygotowują Kółka Różańcowe.
  4. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w stałych intencjach w najbliższy piątek 16 października o godzinie 18.00 oraz na spotkanie modlitewno-formacyjne.
  5. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.
  6. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  7. Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprasza do kina Metalowiec na film dokumentalny o Świętym Janie Pawle II pt. „Wojtyła. Śledztwo” w wersji 2D. Seanse odbywają się jeszcze do 14 października o godz. 17.00.
  8. W dniach 15-18 października 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania”. Wśród gości Kongresu znajdą się kard. Kurt Koch, który otrzyma doktorat honoris causa, kard. Gerhard L. Müller, kard. St. Dziwisz, bp Serafin Amielczenkow, Rocco Buttiglione i wiele innych osób. Arcybiskup Stanisław Budzik serdecznie zaprasza do udziału w kongresie i w wydarzeniach kulturalnych, które będą towarzyszyć obradom. Debaty będą też transmitowane drogą internetową. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.kongres.lublin.pl oraz na stronie naszej Kurii.
  9. Od soboty 10 października 2020 r. zmieniają się niektóre obostrzenia
    związane z COVID-19, obowiązujące w wybranych strefach. Opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii [Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 1758]. Powiat kraśnicki na razie należy do strefy żółtej. W „obszarze żółtym” nie ma zmian. Tak jak dotychczas nie ma limitu uczestników liturgii. W kościele pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem osób sprawujących kult). Jeśli chodzi o przyjęcia ślubne, konsolacje lub przyjęcia komunijne, jest ograniczenie ilości osób uczestniczących do 50 – w przypadku obszaru czerwonego oraz do 75 osób – w przypadku obszaru żółtego – z wyłączeniem ich obsługi. Przepisy przejściowe z Rozporządzenia określają, że jeszcze do dnia 16 października 2020 r. liczba uczestników przyjęć ślubnych, konsolacji lub przyjęć komunijnych, a także innych przyjęć okolicznościowych wynosi do: 50 osób – w przypadku obszaru czerwonego i do 100 osób – w przypadku obszaru żółtego – z wyłączeniem ich obsługi. Mając na uwadze dobro innych i własne stosujmy się do tych przepisów, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Henryka Sobalę – w poniedziałek 12 października o godz. 6.30; za śp. Alfredę Trznadeł – w środę 14 października o godz. 6.30; za śp. Adama Targosińskiego – w czwartek 15 października o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Andrzej Wilk, Grzegorz Wójtowicz, Marian Łukasik, Maria Wójcik, Barbara Sulowska, Janina Koślak, Janina Kot, Danuta Gwiazdowska, Janusz Wierzchowiak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…