XXXIII Niedziela zwykła – 15 listopada 2020. ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła – 15 listopada 2020.

1. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Wspomagamy nowe powołania nie tylko modlitwą, ale też ofiarami składanymi w ciągu roku na utrzymanie tej instytucji kształcącej przyszłych księży.
  2. Dzisiaj w Kościele obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji Ojciec Święty Franciszek skierował do wiernych specjalne Orędzie, którego tekst wywieszony jest przed kościołem na tablicy ogłoszeń.
  3. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym przed kościołem do puszek są przeznaczone na pomoc osobom bezdomnym, w ramach działalności prowadzonej przez Archidiecezjalną Caritas.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 17 listopada – św. Elżbietę Węgierską; w środę  18 listopada – bł. Karolinę Kózkównę; w piątek 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego; w sobotę 21 listopada – Ofiarowanie NMP – to również dzień imienin panów Januszów; w przyszłą niedzielę 22 listopada – w przyszłą niedzielę 24 listopada – przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny – jest to zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej – dlatego w czasie Mszy św. godz. 12.00 sprawowanej w intencji członków Parafialnego Koła Akcji Katolickiej, odnowią oni przyrzeczenia członkowskie. Również 22 listopada swoją patronkę św. Cecylię czczą członkowie chórów oraz osoby zajmujące się muzyką i śpiewem  kościelnym. A wśród świętujących w nadchodzącym tygodniu imieniny są osoby włączające się aktywnie w życie naszej parafii: m. in. Elżbieta Bańka, Elżbieta Oklecińska, Roman Pyrzyna, Janusz Cichoń, Janusz Czubiński, Janusz Geneja, Janusz Jagiełło. Jest też w naszym dekanacie kraśnickim dwóch proboszczów solenizantów: ks. wicedziekan Janusz Stefanek z parafii św. Józefa w Kraśniku i ks. Janusz Świtaj z parafii w Wilkołazie. Wszystkim solenizantom, tym wymienionym i niewymienionym, składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  5. Dzisiaj o godz. 10.00 Telewizja Polska – TVP3 Lublin będzie transmitować Mszę św. na żywo z naszego kościoła. Dziękujemy programowi trzeciemu Telewizji Polskiej za umożliwienie uczestniczenia wielu wiernym w niedzielnej Mszy św. poprzez transmisję na żywo nabożeństwa z naszej kraśnickiej fary, gdzie od ponad czterystu lat oddawany jest hołd Maryi Pani Kraśnickiej Ziemi.
  6. Rodzina Radia Maryja zaprasza jutro 16 listopada o godzinie 18.00 na Mszę św. w stałych intencjach.
  7. Zapraszamy codziennie o godzinie 17.00 na nabożeństwa wypominkowe.
  8. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Dziękuję też panu Krzysztofowi Orłowi za prace porządkowe w ogrodzie klasztornym. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie. Każdy może przyjść i pomóc, bo każda para rąk się przyda.
  9. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła.
  10. Przypominam, że kancelaria parafialna od początku listopada jest czynna codziennie od poniedziałku do soboty tylko popołudniu od godz. 15.00.
  11. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego oraz kalendarzy maryjnych na przyszły rok.
  12. Dzisiaj na pierwszej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie będziemy mogli roznieść opłatków bezpośrednio do naszych mieszkań. Dlatego osoby zainteresowane mogą otrzymać opłatki po Mszy w zakrystii lub w kiosku „Pod lipą”, a wciągu tygodnia dostępne będą w kancelarii lub zakrystii. W ramach sąsiedzkiej pomocy możemy też wziąć opłatki dla osób starszych lub rodzin z sąsiedztwa, aby na niczyim stole nie zabrakło poświęconego opłatka, którym się będziemy dzielić w czasie wigilijnej wieczerzy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dalszy remont naszej świątyni.
  13. W związku również z przygotowaniem odpowiedniego wystroju kościoła na święta w tym roku, chętnie przyjmiemy kilka większych i kilka małych choinek. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mariana Szafrana – int. od pracowników Starostwa Powiatowego w Kraśniku – w poniedziałek 16 listopada o godz. 7.00 oraz int. od Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego – w poniedziałek 16 listopada o godz. 7.30; za śp. Michała Bańkę – w środę 18 listopada o godz. 7.30; za śp. Jana Bożka – w czwartek 19 listopada o godz. 7.00; za śp. Danutę Koślak – w czwartek 19 listopada o godz. 7.30; za śp. Genowefę Szostak – w czwartek 19 listopada o godz. 18.00; za śp. Barbarę Szczesiak – w piątek 20 listopada o godz. 7.00; za śp. Dariusza Kowalskiego – w piątek 20 listopada o godz. 7.30; za śp. Henryka Sobalę – int. od sąsiadów – w sobotę 21 listopada o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Pochwatka, Mirosław Maj, Eugeniusz Pachuta, Krystyna Maj, Zygmunt Machoń, Zofia Widomska, Halina Lenart, Teresa Zwiernik, Helena Rachoń, Józef Jachymek, Marianna Matuszkiewicz, Elżbieta Gadowska, Zbigniew Igras, Jerzy Świetliński i Dawid Dymek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…