II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 – ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  3. Dzisiaj na pierwszej Mszy św. zostało poświęcone sianko, które zgodnie ze zwyczajem podkładamy pod obrus na stole podczas wieczerzy wigilijnej. Sianko w czasie świąt Bożego Narodzenia przypomina nam o tym, że Mesjasz przyszedł na świat w najbardziej ubogich warunkach, w stajni. Syn Boży stał się człowiekiem aby zbawić wszystkich ludzi. Poprzez symbole wyrażamy różne prawdy naszej wiary. Podobnie opłatek, którym łamiemy się, składając sobie życzenia świąteczne jest znakiem ofiary samego Jezusa Chrystusa, który ofiarował swoje życie za nasze zbawienie. Po Mszy św. w zakrystii lub w sali „Pod Lipą” u członków Akcji Katolickiej można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz sianko. Dostępne są też świece Caritas na stół wigilijny, w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  4. Chętni, którzy chcieliby jeszcze roznieść opłatki wśród osób starszych, swoich sąsiadów, w bloku czy na swojej ulicy, mogą je wziąć w zakrystii po Mszy św.
  5. W Sali „Pod Lipą” możemy też dzisiaj nabyć świeże pączki u członków Akcji Katolickiej.
  6. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 6 grudnia – św. Mikołaja; we wtorek 7 grudnia – św. Ambrożego; w środę 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszym kościele będą w tym dniu odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00; w czwartek 9 grudnia świętują panie Wiesławy i panowie Wiesławowie; w piątek 10 grudnia – wspomnienie NMP Loretańskiej. Wśród solenizantek są panie: Wiesława Karpińska i Otylia Zych. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  7. W najbliższą sobotę 11 grudnia o godz. 18.00 będzie sprawowana comiesięczna Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  8. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Roraty codziennie o godzinie 6.30 oraz we wtorki i czwartki o godzinie 18.00 szczególnie dzieci
  9. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni, każdego, kto może przyjść i pomóc, zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  10. Dziękuję również paniom: Eli Bańce, siostrze Szymonie Głaz, Annie Kondrackiej i Agnieszce Rzucidło za przygotowanie pakietów z siankiem – w tym roku estetycznie opakowane zawierają te małe pakieciki również zapisaną na kartce sentencję mądrościową jako słowo życia.
  11. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła. Wśród darczyńców są: Irena i Wacław Surowiec; Danuta i Stanisław Surdaccy; Janina i Mieczysław Pyzik; Ewa Wojtuszkiewicz; Genowefa Jakubczyk; Kazimierz Bryczek; Maria i Konrad Starobrat; Elka i Wiesław Bańka. Dziękuję również za ofiary  bezimienne na środki czystości.
  12. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli. Niestety ze względu na wzrost kosztów papieru, od tej niedzieli redakcja Niedzieli zwiększyła cenę do 8 zł za egzemplarz.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Wiesławę Latus – w poniedziałek 6 grudnia o godz. 6.30; za śp. Antoniego Młynarczuka – w we wtorek 7 grudnia o godz. 7.00; za śp. Genowefę Litwin – w czwartek 9 grudnia o godz. 6.30; za śp. Henryka Gawlika – w piątek 10 grudnia o godz. 6.30; za śp. Barbarę Chmurę – w sobotę 11 grudnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Barbara Drzazga, Helena Szczepanik, Barbara Świąder, Marian Wójtowicz, Anna Lewaszow, Jerzy Wątroba. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…