Ogłoszenia

 

III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

ogłoszenia duszpasterskie

  

 1. Dzisiaj w Archidiecezji Lubelskiej obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna tydzień biblijny. Celem tych obchodów jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka. Zachęcamy więc do lektury Pisma Świętego, a w ramach tygodnia biblijnego zapraszamy w najbliższą środę o godz. 17.30 na spotkanie biblijne na temat Apokryfów.
 2. Dzisiaj przed kościołem po Mszy św. możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na organizację w tym roku przez naszą parafię Dnia Dziecka. Bóg zapłać wszystkim, którzy chcą włączyć się w tę akcję. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci na tę wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w niedzielę 27 maja po Mszy św. dziecięcej
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na montaż słowno-muzyczny pt. „Słowa Pamięci” w wykonaniu młodzieży z naszego Liceum Ogólnokształcącego „na Górce”. Spektakl dotyczy rocznicy zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej.
 4. Dzisiaj też po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa. Bierzmowanie w tym roku w naszej parafii będzie w niedzielę 6 maja o godz. 18.00. Spowiedź dla bierzmowanych będzie w pierwszy piątek miesiąca 4 maja.
 5. Kolejna próba przed pierwszą komunia dla uczniów klas III z SP nr 1 i Kowalina w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 16.00 a dla uczniów klas III z SP nr 2 w czwartek 19 kwietnia o godz. 16.00. Natomiast próby dla uczniów klas IV przed rocznicą ich Komunii św. będą 18 i 25 kwietnia o godz. 16.00.
 6. Rodzina Radia Maryja zaprasza jutro, w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 18.00 na Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie wielkanocne do Sali w domu parafialnym.
 7. W następna niedzielę 22 kwietnia o godz. 10.30 będziemy się modlili w intencji tegorocznych maturzystów z LO i Technikum nr 1 „na górce” w Kraśniku. Zapraszamy uczniów, ich rodziny oraz dyrekcję i grono pedagogiczne na tę Mszę św., na wspólną modlitwę za maturzystów i szczęśliwy przebieg egzaminów dojrzałości.
 8. W nadchodzącym tygodniu mamy popularne imieniny Robertów we wtorek 17 kwietnia: wśród solenizantów jest nasz parafianin pan Robert Rak. Najserdeczniejsze życzenia składamy wszystkim solenizantom.
 9. Dziękuję członkom Rady Parafialnej, którzy uczestniczyli w pracach porządkowych przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w kościele i przy rozstawianiu ławek przed kościołem.
 10. Dziękuję także osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Zapraszam chętnych do pomocy również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
 11. Dziękuję również wszystkim osobom, które w ostatnim czasie składały ofiary na remont naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania w kiosku „pod Lipą” najnowszych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego.
 13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Irenę Machaj – int. od pracowników bloku operacyjnego i oddziału intensywnej terapii – w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Teresę Chylińską – int. od sąsiadów córki – w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Grażynę Barankiewicz – int. od sąsiadów z ul. Głębokiej – w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Ryszarda Dygusia – w środę 18 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Ryszarda Pastuszkę – int. od KR MB Szkaplerznej – w środę 18 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Ireneusz Maciąg – int. od koleżanek i kolegów z klasy – w czwartek 19 kwietnia o godz. 18.00; za śp. Stefana Rachonia – int. od sąsiadów – w piątek 20 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Teresę Kufel – w piątek 20 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Krystynę Saganowską – w sobotę 21 kwietnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefan Kopeć, Piotr Resztak, Janina Pastuszko, Maria Kmita. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

 

 II Niedziela Wielkanocna – 8 kwietnia 2018 r.

ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas i początek Tygodnia miłosierdzia. W kościołach odczytywany jest List Pasterski Episkopatu Polski z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem przeznaczone są na Fundusz Caritas. Dzisiaj też tradycyjnie o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji członków Parafialnego Koła Caritas. Natomiast odpusty ku czci Bożego Miłosierdzia dzisiaj są w parafiach na Piaskach i w Rudniku Szlacheckim.
 2. Jutro 9 kwietnia w kalendarzu liturgicznym w tym roku przypada przeniesiona z marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą w naszym kościele odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o godzinie 18.00 będzie przeprowadzona duchowa adopcja dziecka poczętego. Osoby, które pragną się podjąć duchowej adopcji, zapraszamy na Mszę św. ze świecami. Deklaracje do wypełnienia są rozłożone na bocznym ołtarzu.
 3. W przyszłą sobotę 14 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 4. Dzisiaj po sumie w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Kół Różańcowych.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie wielkanocne w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 16.00.
 6. We wtorek 10 kwietnia po wieczornej Mszy św. zapraszam panów Radnych, a także młodzież i inne osoby do rozbiórki świątecznej dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego w kościele.
 7. W następną niedzielę 15 kwietnia po Mszy św. o godzinie 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na montaż słowno-muzyczny pt. „Słowa Pamięci” w wykonaniu młodzieży z naszego Liceum Ogólnokształcącego „na Górce”. Spektakl dotyczy rocznicy zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej.
 8. Urząd Miasta przekazał informację, że została podjęta decyzja o zdemontowaniu szlabanu przy wjeździe na parking koło Supersamu. Odtąd przez całą dobę parking jest bezpłatny. To dobra wiadomość dla przyjeżdżających do kościoła samochodami. Jednocześnie zwracam uwagę na znaki „zakazu wjazdu” ograniczające wjazd samochodów wokół naszego kościoła. Dziękuję pracownikom Zarządu Dróg w Kraśniku za zamontowanie tych znaków. Za znakami znajduje się już obszar ruchu pieszego z dojściem do kościoła. Proszę więc nie parkować samochodów w tym miejscu i nie zastawiać wjazdu.
 9. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Zapraszam chętnych do pomocy również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
 10. W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii pana Tomasza Albiniaka z Gruzji. Przy tej okazji przeprowadzona była zbiórka ofiar dla dzieci w Gruzji. W tych dniach przyszło podziękowanie ze strony Zakonu Kamilianów Posługujących Chorym w Gruzji za otrzymane ofiary. Zebrana wówczas suma w wysokości 4030 zł zostanie przeznaczona na trzymiesięczną rehabilitację dwójki niepełnosprawnych dzieci. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wsparli tę akcję. List z podziękowaniem oraz ięcej informacji na ten temat jest umieszczona na tablicy ogłoszeń.
 11. Zachęcamy do nabywania w kiosku „pod Lipą” najnowszych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Na bocznych ołtarzach zaś jest wyłożona nasza parafialna gazetka „Pani Kraśnicka”.
 12. Zostaje już praktycznie miesiąc do uroczystości pierwszokomunijnych i rocznicowych. Przypominam, że w tym roku rocznica Pierwszej Komunii dla uczniów klas IV będzie w niedzielę 6 maja. Dlatego próby dla uczniów klas IV będą 18 i 25 kwietnia o godz. 16.00. Natomiast pierwsza próba dla uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Kowalina będzie w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 16.00 a próba dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2 będzie w czwartek 12 kwietnia o godz. 16.00.
 13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zofię Koperską – w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Teresę Chylińską – int. od sąsiadów z klatki – we wtorek 10 kwietnia o godz. 6.30 oraz int. od koleżanek z Urzędu Pocztowego – w środę 11 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Michała Czubińskiego – int. od pracowników firmy FAN – we wtorek 10 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Mieczysława Maja – we wtorek 10 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Kazimierza Biegaja – w czwartek 12 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Sylwestra Krawczyka – int. od pracowników MOSTOSTALU – w piątek 13 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Witolda Lamorskiego – w piątek 13 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Irenę Machaj – int. od pracowników bloku operacyjnego i oddziału intensywnej terapii – w sobotę 14 kwietnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Wilk, Stanisława Zdybicka, Mieczysław Marczyński, Roman Zagórski, Stefan Kopeć i Piotr Resztak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie… 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r.

  Wstęp

  Niedziela Zmartwychwstania, zwana Wielką Niedzielą, jest dla nas wszystkich dobrą nowiną, że Chrystus żyje i pozostaje z nami aż do skończenia świata. Symbolem Zmartwychwstałego jest umieszczona w kościele figurka Chrystusa z chorągwią w ręku oraz paschał, który zapala się w tym okresie na wszystkich Mszach niedzielnych i pogrzebowych.

 

ogłoszenia duszpasterskie

  

 1. Dziękuję wszystkim osobom, które w Dniach Triduum Paschalnego, włączały się w przygotowanie liturgii poszczególnych dni, w sprzątanie i dekorowanie kościoła, w wykonanie ciemnicy i grobu, w prowadzenie adoracji.
 2. Dziękuję także Akcji Katolickiej oraz osobom, które wczoraj do kosza składały różne produkty na paczki dla ubogich. Zostało przygotowanych i wydanych około 60 paczek świątecznych.
 3. Dziękuję również tym wszystkim, którzy przyczynili się, by ta dzisiejsza liturgia rezurekcyjna i procesja miały bardzo odświętny, uroczysty charakter: dziękuję orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej, panu organiście, osobom niosącym obrazy i feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty i całej służbie ołtarza.
 4. Dzisiaj z serca przepełnionego radością paschalną, chcę złożyć Wam wszystkim, Parafianom i Gościom, w imieniu własnym i wszystkich duszpasterzy tej Parafii, najlepsze życzenia:

Niech Chrystus Zmartwychwstały ożywi w każdym z Was łaskę wiary, nadziei i miłości. Niech dzięki wierze ogarnia nas światło tajemnicy Zmartwychwstałego Pana, abyśmy wszyscy potrafili odkryć w nas samych i wokół nas Jego obecność i mogli być prawdziwymi świadkami Jego miłości, zawsze wiernej.

 1. Przypominam, że dzisiaj jeszcze Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Jutro zaś Poniedziałek Wielkanocny – porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Zamiast homilii będzie odczytany list Rektora KUL, a taca z dnia jutrzejszego jest przeznaczona na tę katolicka uczelnię.
 2. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy i obchodzi się je jak uroczystości Pańskie. Z tego też powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy imieniny: dziś 1 kwietnia – Grażyny; we wtorek 3 kwietnia – Ryszarda. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
 5. W przyszłą niedzielę 8 kwietnia odpust z okazji Miłosierdzia Bożego w parafii Miłosierdzia Bożego „na Piaskach” i w Rudniku Szlacheckim. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.
 6. Spotkanie Kół Różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 kwietnia po sumie.
 7. W zakrystii dziś są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 8. Ukazał się też nowy świąteczny numer „Pani Kraśnickiej”. Wyłożony jest on na bocznych ołtarzach. Dziękuję zespołowi redakcyjnemu oraz Wydawnictwu Państwa Anny i Janusza Genejów. Zgodnie z życzeniem fundatorów ofiary składane za gazetkę są przeznaczone na dalszy remont kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszamy w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
 10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mirosławę Piotrowską – we wtorek 3 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Zbigniewa Wilka – w środę 4 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Hannę Grządkę – w czwartek 5 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Halinę Puzoń-Szczelinę – w czwartek 5 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Henryka Kędziorę – int. od sąsiadów z ul. Cegielnianej – w czwartek 5 kwietnia o godz. 18.00; za śp. Grażynę Barankiewicz – w piątek 6 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Michała Czubińskiego – int. od koleżanek i kolegów syna – w piątek 6 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Mariusza Rudzińskiego – w sobotę 7 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Krystynę Wolak – w sobotę 7 kwietnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Genowefa Gałek, Krystyna Skrzypek i Urszula Rejter. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

 

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.

 Wstęp  

W liturgii Kościoła przeżywamy Wielki Tydzień, który rozpoczyna się Niedzielą Palmową. Kilka dni przed zmartwychwstaniem Pan Jezus odbył triumfalny wjazd do Jerozolimy. Wielki tłum rozpościerał swe szaty na drodze, inni zaś obcinali gałązki z drzew i słali przed Nim, wołając: „Hosanna Synowi Dawidowemu!” Na pamiątkę tych wydarzeń świętujemy Niedzielę Palmową. Nazwa odnosi się do gałązek palmowych, którymi wyścielano drogę, którą przemierzał Jezus na oślicy, wjeżdżając do Jerozolimy. W XI w. pojawił się zwyczaj święcenia palm. Procesja z palmami jest z jednej strony upamiętnieniem wydarzenia sprzed wieków, z drugiej zaś – naszym kroczeniem wraz z Chrystusem ku ofierze, którą dzisiaj jest Msza święta. Ogłaszając Chrystusa Królem zgadzamy się w ten sposób na to, że nasza droga do Ojca prowadzi zawsze przez krzyż. Dzisiaj w czasie liturgii czytana jest Pasja i nie ma homilii.

 

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.

 

ogłoszenia duszpasterskie  1.    Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tzw. Tacę gospodarczą przeznaczone są na dalszy remont naszej świątyni. Bóg zapłać.2.    Dzisiaj po Mszy św. można nabyć przed kościołem wielkanocne chlebki dobroci. Akcja ta prowadzona jest przez Archidiecezjalną CARITAS, a zebrane w ten sposób fundusze  przeznaczone będą na pomoc biednym rodzinom.

 1. Również dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy św. wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Kraśniku prowadzą sprzedaż pisanek i ozdób świątecznych w celu zbiórki funduszy na dożywianie wychowanków Świetlicy środowiskowej „Słońce na dłoni”.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. dla dzieci o 10.30 nastąpi rozwiązanie konkursu na najpiękniejszą palmę i wręczenie nagród.
 3. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 4. Starosta kraśnicki Andrzej Maj zaprasza dzisiaj w godz. 10.00-15.00 do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku na Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła,
 5. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii.
 6. W najbliższym tygodniu od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty będziemy obchodzić tzw. Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek rano nie odprawia się w parafiach Mszy św. Jedynie w Katedrze sprawowana jest Msza Krzyżma, w czasie której święci się oleje, a kapłani pod przewodnictwem Biskupa odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. Jest to dzień upamiętniający ustanowienie przez Chrystusa sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Wieczorem zaś o godzinie 18.00 odprawiona będzie w naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej. Po komunii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do „ciemnicy”.
 7. W Wielki Piątek – od godziny 9.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Poszczególne grupy działające przy naszej parafii poprowadzą czuwanie modlitewne, zgodnie z następującym porządkiem:

9.00 – 10.00 harcerze i ministranci; 10.00 – 11.00 dzieci z klas III przygotowujący się do I Komunii Świętej; 11.00 – 12.00 Rodzina Radia Maryja; 12.00 – 13.00 Kółka Różańcowe; 13.00 – 14.00 Wspólnota Krwi Chrystusa i Koło Caritas; 14.00 – 15.00  Legion Maryi; 15.00 – 16.00 Akcja Katolicka; 16.00 – 17.00 Kościół Domowy. Wieczorem zaś czuwanie modlitewne przy grobie poprowadzą:

20.00 – 21.00 Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca; 21.00 – 22.00 członkowie Rady Parafialnej.

 1. W Wielki Piątek księża udadzą się przed południem z posługą duszpasterską przedświąteczną do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Oboźnej. Natomiast o godzinie 17.00 wszyscy zgromadzimy się w kościele parafialnym na Drodze Krzyżowej. Następnie o godzinie 18.00 zostanie odprawiona liturgia wielkopiątkowa. W liturgii tego dnia głównym symbolem skupiającym naszą uwagę będzie krzyż. W Wielki Piątek nie można odprawić Mszy pogrzebowej. Przypominamy, że obowiązuje w tym dniu post ścisły tak, jak w Środę Popielcową, a więc bez pokarmów mięsnych, najwyżej trzy posiłki w ciągu dnia i tylko jeden do syta, obfitszy.
 2. Z kolei w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna rozpocznie się o godzinie 20.00. Na rozpoczęcie zgromadzimy się przed kościołem, gdzie zapalony będzie ogień, i po poświęceniu go zapłoną od tego ognia – najpierw Paschał – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, potem świece, które każdy z nas przyniesie z domu. W czasie liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielnych.
 3. W Wielką Sobotę będzie również tradycyjnie poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do 14.00 co pół godziny.
 4. Poświęcenie pokarmów na wioskach w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku od godz. 10.00. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w grobie w ciągu dnia przez całą sobotę.
 5. W nadchodzącym tygodniu kancelaria organistowska będzie pracowała w poniedziałek, wtorek i środę w normalnych godzinach, zaś w Wielki Czwartek i Wielki Piątek tj. 29 i 30 marca tylko w godzinach 9.00 – 12.00, natomiast w Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny tj. 31 marca oraz 1 i 2 kwietnia kancelaria będzie nieczynna. Wszystkie sprawy związane z chrztami czy ślubami w okresie świątecznym proszę załatwić wcześniej. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w tym tygodniu wyjątkowo nie w piątek, lecz w środę 28 marca o godz. 17.00.
 6. Osoby, które z różnych ważnych powodów nie zdążyły się jeszcze wyspowiadać podczas rekolekcji, będą mogły to uczynić w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę podczas wieczornych Mszy św. o godz. 18.00 oraz w Wielką Sobotę w godz. 9.00 – 14.00 w czasie poświęcenia pokarmów. Natomiast w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i w Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie spowiedzi w naszym kościele.
 7. Przypominamy też, że w Wielką Sobotę, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej parafii będą zbierane dary żywnościowe dla osób wierzących i praktykujących, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Osoby te będą mogły zgłaszać się po paczki w sobotę o godzinie 14.30 do biblioteki parafialnej na dolnym dziedzińcu. Paczki będą wydawane tylko trzeźwym osobom. Serdeczne Bóg zapłać składamy ofiarodawcom. Zapakowane produkty można będzie składać do specjalnego kosze przy bocznym ołtarzu.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna rozpocznie się procesją o godz. 6.00. W procesji rezurekcyjnej okrążymy kościół trzykrotnie ze śpiewem i przy wtórze orkiestry. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na procesji. Do zakrystii można przynosić płatki kwiatów. Prosimy, aby osoby niosące feretrony, chorągwie i obrazy ustawiły się wcześniej w głównej nawie na środku kościoła. Pozostałe Msze święte w Niedzielę Wielkanocną będą odprawione o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Taca w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL.
 10. Prosimy, by w dni świąteczne nie zastawiać samochodami wjazdu do garażów na dolnym dziedzińcu ani wjazdu wokół kościoła..
 11. W poniedziałek zapraszam panów Radnych, a także młodzież i wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 12. Dziękuję tym osobom, które w ostatnich dniach pomagały roznosić życzenia świąteczne do naszych parafian. Zostały jeszcze życzenia na ul. Ostrowiecką, Spławy Pierwsze, Mikulin, Lasy, ul. Narutowicza, Olejną, Ogrodową, Szkolną, Przemysłową, Armii Krajowej, Aleję Tysiąclecia, Kościuszki, Ceramiczną, Strażacką, Urzędowską, Jagiellońską oraz Koszarową bloki 6, 8 i 8A. Ponawiam więc prośbę, aby chętni zgłosili się do zakrystii po Mszy św. i roznieśli życzenia choćby w swoim bloku czy na swej ulicy. Chcemy, aby do każdego domu trafiły te życzenia, które są wieloletnią tradycją naszej parafii.
 13. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni w Wielkim Tygodniu zapraszamy dwukrotnie: w najbliższą środę 28 marca po wieczornej Mszy św. oraz w Wielką Sobotę 31 marca o godzinie 14.00 po poświeceniu pokarmów. W ramach ogólnopolskiej akcji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mogą anonimowo zgłaszać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach w najbliższej okolicy. Program „Dzielnicowy bliżej nas” ma sprawić by mieszkańcy czuli się bezpieczniej. Szczegóły tego programu i telefony podane są na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Władysława Pełkę – we wtorek 27 marca o godz. 7.30; za śp. Andrzeja Stefaniaka – w środę 28 marca o godz. 6.30; za śp. Ewę Maj – int. od pracowników firmy „Solidarność” – w czwartek 29 marca o godz. 18.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Kufel, Ryszard Dyguś, Krystyna Saganowska, Halina Michalec, Genowefa Gałek i Krystyna Skrzypek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

  

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

ogłoszenia duszpasterskie

  

 1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu, która jest ostatnim dniem naszych rekolekcji. Ofiary składane dziś na tacę są do dyspozycji księdza Rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek 19 marca w liturgii kościoła będziemy obchodzili uroczystość ku czci św. Józefa. Z tej racji odpust w parafii św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym. Serdeczne życzenia składamy wszystkim solenizantom. W kalendarzu liturgicznym w tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona z 25 marca (w tym roku wypada w ten dzień Niedziela Palmowa) dopiero na 9 kwietnia.
 3. W środę 21 marca o godzinie 9.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. z okazji dnia patrona I LO „na Górce” im. Tadeusza Kościuszki. Zapraszamy na te uroczystość wszystkich nauczycieli, uczniów i ich rodziny.
 4. W najbliższy piątek 23 marca odbędzie się, jak co roku, Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Ta nasza wspólna modlitwa to wielkie świadectwo przynależności do Chrystusa i troski o naszą wspólnotę. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Rozpocznie się ono w piątek po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00. Proszę zabrać ze sobą lampiony. Wcześniej zaś dla dzieci będzie w kościele Droga Krzyżowa o godz. 16.00.
 5. Ciemnica i Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Wszyscy, którzy zechcieliby przyczynić się do upiększenia Ciemnicy i Grobu, mogą składać ofiary na kwiaty u siostry w zakrystii. Już teraz serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.
 6. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i państwo, pozostawieni własnemu losowi. W następną więc niedzielę będzie można nabyć przed kościołem wielkanocne chlebki dobroci. Akcja ta prowadzona jest przez CARITAS, a zebrane w ten sposób fundusze przeznaczone będą na pomoc biednym. Natomiast przy ołtarzu bocznym w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów, będzie wystawiony kosz na paczki świą­teczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za okazywaną w ten sposób pomoc.
 7. Dzisiaj natomiast przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne oraz świeże pączki. Zbierane w ten sposób fundusze przeznaczone są na paczki wielkanocne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy składają na ten cel ofiary.
 8. Z kolei pracownicy Centrum Wolontariatu wraz z wychowankami Świetlicy środowiskowej Słońce na dłoni zapraszają dzisiaj na kiermasz świąteczny po każdej Mszy świętej przed kościołem. Dochód ze sprzedaży pisanek zostanie przeznaczony na dożywianie dzieci ze świetlicy oraz na zakup materiałów niezbędnych do pracy z dziećmi.
 9. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 10. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Dziękuję także za składane ofiary na środki czystości. Dziękuję również panom: Wiesławowi Bańce, Krzysztofowi Pietraszkowi i Zygmuntowi Jędrakowi za odśnieżenie wczoraj placu wokół kościoła. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w tym tygodniu tym razem w sobotę nie zaś w piątek, ze względu na piątkową drogę krzyżową ulicami miasta.
 11. Dziękuję również panom Radnym: Eugeniuszowi Mazurkowi, Dobrosławowi Rudnemu, Krzysztofowi Pietraszkowi i Krzysztofowi Orłowi, którzy wczoraj wozili księży do chorych
 12. Starosta kraśnicki Andrzej Maj serdecznie zaprasza na Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła, który odbędzie się w niedzielę 25 marca w godz. 10.00-15.00 w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.
 13. W zakrystii panowie Radni i inne osoby mogą już dzisiaj wziąć życzenia wielkanocne, aby je roznieść dla naszych parafian, do poszczególnych bloków lub ulice czy wioski. Zależy nam bardzo, aby te życzenia dotarły jeszcze przed świętami, dlatego proszę chętnych o wzięcie imiennych kopert z życzeniami w zakrystii przynajmniej do swego bloku czy na swoją ulicę. Przy tej okazji dziękuję wydawnictwu Państwa Genejów za wydrukowanie świątecznych życzeń.
 14. W bibliotece parafialnej można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej oraz na wyjazd na Białoruś, do Włoch i do Grecji. Bliższe informacje można tez uzyskać pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel. 504 267 222 lub 515 133 714)
 15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Andrzeja Jakowicza – int od pracowników Zakładu Transportu Mleczarskiego w Kraśniku – w czwartek 22 marca o godz. 7.00; za śp. Lucynę Markowską – w piątek 23 marca o godz. 7.30; za śp. Bogumiła Pyrzynę – w sobotę 24 marca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu pożegnaliśmy: śp. Witolda Lamorskiego i Halinę Madejczyk. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

  

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

ogłoszenia duszpasterskie

  

 1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą radości – Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście: „Laetare, Ierusalem” – „Wesel się, Jeruzalem”. W średniowieczu nazwano niedzielę dzisiejszą niedzielą róż. Stąd w liturgii używany jest różowy kolor szat.
 2. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne a także świeże pączki, przez co wspieramy akcję zbierania funduszy na świąteczne paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 3. Dzisiaj o godz. 11.30 w kościele rektoralnym Św. Ducha będzie odprawiona Msza św. z okazji 73. rocznicy śmierci ks. Stanisława Zielińskiego.
 4. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 12 marca o godz. 16.00.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy piątek 16 marca o godz. 18.00 na comiesięczną Mszę św. w stałych intencjach oraz później po drodze krzyżowej na spotkanie modlitewno-formacyjne.
 6. W najbliższy czwartek 15 marca rozpoczynamy w naszej parafii doroczne rekolekcje wielkopostne. Będą one trwały do niedzieli 18 marca. Poprowadzi je ks. Radosław Gąska. W czwartek na godz. 16.00 zapraszamy dzieci, zaś dorosłych na Mszę św. o godz. 18.00, a później będzie spotkanie z młodzieżą. W piątek i sobotę Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Dla dzieci o godz. 16.00. Spotkania z młodzieżą będą po wieczornej Mszy św. Spowiedź rekolekcyjna będzie w piątek i sobotę, czyli 16 i 17 marca. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. W sobotę 17 marca będzie też Msza św. dla chorych o 10.30 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, a po Mszy kapłani odwiedzą chorych obłożnie w domach. Ich nazwiska i adresy można zgłaszać w zakrystii.
 7. Natomiast rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Specjalnej w Kraśniku będą w naszym kościele w czwartek 15 marca o godz. 10.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i grono pedagogiczne szkoły.
 8. Oprócz udziału w rekolekcjach zapraszam także na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30 oraz na drogi krzyżowe: o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 18.40 dla dorosłych. W piątek 23 marca odbędzie się też inscenizowana droga krzyżowa z ulicami naszej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę w parafii św. Józefa w Kraśniku odbędzie się spotkanie młodych i Wieczór Chwały. Parafia św. Józefa organizuje też wyjazd młodzieży z dekanatu na uroczystości do Lublina w ramach Niedzieli Palmowej.
 10. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 12. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Dziękuję także osobom składającym bezimienne ofiary na środki czystości. W tym tygodniu, ponieważ są rekolekcje i droga krzyżowa w piątek, dlatego zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła tym razem w sobotę po wieczornej Mszy św.
 13. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła. Podziękowania kieruję do następujących osób: po 100 zł: osoba bezimienna oraz Andrzej Wierzchowiak; 200 zł: Marta i Lech Janus.
 14. Dziękuję także firmie poligraficznej DOTMedia za bezpłatne wydrukowanie banera do dekoracji grobu Pańskiego.
 15. W nadchodzącym tygodniu świętować będą: w poniedziałek 12 marca Grzegorzowie; we wtorek 13 marca: Bożeny i Krystyny; w sobotę 17 marca: Zbigniewowie. Serdeczne życzenia składamy wszystkim solenizantom, wśród których w naszej parafii są m.in. pan prezes Grzegorz Jasiński; pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz; pani Bożena Krasowska z Akcji Katolickiej; pani Bożena Kuś z parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja; pan Zbigniew Janczarek – wieloletni kościelny i Radny.
 16. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Białoruś organizowany w dniach 1-3 czerwca; na rejs wycieczkowy po Morzu Śródziemnym w dniach od 23 czerwca do 2 lipca; do Grecji w dniach 4-16 lipca oraz na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 6-13 października. Zapisy oraz bliższe informacje można uzyskać w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel. 504 267 222 lub 515 133 714)
 17. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Andrzeja Jakowicza – int. od kraśnickich brydżystów – w poniedziałek 12 marca o godz. 7.00; za śp. Józefa Stróżka – w poniedziałek 12 marca o godz. 7.30; za śp. Zbigniewa Wolaka – w środę 14 marca o godz. 7.30; za śp. Helenę Marczyńską – w piątek 16 marca o godz. 7.30; za śp. Floriana Toporowskiego – w sobotę 17 marca o godz. 7.30. W najbliższą środę 14 marca w parafii św. Antoniego na Stacji o godz. 18.00 będzie odprawiona Mszą św. za śp. ks. Jana Pruszkowskiego w rocznicę śmierci, natomiast w naszym kościele w sobotę 18 marca o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji śp. ks. Stanisława Szczukę z okazji 16 rocznicy śmierci. W ostatnim zaś tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mirosławę Piotrowską, Zbigniewa Wilka, Halinę Puzoń-Szczelinę, Hannę Grządkę, Grażynę Barankiewicz, Mieczysława Maja, Mariusza Rudzińskiego, Zofię Koperską, Krystynę Wolak, Nel Omiotek, Annę Tytłak i Kazimierza Biegaja. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

  

III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

ogłoszenia duszpasterskie

  

 1. Przeżywamy dziś III niedzielę Wielkiego Postu. W miarę mijania czasu wielkopostnego potęguje się oczekiwanie na koniec tego okresu, ale nie tyle ze względu na surowe praktyki wielkopostne, co raczej ze względu na radość jaką niosą święta Wielkanocne. W różnych parafiach rozpoczęły się już Rekolekcje Wielkopostne. W naszej parafii rekolekcje będą od czwartku 15 marca do niedzieli 18 marca. Poprowadzi je ks. Radosław Gąska, były nasz wikariusz, który po ukończeniu studiów prawniczych w Rzymie, obecnie pracuje w Sądzie Metropolitalnym w Lublinie. Zaplanujmy sobie w te dni tak swój czas, aby każdy mógł wysłuchać nauk rekolekcyjnych i skorzystać z sakramentu pokuty. Spowiedź rekolekcyjna będzie w piątek i sobotę, czyli 16 i 17 marca. W sobotę będzie też dzień odwiedzin chorych. Ich nazwiska i adresy można zgłaszać w zakrystii.
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można od dziś składać u siostry w zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne. Przyniesiemy je ze sobą w Niedzielę Palmową, aby je poświęcić. Fundusze uzyskane z ich sprzedaży posłużą na zrobienie świątecznych paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy gest wszystkich osób wspierających te akcję.
 5. Ponieważ prognoza pogody przewiduje, że duże mrozy mamy już za sobą, dlatego nawiązując do propozycji panów Radnych, od dzisiaj w ciągu dnia kościół będzie otwarty w przestrzeni pod chórem i osoby odwiedzające nasz kościół, będą mogły pomodlić się przed relikwiami św. Jana Pawła II wystawionymi na ołtarzu.
 6. Jak co roku też zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie wykonanych własnoręcznie palm w różnych kategoriach: największej palmy, najoryginalniej wykonanej czy o nowatorskiej formie. Palmy należy składać do swoich katechetów do zakończenia naszych rekolekcji a więc do 18 marca. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową 25 marca po Mszy św. o godzinie 10.30.
 7. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 8. W najbliższą sobotę 10 marca o godz. 18.00 będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. z nabożeństwem i modlitwami o uzdrowienie.
 9. W przyszłą niedzielę 11 marca o godz. 11.30 w kościele rektoralnym Św. Ducha będzie odprawiona Msza św. z okazji 73. rocznicy śmierci ks. Stanisława Zielińskiego. Ksiądz Rektor zaprasza na te uroczystości, które poprzedzi procesja z domu, gdzie mieszkał ks. Zieliński do kościoła rektoralnego.
 10. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. W przyszły piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszam również osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni.
 11. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła.
 12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Bogumiłę (k) Tracz – int. od dawnych i teraźniejszych sąsiadów z Kraśnika – w poniedziałek 5 marca o godz. 6.30 oraz we wtorek 6 marca o godz. 6.30; za śp. Aleksandrę (k) Omiotek – w poniedziałek 5 marca o godz. 7.30; za śp. Teresę Koneczną – int. od sąsiadów z klatki – we wtorek 6 marca o godz. 7.00; za śp. Marka Pawlaska – we wtorek 6 marca o godz. 7.30; za śp. Aleksandra Sydofa – w czwartek 8 marca o godz. 7.30; za śp. Janusza Sidora – w piątek 9 marca o godz. 7.30; za śp. Jana Bieńczaka – w sobotę 10 marca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogumiła Pyrzynę, Andrzeja Stefaniaka, Władysława Pełkę, natomiast w nachodzącym tygodniu odbędą się pogrzeby: śp. Mirosławy Piotrowskiej, Zbigniewa Wilka, Haliny Szczeliny, Hanny Grządki i Grażyny Barankiewicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

ogłoszenia duszpasterskie

  

 1. Obecna niedziela to ostatnia niedziela miesiąca lutego. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę gospodarczą przeznaczoną na dalszy remont naszej świątyni.
 2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym w naszej diecezji do puszki przed kościołem przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
 3. W nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów czczą różni solenizanci: jutro 26 lutego: Mirosławowie, w piątek 2 marca Heleny i w przyszłą niedzielę 4 marca czcimy św. Kazimierza. Wśród solenizantów są: ksiądz wikariusz Mirosław Piątek, za którego Msza będzie sprawowana w jutro o godz. 18.00, a także pan Burmistrz Mirosław Włodarczyk, pani Helena Bańka z Akcji Katolickiej, czy nasz rodak ks. Infułat Kazimierz Bownik. Wszystkim solenizantom już dziś składamy serdeczne życzenia.
 4. W tym tygodniu również wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w naszym kościele na każdej Mszy świętej rano o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz dla dzieci o 15.30, a Msza dla nich o godzinie 16.00 oraz dla dorosłych o 18.00.
 5. Zachęcam do udziału w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 17.30 oraz w drodze krzyżowej w piątki o godz. 16.00 dla dzieci oraz o godz. 18.40 dla dorosłych.
 6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 7. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Dziękuję także panom Radnym odkurzającym żyrandole. Dziękuję za każdy gest życzliwości osób pomagających, często bezimiennie. W przyszły piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszam również osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni.
 8. Dziękuję także ks. Mateuszowi Staweckiemu oraz Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca, którzy w dwóch turach przeprowadzili w domu rekolekcyjnym w Księżomierzy rekolekcje dla młodzieży w ramach przygotowania do bierzmowania.
 9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Ryszarda Pastuszkę – w poniedziałek 26 lutego o godz. 6.30; za śp. Edwarda Pikułę, – w poniedziałek 26 lutego o godz. 18.00; za śp. Kazimierę Sarnę – int. od sąsiadów z klatki nr 1 – we wtorek 27 lutego o godz. 7.00; za śp. Teresę Chylińską – we wtorek 27 lutego o godz. 7.30; za śp. Władysława Pierzyniaka – w czwartek 1 marca o godz. 6.30; za śp. Sylwestra Krawczyka – w czwartek 1 marca o godz. 7.30; za śp. Wiktora Gawlika – w sobotę 3 marca o godz. 6.30; za śp. Annę Cieślik – int. od Koła Różańcowego MB Bolesnej – w sobotę 3 marca o godz. 7.00; za śp. Beatę Adamczyk – int. od katechetów z naszej parafii – w sobotę 3 marca o godz. 18.00. W następna niedzielę 4 marca przypada też 11 rocznica śmierci proboszcza tej parafii śp. ks. Jana Wielgusa, za którego będzie odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Florian Toporowski, Helena Marczyńska, Lucyna Markowska i Bogumił Pyrzyna. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

ogłoszenia duszpasterskie

  

 1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach naszej Archidiecezji podczas Mszy św. odczytywany jest List pasterski Metropolity Lubelskiego na Wielki Post 2018 r.
 2. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Z tej racji gościmy dziś w parafii alumna z naszego Seminarium. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. Dzisiaj również przed kościołem zbierane są do puszki ofiary na ogólnodiecezjalne Dzieło Pomocy „Jałmużna wielkopostna”.
 4. W czasie Wielkiego Postu wszyscy jesteśmy wezwani do czynów pokutnych służących nawróceniu serca. Czynami pokutnymi są: modlitwa, post i jałmużna. W okresie Wielkiego Postu obowiązuje też wierzących powstrzymywanie się od zabaw. Takie wyjaśnienie przykazania kościelnego znajdujemy w dokumencie Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.
 5. Podczas Wielkiego Postu, odprawiane są w naszym kościele nabożeństwa okresowe: Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30, natomiast w każdy piątek: Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.00, zaś dla dorosłych po wieczornej Mszy Św. o godzinie 18.00. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach szczególnie dzieci z klas III szkoły podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się w tym roku do bierzmowania. Poszczególni katecheci z uczniami a także różne grupy duszpasterskie mogą się zapisywać w grafiku prowadzących rozważania drogi krzyżowej.
 6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 7. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu, a także siostrom Pasjonistkom za wystrój ołtarza oraz panom: Andrzejowi Kawczyńskiemu, Wiesławowi Bańce i Tadeuszowi Dudzie za prace porządkowe. Dziękuję za każdy gest życzliwości osób pomagających, często bezimiennie. W przyszły piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszam również osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni.
 8. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszego kościoła.
 9. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim członkom różnych grup działających w naszej parafii, którzy prowadzili czuwania adoracyjne podczas nabożeństwa czterdziestogodzinnego odbywającego się w naszej parafii od niedzieli do wtorku. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie. W bibliotece parafialnej można się zapisywać na pielgrzymki i wyjazdy: mianowicie na wyjazd na Białoruś bez wizy: Grodno – festiwal kultur narodowych oraz Bohatyrowicze, Sokółka, Kruszyniany w dniach 1-3 czerwca br. Cena 490 zł  przy min. 45 uczestnikach. Przy zapisach należy przekazać kserokopię strony ze zdjęciem z paszportu. Ze względu na procedury meldunkowe lista uczestników  musi być zamknięta do dnia 20 marca br. Zadatek w wysokości 200 zł płatny do dnia 15 marca 2018 r. Kolejna propozycja to dziesięciodniowe wyjazdy wypoczynkowo-lecznicze do sanatorium w Truskawcu na Ukrainie. Terminy wyjazdów: 6-15 marca br. oraz 18-27 marca br. Wybiegając zaś planami nieco do przodu, na wakacje, są  propozycje wyjazdów w lecie. Mianowicie: Pielgrzymka do Ziemi Świętej organizowana w dniach 6-13 październik 2018 r. Cena 1020 zł + 555 dolarów amerykańskich. Zadatek w wysokości 700 zł płatny przy zapisie do dn. 30 marca br., zaś pozostała kwota płatna  do 1 lipca br. Osoby zainteresowane muszą posiadać ważny paszport. Zapisy i  informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 714 lub 504 267 222). Innym wyjazdem jest rejs wycieczkowy po Morzu Śródziemnym między portami: Savona, Neapol, Palermo, Ibiza, Palma De Mallorca, Barcelona od 23 czerwca do 2 lipca br., w tym 8 dni na statku. Do wyjazdu niezbędny jest dowód osobisty lub paszport ważny minimum 6 miesięcy. Cena od osoby: 617 euro + 600 zł. Zapisy i informacje w biurze „Appia” lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (www. appiatravel.pl   tel. 504 267 407  lub  504 267 222). Zapisy trwają do 20 marca br. Przy zapisie należy wpłacić zadatek w wysokości 1000 zł. Kolejna propozycja to dziewięciodniowy wyjazd do Chin – Pekin i okolice w dniach 9-17 września 2018 r. Cena 3793 zł od osoby przy grupie minimum 25 osób. Do wyjazdu niezbędny jest paszport ważny przynajmniej do końca marca 2019 r. Ze względu na rezerwację przelotów zapisy w terminie do 21 lutego. Przy zapisach należy wpłacić 1000 zł zadatku. Po tym terminie cena jak i data wycieczki może ulec zmianie. wyjazd organizowany we współpracy z Ecco Travel.
 10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Stefana Rachonia – w poniedziałek 19 lutego o godz. 7.30; za śp. Janinę Domaradzką – int. od sąsiadów – w poniedziałek 19 lutego o godz. 18.00; za śp. Mirosławę Kazulę – int. od sąsiadów – we wtorek 20 lutego o godz. 6.30; za śp. Kazimierę Sarnę – int. od sąsiadów z drugiej klatki – w środę 21 lutego o godz. 7.00; za śp. Łucję Rzeźnik – w piątek 23 lutego o godz. 7.00; za śp. Barbarę Ćwikłę – w sobotę 24 lutego o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Bieńczak, Janusz Sidor, Józef Stróżek, Zbigniew Wolak i Helena Marczyńska. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

  VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.ogłoszenia duszpasterskie wstęp 

Dzisiaj 11 lutego 2018 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy XXVI. Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: Mater Ecclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).

Światowy Dzień Chorego, obchodzony we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – 11 lutego, ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym.

 

ogłoszenia duszpasterskie

  

 1. Dzisiaj z racji Dnia Chorego w czasie Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Natomiast po wszystkich Mszach św. przed kościołem będą dziś zbierane ofiary na działalność polskich misjonarzy w Gruzji, opiekujących się chorymi w ramach zbiórki w naszej Archidiecezji na Fundusz Wschodni.
 2. Przy tej okazji gościmy dziś w naszej parafii pana Tomasza Albiniaka, naszego rodaka z Kraśnika, który jako podróżnik, przewodnik turystyczny, członek krakowskiego stowarzyszenia „Most do Gruzji” i autor książki o jednym z gruzińskich regionów, od 5 lat mieszka na Kaukazie i współpracuje z Kamilianami i innymi misjonarzami, prowadzącymi w Gruzji ośrodek dla niepełnosprawnych, którzy w Gruzji są niemal pozbawieni opieki i wsparcia rehabilitacyjnego. Misjonarze ci organizuję także wsparcie materialne, np. dożywianie w bardzo biednych regionach także dzieci z polskich rodzin tam mieszkających. Na poszczególnych Mszach św. pan Tomasz krótko przybliży nam całą sytuację, natomiast po Mszy wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się z nim w kościele około godzinne spotkanie, podczas którego pokaże nam materiały z Gruzji i opowie o pracy tamtejszych misjonarzy. Zapraszam więc na to wieczorne spotkanie i z góry składam „Bóg zapłać” za życzliwość naszych parafian i składane ofiary.
 3. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w stałych intencjach w piątek 16 lutego o godzinie 18.00.
 4. Dzisiejsza niedziela 11 lutego to ostatnia niedziela zwykła przed Wielkim Postem. 14 lutego już Środa Popielcowa. Ostatnie trzy dni karnawału w tym roku w wielu parafiach upłyną pod znakiem nabożeństwa 40-godzinnego, które służy jako „wstęp” do Wielkiego Postu. Polega ono na trwającej czterdzieści godzin modlitwie przed uroczyście wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jest to więc nabożeństwo eucharystyczne i powinno się zarówno zaczynać, jak i kończyć Mszą św. Zwykle adoracja ta odbywa się w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową w intencji uproszenia „ducha pokuty” w wielkopostnej drodze. Dzisiaj podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu od rana do południa będzie możliwość prywatnej adoracji. Natomiast od 13.00 do 15.00 zapraszam do prowadzenia adoracji Koła Różańcowe, Legion Maryi i Koło Radia Maryja, od 15.00 do 17.00 członków Akcji Katolickiej, Caritas i Parafialny Krąg Rodzin, od 17.00 do 18.00 Wolontariat i Harcerzy. Natomiast 12 i 13lutego czyli w poniedziałek i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 7.30 i będzie trwać do Mszy Św. wieczorowej o godz. 18.00. W tym czasie będą czuwały grupy w następującym porządku: 8.00 – 10.00 – Legion Maryi i Koło Przyjaciół Radia Maryja; 10.00 – 12.00 – Koła Różańcowe; 12.00 – 14.00 – Wspólnota Krwi Chrystusa i Caritas; 14.00 –16.00 – Akcja Katolicka; 16.00 – 18.00 – Przyjaciele Oblubieńca. Do wszystkich parafian kierujemy serdeczne zaproszenie do włączenia się w tę adorację w duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy ludzkości i nasze własne, aby uprosić Boże Miłosierdzie dla świata, Kościoła, Ojczyzny i każdego z nas.
 5. Czas Wielkiego Postu, trwający 40 dni od Środy Popielcowej do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, ma na celu przygotowanie nas do obchodzenia Paschy. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa okresowe: w każdą niedzielę o 17.30 – na Gorzkie Żale, zaś w każdy piątek – na Drogę Krzyżową: o 16.00 dla dzieci a po Mszy św. wieczorowej o 18.00 – dla dorosłych. Poszczególne grupy działające przy naszej parafii mogą zapisywać się w grafiku na prowadzenie rozważań Drogi krzyżowej. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą odbywały się od czwartku 15 marca do niedzieli 18 marca. Poprowadzi je ks. dr Radosław Gąska.
 6. W Środę Popielcową, 14 lutego, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godzinie: 6.30, 7.00, 7.30 i 9.00, a popołudniu o 18.00. W czasie wszystkich nabożeństw będzie tradycyjnie pobłogosławienie popiołu i posypanie nim głów. Można do siostry zakrystianki przynosić palmy ubiegłoroczne do spalenia na popiół. Zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego, w Środę Popielcową wierzących obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy, tzn. w ten dzień osoby, które ukończyły 14 rok życia, są zobowiązane do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, natomiast ograniczenie posiłków do trzech, w tym jeden tylko do syta, obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie do 60. roku życia.
 7. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 8. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Dziękuję także za ofiary składane na zakup środków czystości. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie Drogi krzyżowej
 9. Pragnę również podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim czasie składały ofiary na remont naszej świątyni.
 10. Ponieważ ostanie problemy z doczyszczeniem posadzki w kościele przez firmę zewnętrzną wiązało się z konkretnymi kosztami, a trzeba tę czynność będzie jeszcze powtarzać, z inicjatywy panów Radnych zostało zakupione specjalne urządzenie do czyszczenia i polerowania kamienia, które kosztowało 6 500 zł. Pragnę serdecznie podziękować za tę inicjatywę, tym bardziej że pomysłodawcy sami w części złożyli się na tę maszynę, a mianowicie: 1000 zł: Eugeniusz Nowosielski; 920 zł: Radni poprzedniej kadencji; 500 zł: Wiesław Bańka; po 100 zł: Andrzej Wierzchowiak oraz Urszula Cichoń.
 11. Centrum Wolontariatu w Kraśniku informuje, że od 14 lutego do 30 kwietnia 2018 r. w każdą środę od godziny 16.00 do godziny 18.00 istnieje możliwość bezpłatnego rozliczenia PIT w zamian za przekazanie 1% podatku na rzecz tego Stowarzyszenia.
 12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Stefana Nowaka – we wtorek 13 lutego o godz. 7.30; za śp. Teresę Koneczna – int. od koleżanek i kolegów ze Skrzyńca – w czwartek 15 lutego o godz. 18.00; za śp. Henryka Kędziorę – w piątek 16 lutego o godz. 7.30; za śp. Michała Czubińskiego – w sobotę 17 lutego o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odszedł do Pana: śp. Aleksander Sydof. W jego intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….

 

 V Niedziela zwykła – 4 lutego 2018 r.ogłoszenia duszpasterskie  

 

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli lutego wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć świeże pączki u członków Akcji Katolickiej, Zbierane w ten sposób fundusze posłużą do przygotowania paczek wielkanocnych dla najuboższych rodzin.
 3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 5 lutego – św. Agatę; we wtorek 6 lutego – św. Pawła Miki i Towarzyszy; to także dzień imienin pań o imieniu Dorota; w sobotę 10 lutego – św. Scholastykę. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia już dziś składamy serdeczne życzenia.
 4. W przyszłą niedzielę 11 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w czasie Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Natomiast po Mszach św. przed kościołem będą zbierane ofiary na działalność polskich misjonarzy w Gruzji opiekujących się chorymi w ramach zbiórki w naszej Archidiecezji na Fundusz Wschodni. Całą sytuację nam przybliży człowiek, który od kilkunastu lat żyje w Gruzji, a pochodzi z Kraśnika. Zapraszam szczególnie po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie w kościele z panem Tomaszem Albiniakiem, który pokaże nam i opowie o pracy wśród chorych w Gruzji i w czym możemy im pomóc, w tym szczególnie Polakom tam żyjącym. Z góry składam „Bóg zapłać” za życzliwość naszych parafian w tej kwestii.
 5. Zapraszamy w najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 18.00 na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 7. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
 8. Dziękuję także panom Radnym za prace przy rozbiórce choinek, szopki i dekoracji świątecznej.
 9. W naszym województwie został jeszcze jeden tydzień ferii zimowych. W tym roku to ostatnie dni karnawału. Przypominam, że w tym roku środa popielcowa wypada 14 lutego. Stąd tradycyjnie poprzedzające ją nabożeństwo 40-godzinne, polegające na trwającej czterdzieści godzin modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prowadzonej przez różne grupy z naszej parafii, rozpocznie się już w przyszłą niedzielę.
 10. W ostatnią niedzielę odbyło się spotkanie członków Rady Parafialnej, w czasie którego zwrócono uwagę na niektóre aspekty życia naszej parafii. Ze względu na powtarzające się skargi wielu osób, zwracam się z gorącą prośbą do osób przyjeżdżających do kościoła samochodami, aby nie zastawiali samochodami traktu komunikacyjnego wokół kościoła, gdyż niektórzy z kierowców stwarzają zagrożenie dla pieszych wchodzących i wychodzących z kościoła. Zdarzały się przypadki potrąceń pieszych. Poza tym nie można zastawiać pasa kostki wokół kościoła, gdyż to utrudniałoby dojazd karetki pogotowia lub innych służb w sytuacji nagłego zagrożenia. Zauważono również, że niektórzy kierowcy zostawiają swój samochód na placu w takich miejscach, aby móc pierwsi wyjechać po Mszy, nie patrząc na to, że blokują przez to ruch. To swoisty przejaw cwaniactwa i arogancji. Czy w taki sposób chcą się uwiecznić na nagraniach kamer? Pobliskie bezpłatne w niedzielę parkingi znajdują się naprzeciwko przy PSS Społem, na ul. Festiwalowej i na rynku. To nie jest duża odległość. Zostawmy więc możliwość bliższego dojazdu do kościoła inwalidom. Bulwersujące są też przypadki, gdy nasi parafianie, przyjeżdżając swoim samochodem, niszczą rabaty zieleni na placu przy kościelnym. Wiele posadzonych tui zostało w ten sposób zniszczonych. Upomnienia na bieżąco w cztery oczy były wielokrotnie ignorowane. Dlatego jestem zmuszony na podstawie decyzji Rady Parafialnej do przekazania informacji, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, będę zmuszony do zamknięcia w niedziele i święta traktu komunikacyjnego wokół kościoła dla samochodów i ograniczenia go tylko dla ruchu pieszego. Tego wymaga bezpieczeństwo naszych parafian.
 11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Andrzeja Jakowicza – w środę 7 lutego o godz. 7.00; za śp. Teresę Kuśmierczyk – w czwartek 8 lutego o godz. 7.30; za śp. Bogumiłę Tracz – w piątek 9 lutego o godz. 7.30; za śp. Jadwigę Mrowicką – w sobotę 10 lutego o godz. 6.30; za śp. Piotra Stachewicza – w sobotę 10 lutego o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Chylińska, Sylwester Krawczyk, Władysław Pierzyniak, Wiktor Gawlik, Aleksandra Omiotek i Marek Pawlos. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….

 

IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018 r.ogłoszenia duszpasterskie  

 

 1. Rozpoczęły się w naszym województwie ferie zimowe. Niech to będzie czas mądrego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy, że ferie nie zwalniają nas ani z niedzielnej Mszy św. ani z pacierza.
 2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca stycznia – dlatego ofiary zbierane dzisiaj taca gospodarczą przeznaczona jest tradycyjnie na prace remontowe przy naszej świątyni.
 3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w środę 31 stycznia – św. Jana Bosko; w piątek 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej; jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca – Msze św. będą o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00; podczas Mszy św. o 7.30, 9.00 i 18.00 poświęcenie gromnic i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wieczorna zaś Msza św. do Bożego Miłosierdzia zbiorowa za zmarłych; w sobotę 3 lutego wspominamy św. Błażeja. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia, szczególnie Mariom i Błażejom, wśród nich jest także Siostra Przełożona, już dziś składamy serdeczne życzenia.
 4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest zarazem dniem poświęconym życiu konsekrowanemu. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 5. Dzisiaj po sumie na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe członków Rady Parafialnej.
 6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 7. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
 8. W poniedziałek 29 stycznia o godz. 16.00 Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie formacyjne.
 9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Stanisława Zbocha – int. od sąsiadów z bloku – w poniedziałek 29 stycznia o godz. 6.30; za śp. Elżbietę Brzozowską – w czwartek 1 lutego o godz. 7.00; za śp. Kazimierę Sarnę – w sobotę 3 lutego o godz. 7.30; za śp. Jerzego Surdackiego – int. od sąsiadów z klatki I i II – w niedzielę 4 lutego o godz. 9.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefan Rachoń, Barbara Ćwikła, Łucja Rzeźnik, Ryszard Pastuszka, Edward Pikuła i Teresa Chylińska. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….

 

  III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.ogłoszenia duszpasterskie  

 

 1. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć świeże pączki u członków Akcji Katolickiej, Zbierane w ten sposób fundusze posłużą do przygotowania paczek wielkanocnych dla najuboższych rodzin.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Bardzo proszę o zabranie przez młodzież indeksów do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.
 3. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oddziałów gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku zbierali przed naszym kościołem ofiary na pomoc dla chorego kolegi Michała Szota. Zebrano sumę 940 zł. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w tę akcję pomocy.
 4. Nasza parafia wraz z Burmistrzem Miasta Kraśnik i Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 w Kraśniku zorganizowała Pierwszy Dekanalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDA W RODZINIE”. Turniej był skierowany do rodzin, zespołów rodzinnych i instrumentalnych. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się wręczenie nagród i występ laureatów tego festiwalu. Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Kraśnik. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Burmistrz Marzeny Pomykalskiej za okazaną pomoc i wsparcie.
 5. Jutro 22 stycznia w godz. 12.00-18.00 w Szkole Podstawowej w Kowalinie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, organizowana we współpracy z Fundacją Bazy Dawców Komórek Macierzystych (DKMS). Absolwent tej szkoły dzięki przeszczepowi szpiku kostnego powrócił do zdrowia. Szkoła pragnie pomóc innym chorym. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na powyższy temat na stronie internetowej szkoły (spkowalin.pl,), na profilu facebookowym szkoły lub w sekretariacie dzwoniąc pod podany na tablicy ogłoszeń numer (81-825-14-93).
 6. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych; w poniedziałek 22 stycznia – św. Wincentego Pallotiego; w środę 24 stycznia – św. Franciszka Salezego; w czwartek 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w piątek 26 stycznia – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia już dziś składamy serdeczne życzenia.
 7. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 8. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
 9. Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów i za składane ofiary.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Monikę Rząd – int. od sąsiadów – w poniedziałek 22 stycznia o godz. 7.00; za śp. Wandę Pyrzynę – int. od pracowników Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Kraśniku – we wtorek 23 stycznia o godz. 7.00; za śp. Ryszarda Kamińskiego – int. od sąsiadów – w środę 24 stycznia o godz. 7.00; za śp. Jerzego Burdelskiego – w środę 24 stycznia o godz. 7.30; za śp. Teresę Koneczną – w czwartek 25 stycznia o godz. 7.30; za śp. Stanisława Buczkowskiego – w piątek 26 stycznia o godz. 6.30; za śp. Romana Andrzejewskiego – w piątek 26 stycznia o godz. 7.30; za śp. Tadeusza Kołtuna – w sobotę 27 stycznia o godz. 6.30; za śp. Helenę Ożyp – int. od kolegów z pracy syna Zbyszka – w sobotę 27 stycznia o godz. 6.30; za śp. Edwarda Krzysztonia – int. od Zarządu i pracowników Cechu Rzemiosł Różnych w Kraśniku – w sobotę 27 stycznia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefan Nowak, Henryk Kędziora, Michał Czubiński i Stefan Rachoń. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….

 

  II Niedziela zwykła – 14 stycznia 2018 r.ogłoszenia duszpasterskie  

 

 1. Dzisiaj zamiast homilii odczytywany jest list Episkopatu Polski z okazji rozpoczętego w Polsce roku poświęconego św. Stanisławowi Kostce.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku wystąpią w naszym kościele z przedstawieniem Jasełek. Inscenizacja w formie dość współczesnej, obrazującej walkę dobra ze złem, została przygotowana przez gimnazjalistów pod kierunkiem pani Marioli Gałkowskiej i Wioletty Smołeckiej. Wystąpi również chór pod batutą pani Joanny Żurek.
 3. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oddziałów gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku będą po Mszy św. zbierać ofiary na pomoc dla chorego kolegi Michała Szota, który obecnie przebywa w Meksyku i gdzie jego leczenie daje dużą nadzieję. Modliliśmy się wspólnie o jego powrót do zdrowia, wspierając go duchowo. Była też w naszej parafii przeprowadzona zbiórka, z której uzyskano ponad 10 tys. zł. Mimo to potrzebne jest jeszcze wsparcie materialne, gdyż koszty leczenia są ogromne. Uczniowie podjęli jeszcze raz tę akcję pomocy i dlatego po Mszy św. będą stali przy wyjściu z kościoła z puszkami. Z góry bardzo dziękujemy za wsparcie.
 4. Dzisiaj po sumie odbędzie się spotkanie opłatkowe Kółek Różańcowych i Legionu Maryi.
 5. Dzisiaj także po sumie spotyka się Rada Parafialna w celu wybrania zarządu.
 6. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych; w środę 17 stycznia – św. Antoniego opata; w piątek 19 stycznia – św. Józefa Pelczara biskupa; to także dzień imienin Henryków; w sobotę 20 stycznia – św. Sebastiana męczennika; w następna niedzielę 21 stycznia – św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę; w tym dniu świętują tez panowie o imieniu Jarosław. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia już dziś składamy serdeczne życzenia.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek 16 stycznia o godz. 18.00 na Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie opłatkowe do sali w domu parafialnym.
 8. W środę 17 stycznia dzieci, które w grudniu uczestniczyły w akcji kolędników misyjnych jadą na spotkanie małych kolędników z całej archidiecezji, które odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w następną niedzielę to jest 21 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo proszę o zabranie przez młodzież indeksów do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.
 10. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 11. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Dziękuję też za ofiary składane na zakup środków czystości, potrzebne do sprzątania kościoła. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
 12. Za tydzień 22 stycznia br. w godz. 12.00-18.00 w Szkole Podstawowej w Kowalinie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, organizowana we współpracy z Fundacją Bazy Dawców Komórek Macierzystych (DKMS). Absolwent tej szkoły dzięki przeszczepowi szpiku kostnego powrócił do zdrowia. Szkoła pragnie pomóc innym chorym. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na powyższy temat na stronie internetowej szkoły (spkowalin.pl,), na profilu facebookowym szkoły lub w sekretariacie dzwoniąc pod podany na tablicy ogłoszeń numer (81-825-14-93).

 

 1. Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
data dzień godzina ulica
15 stycznia poniedziałek od 16.00

od 16.00

blok przy ul. Kochanowskiego 5

blok przy ul. Spółdzielczej 4

16 stycznia wtorek od 16.00

od 16.00

blok przy ul. Spółdzielczej 6

blok przy ul. Spółdzielczej 8

17 stycznia środa od 16.00 blok przy ul. Koszarowej 14
18 stycznia czwartek od 16.00

od 16.00

blok przy ul.     Koszarowej 12

blok przy ul. Koszarowej 10

19 stycznia piątek od 16.00

od 16.00

blok przy ul. Koszarowej 8 i 8a

domki przy ul. Koszarowej oraz blok przy ul. Koszarowej 6

20 stycznia sobota od 9.00

 

od 16.00

ul. Lubelska za CPN, Lasy, ul. Wrzosowa, Jodłowa, Bukowa

kolęda – na indywidualne zgłoszenia

 

Kończymy powoli w tym roku odwiedziny kolędowe zgodnie z przedstawionym porządkiem. W czwartek i piątek można będzie jeszcze zgłaszać osobiście adresy tych rodzin, które z różnych ważnych powodów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie. W sobotę popołudniu od godz. 16.00 księża udadzą się pod wskazane adresy.

 1. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mirosławę (k) Kazula – w poniedziałek 15 stycznia o godz. 7.30; za śp. Mariannę Samczyk – int. od sąsiadów z bliku przy ul. Lubelskiej55 – we wtorek 16 stycznia o godz. 7.00; za śp. Patryka Banaszka – int. od sąsiadów – w środę 17 stycznia o godz. 7.30; za śp. Wandę Pyrzynę – int. od sąsiadów – w czwartek 18 stycznia o godz. 7.00; za śp. Jerzego Surdackiego – int. od grona pedagogicznego ze szkoły w Ostrowcu – w piątek 19 stycznia o godz. 18.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Kuśmierczyk, Bogumiła Tracz, Andrzej Jakowicz, Jadwiga Mrowicka, Piotr Stachewicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….

 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7.01.2018.

ogłoszenia duszpasterskie

  

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kończy ona w liturgii okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły. Jednak zgodnie z długoletnią tradycją w Polsce jeszcze do 2 lutego śpiewa się w kościołach kolędy, trzyma się w domach choinki, co pokrywa się również z czasem odwiedzin kolędowych w parafiach oraz spotkaniami opłatkowymi.
 2. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Z tej okazji gościmy dzisiaj w naszej parafii alumna Seminarium – studenta I roku.
 3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do południa, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Dzisiaj w naszej parafii gościmy na Mszach św. zespół wokalno-instrumentalny „Drewutnia” z Lublina. Po Mszach św. dadzą oni krótkie koncerty. Będzie też można nabyć płyty z ich nagraniami.
 5. W przyszłą sobotę 13 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczna Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 6. W przyszłą z kolei niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 10.30 młodzież z Gimnazjum nr 2 wystawi w naszym kościele Jasełka.
 7. Również w przyszłą niedzielę 14 stycznia po sumie odbędzie się spotkanie opłatkowe Kół Różańcowych.
 8. Z kolei Prezydium Legionu Maryi zaprasza członków i sympatyków Legionu na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się również w przyszłą niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00.
 9. Także w przyszłą niedzielę po sumie spotykają się członkowie nowo wybranej Rady Parafialnej, aby wybrać zarząd Rady.
 10. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 11. Dziękuję pani Wiesławie Lendzion i panu Władysławowi Kapuście za wysiłek organizacji tegorocznego koncertu kolęd, który odbył się wczoraj w uroczystość Trzech Króli i zgromadził liczną widownię, przed którą zaprezentowało się w repertuarze kolęd, pastorałek i innych utworów aż 15 zespołów: chórów, kapeli, zespołów muzycznych i orkiestr. Patronat nad uroczystością objął Starosta kraśnickie pan Andrzej Maj, który ufundował również nagrody dla uczestników oraz zadbał o gościnę po koncercie. Oczekujemy teraz z niecierpliwością na kolejny koncert, tym razem pieśni maryjnych, który odbędzie się w tym roku w ostatnią niedzielę maja.
 12. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni także w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
 13. Dziękuję też za ofiary składane w kancelarii na remont naszego kościoła oraz te składane przy okazji wizyty duszpasterskiej.
 14. Akcja katolicka zaprasza na wyjazdy organizowane z naszej parafii w tym roku, a mianowicie: wyjazdy wypoczynkowo-lecznicze do sanatorium w Truskawcu na Ukrainie w dniach: 6-15 marca oraz 18-27 marca; inny wyjazd na Białoruś bez wizy: do Grodna na Festiwal Kultur Narodowych w dniach 1-3 czerwca; kolejny wyjazd – to pielgrzymka do Ziemi Świętej – organizowana w dniach 6-13 października. Zapisy i bliższe informacje można uzyskać po Mszy św. w bibliotece parafialnej na dolnym dziedzińcu oraz pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 515 133 714; 504 267 222).
 15. Wśród solenizantów z nadchodzącego tygodnia jest pan Radny Dobrosław Rudny. Jemu oraz wszystkim solenizantom, szczególnie popularnym Feliksom, składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
 16. Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
8 stycznia poniedziałek od 9.00

 

 

od 9.00

od 9.00

 

od 16.00

 

od 16.00

od 16.00

ul. Olejna, Bożniczna, Bracka, Bagno, Wałowa, Plac Wolności, mieszkania za bankiem PKO przy ul. Kościuszki

domy przy ul. Kościuszki

domy przy ul. Polnej, Mleczarskiej, Pułaskiego, Ceramicznej, Cmentarnej

blok przy Alei Tysiąclecia 3a i blok przy Alei Tysiąclecia 7

bloki  przy PKO na ul. Lubelskiej  51,53,55

bloki przy ul. Lubelskiej 71 i 71A

9 stycznia wtorek od 9.00

od 9.00

od 16.00

od 16.00

domy przy ul. Jagiellońskiej i ul. Parkowej

domy przy ul. Armii Krajowej i internat za LO

blok przy ul. Lubelskiej 73

blok przy ul. Lubelskiej 75

10 stycznia środa od 9.00

od 9.00

 

od 16.00

od 16.00

domy przy ul. Oboźnej, Zgoda, Łąkowej

domki jednorodzinne przy Alei Tysiąclecia, Starej Baśni, Willowej i ul. Ostrowieckiej za Policją

blok przy ul. Lubelskiej 77

bloki przy ul. Sądowej 6 i 8

11 stycznia czwartek od 9.00

od 16.00

od 16.00

domy przy ul. Lubelskiej

bloki przy ul. Sądowej 4

blok przy ul. Osterwy 1, 3, 6

12 stycznia piątek od 9.00

 

od 16.00 od 16.00 od 16.00

Podlesie, ul. Podleska, Górna, Dolna, Wiosenna i ulice przyległe, Jarowa

blok przy ul. Osterwy 4

blok przy ul. Kochanowskiego 1 i 1A

blok przy ul. Kochanowskiego 3

13 stycznia sobota od 9.00 ul. Struga, ul. Janowska, ul. Modrzewiowa, bloki przy mleczarni, ul. Stróża
14 stycznia niedziela nie ma kolędy
 1. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dz. po śmierci za następujące osoby: za śp. Ewy Maj – int. od pracowników firmy „Solidarność: – w poniedziałek 8 stycznia o godz. 18.00; za śp. Genowefę Grocholewską – we wtorek 9 stycznia o godz. 6.30; za śp. Teodozję Stachyrę – w środę 10 stycznia o godz. 6.30; za śp. Monikę Rząd – int. od koleżanek – w czwartek 11 stycznia o godz. 7.00. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Tadeusz Kołtun, Elżbieta Brzozowska, Stanisław Buczkowski i Kazimiera Sarna. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

   Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2018 r.Wstęp  

Dzisiaj 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Ewangelia św. Mateusza mówi o Magach lub – według innych tłumaczeń – o Mędrcach ze Wschodu, którzy idąc za gwiazdą przybyli do Jerozolimy i Betlejem szukając nowo narodzonego króla żydowskiego: „Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę”. Objawienie Pańskie należy do pierwszych świąt, które uświęcił Kościół. Objawienie się Boga całemu światu, ludom pogańskim, reprezentowanym przez Mędrców ze wschodu.

 

ogłoszenia duszpasterskie  

 1.    Taca zbierana w dniu dzisiejszym w całej Archidiecezji przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.2.      Dzisiaj Msze św. będą odprawiane w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Przypominam, że w ten dzień obowiązuje każdego wiernego uczestnictwo we Mszy św.3.      Z dzisiejszą uroczystością związane jest błogosławienie kadzidła i kredy. Na pierwszej Mszy św. zostało poświęcone kadzidło i kreda, które przygotowały jak co roku nasze siostry Pasjonistki. Możemy je po Mszy wziąć z kosza w kruchcie kościoła. Ofiary składane z racji kadzidła przeznaczone są na funkcjonowanie domu sióstr. Przypomnę, że poświęconą kredą oznaczamy odrzwia naszych domów i mieszkań wypisując na futrynie trzy litery K, M, B oraz rozpoczynający się nowy rok 2017. Dom kropi się wodą święconą, a spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.4.      Dzisiaj odbędzie się wiele wydarzeń religijnych i kulturalnych. Po Mszy św. dziecięcej o godz. 10.30 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku wystawią w kościele jasełka. Zapraszamy. Zaplanowany jest Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on w tym roku w parafii Matki Bożej Bolesnej. Uczestnicy orszaku przejdą ulicami Kraśnika Fabrycznego do parafii św. Józefa.
 2. Natomiast w naszej parafii tradycyjnie w Uroczystość Trzech Króli 6 stycznia popołudniu od godziny 14.00 zapraszamy na koncert chórów i orkiestr dętych, które zaprezentują się w repertuarze kolęd. Koncert ten odbędzie się już po raz VI. Organizatorami koncertu są: pani Wiesława Lendzion i pan Władysław Kapusta. Patronat nad tegorocznym koncertem sprawuje Starosta kraśnicki. Zostały zaproszone chóry z różnych parafii z naszego dekanatu i sąsiednich oraz z innych miejscowości: Stalowej Woli, Biłgoraja, Radzynia Podlaskiego, Gościeradowa, Szastarki, Krasnobrodu. W sumie wystąpi 16 zespołów. Zapraszamy. Początek koncertu dziś o godzinie 14.00. Koncert będzie transmitowany przez Lubelską TV (dawna KTV Telewizja Kraśnik). Będzie go można oglądać zarówno w Internecie jak i w telewizji kablowej. Dziękuję organizatorom za wysiłek organizacyjny tego koncertu i zachęcam do udziału w tym koncercie w naszym kościele.
 3. Jutro zaś czyli w niedzielę 7 stycznia, na Mszach św. będziemy gościli zespół „Drewutnia” z Lublina. Kapela Drewutniato zespół wokalno-instrumentalny, który tworzy obecnie 8 osób dorosłych i 4 dzieci. Pochodzą oni z różnych stron Polski i taką też grają muzykę: łemkowską, ukraińską, białoruską, śląską, z Lubelszczyzny, Kaszub czy Małopolski. Po Mszach św. dadzą oni krótkie koncerty. Będzie też można nabyć płyty z ich nagraniami

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2018 r.

 

 wstęp

W ostatni dzień oktawy Bożego Narodzenia a zarazem pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego Kościół katolicki obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Dzień dzisiejszy domaga się podziękowania nie tylko Dziewicy z Nazaretu za dar Jej łona jakim stał się Jezus, nasz Odkupiciel. Dzień dzisiejszy powinien także każdego z nas skłonić do refleksji nad wielką tajemnicą macierzyństwa. To chyba właśnie 1–szy stycznia bardziej niż 26–ty maja jest dniem Matki. Pomyślmy o Tych, które nam dały życie. Które poczęły nas, nosiły pod swymi sercami. Które nie przespały wielu nocy gdyśmy byli mali. Które zawsze otaczały nas swą miłością. Które – choć może nie przyznają się do tego – stale modlą się za nas. Podziękujmy ich częstokroć zapłakanym z naszego powodu oczom. Przeprośmy za zszarpane nerwy. Nikomu nie trzeba tłumaczyć kim jest dla niego matka. Każdy wie za co przeprosić i podziękować.

 

ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek nabożeństw jak w niedzielę. Każdego wiernego w tym dniu obowiązuje uczestnictwo we Mszy Św.
 2. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. odczytywany jest list Ojca Świętego Franciszka z okazji Światowego Dnia Pokoju.
 3. Dzisiaj o godzinie 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji par małżeńskich obchodzących w mijającym roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Uroczystość ta połączona będzie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
 4. W najbliższą sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana też Świętem Trzech Króli. W tym dniu błogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów wypisując, inicjały trzech mędrców oddających pokłon małemu Jezusowi oraz datę nowego roku. W sobotę od godz. 14.00 zapraszamy na koncert chórów, które w naszym kościele zaprezentują się w repertuarze kolęd.
 5. W imieniu księży pracujących w tej parafii pragnę wszystkim naszym parafianom oraz gościom złożyć z okazji Nowego 2018 Roku życzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju i radości, doświadczenia w Waszych rodzinach żywego Chrystusa, który pozwala przekraczać wszelkie podziały, trudności i braki. Niech Jezus przepełni Wasze serca darem pokoju i radości a Jego bliskość umacnia wszelkie wasze kroki i decyzje. Niech Matka Boża Rodzicielka, przez której orędownictwo zawierzamy Bogu cały nadchodzący rok 2018 wyprasza Wam wszelkie potrzebne łaski do dobrego życia.

 

Rada Duszpasterska 3 grudnia 2017 r.

W wyniku głosowania parafian, które odbyło się 3 grudnia 2017 r., do nowej Rady Duszpasterskiej Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku weszli: Wiesław Bańka, Marek Biegaj, Eugeniusz Nowosielski, Dobrosław Rudny,  Eugeniusz Mazurek, Zenon Kowalik, Stefan Nowak, Bogdan Wilk, Witold Karpiński, Leszek Biegaj, Krzysztof Pietraszek, Andrzej Wierzchowiak, Mieczysław Flis, Andrzej Kawczyński, Marek Szymański, Zygmunt Jędrak, Ludwik Bielecki, Zbigniew Janczarek, Jerzy Zych, Krzysztof Orzeł. Oprócz wyżej wymienionych osób zgodnie ze statutem wyborów do Rady Duszpasterskiej z urzędu weszli: przedstawiciel księży wikariuszy: ks. Tomasz Zgórka, organista Wojciech Pęzioł, siostra zakrystianka – siostra Lucyna Gierek.

Przewodniczącym Rady jest ks. proboszcz Jerzy Zamorski, natomiast Radni wybrali ze swego grona zastępcę przewodniczącego – pana Andrzeja Kawczyńskiego.