Aktualności

Wizyta duszpasterska

Zapraszamy do zapoznania się z planem wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.


Rekolekcje adwentowe

Czwartek /15.12/
16.00 –  dzieci
18.00 – dorośli

Piątek /16.12/, Sobota /17.12/
9.00 – dorośli
10.30 – dorośli
12.00 – dorośli
16.00 – dzieci
18.00 – dorośli
Po Mszy świętej o godz. 18.00 nauka dla młodzieży

Niedziela /18.12/
7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00

Spowiedź: piątek i sobota pół godziny przed Mszą świętą

Rekolekcje prowadzi ks. Wojciech Rebeta


Spotkania KSM

Reaktywujemy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii. Zapraszamy młodzież od VII klasy SP do II klasy ponadpodstawowej. Pierwsze spotkanie w piątek (2.12), o godz. 19:00 w salkach przy dolnym dziedzińcu kościoła.


Opłatki na stół wigilijny

W pierwszą niedzielę Adwentu zostały pobłogosławione opłatki. Można je otrzymać w zakrystii kościoła. W ramach sąsiedzkiej pomocy można też wziąć opłatki dla sąsiadów z bloku lub z ulicy, szczególnie dla starszych, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Dobrowolne ofiary z okazji opłatka są przeznaczone na remont naszej świątyni.


Zmiany personalne w naszej parafii

Decyzją Metropolity Lubelskiego, abp. Stanisława Budzika z dniem 1.12.2022 roku ks. Czesław Kolasa przestaje pełnić funkcję wikariusza w naszej parafii i rozpoczyna posługiwanie jako proboszcz w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Chmielu (dekanat piasecki).  Dziękujemy ks. Czesławowi za jego pełną otwartości i życzliwości posługę w naszej wspólnocie.


Msze roratnie

W Adwencie w dni powszednie będą odprawiane w naszym kościele roraty codziennie o godzinie 6.30, na które zapraszamy również młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Natomiast we wtorki i czwartki o godzinie 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci ze świecami i lampionami na wieczorne Msze święte roratnie dla najmłodszych.


Rocznica odzyskania Niepodległości

11 listopada w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym kościele: 7:30, 9:00, 10.30, 18:00. Uroczysta Eucharystia w dziękczynna za wolność Polski sprawowana będzie o godz. 10:30, po niej zapraszamy do uczestnictwa w lokalnych obchodach tego święta.


Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

1 XI – Uroczystość Wszystkich Świętych
Msze święte w kościele: 7:30, 9:00, 10:30, 18:00
Msza święta z procesją na cmentarzu: 12:00
Droga krzyżowa na cmentarzu: 19:00

2 XI – Wspomnienie Wiernych Zmarłych
Msze święte w kościele: 6:30, 7:00, 7:30, 18:00
Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz procesja na cmentarzu: 15:00

Modlitwa wypominkowa w intencji zmarłych
Od 1 listopada o godzinie 17.00 będziemy w kościele odmawiali różaniec w intencji zmarłych. Na bocznym ołtarzu w naszym kościele wyłożone są kartki wypominkowe za zmarłych z zaznaczonym dniem, w którym będą wyczytane. Wypisane imiona zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 1 listopada, przed południem wypominki będą przyjmowane również na cmentarzu.

Odpust zupełny w intencji zmarłych
Od 1 do 8 listopada mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego z kar czyśćcowych, który możemy ofiarować w intencji konkretnej zmarłej osoby. Należy pobożnie nawiedzić cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencji zmarłych.


Wyszukiwarka grobów kraśnickiego cmentarza

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz wspomnieniem Wiernych Zmarłych przypominamy o dostępnej na naszej stornie internetowej interaktywnej mapie parafialnego cmentarza. Dzięki wyszukiwarce można z łatwością odnaleźć groby bliskich, znajomych. Pamiętajmy, że najważniejszym co możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym to modlitwa, ofiarowana w ich intencji Komunia Święta.


XXII Dzień Papieski /16.10.2022/

Co roku, w październiku Kościół w Polsce przeżywa Dzień Papieski. XXII edycja pod hasłem „Blask prawdy” obchodzona była 16 października 2022 roku, czyli dokładnie w 44. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Ten dzień skłania do tego, by raz jeszcze pochylić się nad życiem i nauczaniem świętego Polaka.

Nasza parafia, włączyła się w obchody XXII Dnia Papieskiego nie tylko poprzez zbiórkę do puszek na rzecz ufundowania stypendiów dla młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin ale również po Mszy świętej o godzinie 10.30 wierni mieli okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Marii-Curie Skłodowskiej w Kraśniku pod kierunkiem s. Ismeny, w którym przedstawiły życie św. Jana Pawła II.


Modlitwa wypominkowa za zmarłych

Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Na bocznym ołtarzu w naszym kościele wyłożone są kartki wypominkowe za zmarłych z zaznaczonym dniem, w którym będą wyczytane. Wypisane imiona zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Wypominki to odczytywanie imion i nazwisk zmarłych połączone z modlitwą w ich intencji. Kościół wierzy, że nasza modlitewna pamięć o nich może skrócić im cierpienia i przyspieszyć spotkanie z Bogiem w niebie. Jest to również wyraz naszej miłości i odpowiedzialności za zmarłych.


Nabożeństwo Fatimskie /zapowiedź/

W czwartek, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie wspólną modlitwą różańcową w kościele o godzinie 17. Następnie procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. Zakończenie Mszą świętą w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Fatimskiej. Prośby do Pani Fatimskiej można składać w zakrystii, bezpośrednio przed nabożeństwem.

Zachęcamy również do zapoznania się z treścią objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku, spisanych na podstawie wspomnień Siostry Łucji, których tekst został zatwierdzony przez biskupa diecezji Leiria.


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego /zapowiedź/

W niedzielę 4 września o godzinie 10.30 będzie sprawowana w naszym kościele Msza święta. w intencji podziękowania Bogu za szczęśliwie spędzony czas odpoczynku uczniów i nauczycieli oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy dla całej społeczności szkolnej.


Zaproszenie na uroczystości odpustowe

Od pięciu lat uroczystości odpustowe w naszej parafii mają też wymiar święta całej społeczności kraśnickiej, ponieważ Miasto Kraśnik obchodzi je jako Dzień Patronki Miasta, Pani Kraśnickiej. Miło nam zaprosić całe rodziny w imieniu własnym i Pana Burmistrza Wojciecha Wilka do uczestnictwa we Mszy św. w intencji Kraśniczan i Żołnierzy Wojska Polskiego w poniedziałek 15 sierpnia o godz. 12.00 w naszym kościele. Od godz. 15.00 w Parku im. Św. Jana Pawła II odbędzie się festyn familijny. W programie zobaczymy koncert kraśnickich wokalistów, pokaz fireshow, kino plenerowe. Zaplanowano także szereg atrakcji dla rodzin: animacje, zabawy plastyczne, warsztaty rękodzielnicze, dmuchańce, stoiska lokalnych rękodzielników oraz gastronomiczne. Szczegółowe informacje dotyczące całego programu Święta Patronki Miasta dostępne są w Internecie na stronie Urzędu Miasta oraz na plakatach.