Zmiany personalne w naszej parafii

Decyzją Metropolity Lubelskiego, abp. Stanisława Budzika z dniem 1.12.2022 roku ks. Czesław Kolasa przestaje pełnić funkcję wikariusza w naszej parafii i rozpoczyna posługiwanie jako proboszcz w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Chmielu (dekanat piasecki).  Dziękujemy ks. Czesławowi za jego pełną otwartości i życzliwości posługę w naszej wspólnocie.

Msze roratnie

W Adwencie w dni powszednie będą odprawiane w naszym kościele roraty codziennie o godzinie 6.30, na które zapraszamy również młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Natomiast we wtorki i czwartki o godzinie 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci ze świecami i lampionami na wieczorne Msze święte roratnie dla najmłodszych.

Rocznica odzyskania Niepodległości

11 listopada w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym kościele: 7:30, 9:00, 10.30, 18:00. Uroczysta Eucharystia w dziękczynna za wolność Polski sprawowana będzie o godz. 10:30, po niej zapraszamy do uczestnictwa w lokalnych obchodach tego święta.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

1 XI – Uroczystość Wszystkich Świętych
Msze święte w kościele: 7:30, 9:00, 10:30, 18:00
Msza święta z procesją na cmentarzu: 12:00
Droga krzyżowa na cmentarzu: 19:00

2 XI – Wspomnienie Wiernych Zmarłych
Msze święte w kościele: 6:30, 7:00, 7:30, 18:00
Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz procesja na cmentarzu: 15:00

Modlitwa wypominkowa w intencji zmarłych
Od 1 listopada o godzinie 17.00 będziemy w kościele odmawiali różaniec w intencji zmarłych. Na bocznym ołtarzu w naszym kościele wyłożone są kartki wypominkowe za zmarłych z zaznaczonym dniem, w którym będą wyczytane. Wypisane imiona zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 1 listopada, przed południem wypominki będą przyjmowane również na cmentarzu.

Odpust zupełny w intencji zmarłych
Od 1 do 8 listopada mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego z kar czyśćcowych, który możemy ofiarować w intencji konkretnej zmarłej osoby. Należy pobożnie nawiedzić cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencji zmarłych.

Wyszukiwarka grobów kraśnickiego cmentarza

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz wspomnieniem Wiernych Zmarłych przypominamy o dostępnej na naszej stornie internetowej interaktywnej mapie parafialnego cmentarza. Dzięki wyszukiwarce można z łatwością odnaleźć groby bliskich, znajomych. Pamiętajmy, że najważniejszym co możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym to modlitwa, ofiarowana w ich intencji Komunia Święta.