IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024 r. ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024 r.

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 Kółka Różańcowe organizują spotkanie w Sali domu parafialnego na dolnym dziedzińcu klasztornym.
  3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Przypominam, że bierzmowanie odbędzie się we wtorek 28 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ksiądz Biskup Adam Bab.
  4. Jutro natomiast, w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 16.00, odbędzie się próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kraśnika oraz z Kowalina i ze Szkoły Specjalnej. W środę zaś 24 kwietnia o godz. 16.00 próba przed Rocznicą dla uczniów klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku.
  5. Przypominam, że Rocznica Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 5 maja: o godz. 10.30 dla uczniów klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kraśnika, z Kowalina i ze Szkoły Specjalnej, natomiast o godz. 12.00 dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Proszę, aby dzieci rocznicowe i ich rodzice wyspowiadali się w ciągu tygodnia podczas sprawowanych normalnie Mszy św., gdyż nie będzie odprawianej zwykle dodatkowo w Pierwszy Piątek Miesiąca o godz. 16.00 Mszy św. dla dzieci, gdyż w najbliższy Pierwszy Piątek wypada Uroczystość 3 maja, a jest to uroczystość kościelna i państwowa: Msze św. w ten dzień będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00.
  6. Uroczystości pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w tym roku odbędą się 12 maja: o godz. 10.30 dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku, w Kowalinie i Szkoły Specjalnej, natomiast o godz. 12.00 dla Szkoły Podstawowej nr 2. Osoby wybierające się do kościoła w niedzielę 5 maja i 12 maja, nie zainteresowane uroczystościami Rocznicy oraz Pierwszej Komunii, proszone są uczestniczenie w Eucharystiach o innych godzinach, aby zostawić miejsce dla rodzin i gości dzieci przeżywające te uroczystości.
  7. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła mamy następujące święta i wspomnienia: we wtorek 23 kwietnia – św. Wojciecha i św. Jerzego, w czwartek 25 kwietnia – św. Marka; w ten dzień świętują również panowie Jarosławowie; w piątek świętują panie Marzeny. To popularne imieniny, bo noszą te imiona osoby znane w tym środowisku i zaangażowane w życie naszej parafii. Wśród solenizantów są: pan Marszałek Jarosław Stawiarski, pan burmistrz Wojciech Wilk, panie: Marzena Pomykalska, Marzena Berdys-Pęzioł, Marzenna Gontarczuk, a także panowie z Rady Parafialnej: Marek Szymański, Marek Biegaj, Wojciech Wieczorek oraz Wojciech Pęzioł, Jarosław Jamróz, Jerzy Pietruczuk, Marek Kawka a także nasz wikariusz ks. Marek Sachadel, za którego będziemy się modlili w czwartek 25 kwietnia o godz. 18.00. Wszystkim solenizantom, tym wymienionym z nazwiska i tym nie wymienionym, składamy już dzisiaj najserdeczniejsze życzenia. We wtorek 23 kwietnia wieczorem o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za solenizantów: Wojciechów i Jerzych, natomiast w czwartek 25 kwietnia o godz. 18.00 – Msza św. zbiorowa za solenizantów: Marków i Jarosławów. Intencje można składać w zakrystii bezpośrednio przed Mszą.
  8. W przyszłą niedziele 28 kwietnia o godzinie 10.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych Maturzystów z ZS nr 1 na „Górce” w Kraśniku o szczęśliwy przebieg egzaminów maturalnych i właściwy wybór drogi życiowej. Zapraszamy całą społeczność szkolną, nauczycieli, uczniów i ich rodziny do wspólnej modlitwy.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś dostępne są w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  11. Dzisiaj w Sali „pod Lipą” możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki.
  12. Fundacja Dwanaście Kroków otworzyła Poradnię Terapeutyczno-Pomocową „Pod Mocnym Aniołem”, mieszcząca się przy Parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie i serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia „12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć”, które odbędzie się w auli Caritas w Lublinie w dniu 27 kwietnia w godz. 10.00-17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody, by skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na stronie internetowej: 12krokow.net (podanej na tablicy ogłoszeń).
  13. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz troskę o wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką. W najbliższą  środę 24 kwietnia odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi tej szkoły i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. (Szczegóły są dostępne na stronie internetowej szkoły: www.biskupiak.lublin.pl).
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Czesława Stylińskiego – w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Andrzeja Wierzchowiaka – w czwartek 25 kwietnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Leszek Dryka, Marianna Mańka, Danuta Kata, Irena Garbacz, Wojciech Igras. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…