II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 r. –

1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Przeżywana dziś w liturgii pierwsza niedziela miesiąca stycznia jest okazją do adoracji Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W czwartek 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W tym dniu błogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów wypisując inicjały K, M, B oraz datę nowego 2022 roku. Kadzidło i kredę przygotowały siostry Pasjonistki a ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie domu zakonnego sióstr Pasjonistek przy ul. Narutowicza.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca stycznia – spowiedź jak zwykle podczas Mszy św. porannych o godz. 6.30, 7.00 i 7.30, a dla dzieci – od 15.30 – Msza św. dla nich o godzinie 16.00, zaś dla dorosłych o godzinie 18.00.
  5. W najbliższą sobotę 8 stycznia zapraszamy na comiesięczną Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Dziękuję również za ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszego kościoła.
  8. Dziękuję też panu Dariuszowi Bożkowi za naprawę bramy wjazdowej.
  9. Zachęcam do zainteresowania się najnowszymi numerami czasopism katolickich, dostępnymi w kiosku „Pod Lipą”.
  10. Podaję porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu: 3 stycznia w poniedziałek: od godz. 9.00 – domy przy ul. Polnej, Mleczarskiej, Pułaskiego, Ceramicznej, Cmentarnej; mieszkania za bankiem PKO przy ul. Kościuszki, domy przy ul. Kościuszki i Festiwalowej; od godz. 16.00 – ul. Przemysłowa; ul. Kwiatkowicka; 4 stycznia we wtorek: od godz. 9.00 – domy przy ul. Urzędowskiej; od godz. 16.00 – domy przy ul. Lubelskiej,  ul. Armii Krajowej i internat za LO; 5 stycznia w środę: od godz. 9.00 – domy przy ul. Oboźnej, Zgoda, Łąkowej, Krzywej, Szewskiej, Skośnej, Śliskiej, Stromej, Miłej; od godz. 16.00 – bloki  przy PKO na ul. Lubelskiej  51,53,55; bloki przy ul. Lubelskiej 71, 71A, 73; 6 stycznia w czwartek – nie ma kolędy; 7 stycznia w piątek: od godz. 9.00 – Pasieka; 8 stycznia w sobotę: od godz. 9.00 – ul. Lubelska za CPN, Lasy, ul. Wrzosowa, Jodłowa, Bukowa.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp. Bogdana Bojko-Bańkowskiego – w poniedziałek 3 stycznia o godz. 7.00; za śp. Czesława Konopkę – w sobotę 8 stycznia o godz. 6.30; za śp. Danutę Zborowską – w sobotę 8 stycznia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Władysława Kajda, Stanisław Zdybicki i Danuta Bartosiewicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…