II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

1. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na ten cel.
  2. Dzisiaj, w II niedzielę Wielkiego Postu, w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”.  Z tej okazji w parafiach przed kościołem odbywa się dziś zbiórka do puszek na fundusz misyjny Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii w czwartek 4 marca przypada święto św. Kazimierza królewicza. Również w tym tygodniu 2 marca obchodzą imieniny panie Heleny. Wśród solenizantów jest pani Helena Bańka z Akcji Katolickiej, pan Kazimierz Wojcieszyn wspomagający różne akcje dobroczynne w naszej parafii oraz nasz rodak, emerytowany dziekan z Chełma, ks. Infuat Kazimierz Bownik. Wszystkim solenizantom składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu wypada też pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w naszym kościele na Mszach świętych rano o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz dla dzieci o 15.30, a Msza dla nich o godzinie 16.00 oraz dla dorosłych o 18.00. W piątek zapraszamy też na Drogę Krzyżową: dla dzieci zaraz po Mszy św. dziecięcej o 16.00, zaś dla dorosłych po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00.
  5. Pierwszego marca w Polsce będziemy przeżywali Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, ustanowiony świętem państwowym od roku 2011, który honoruje i upamiętnia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
  6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa okresowe: w każdą niedzielę o 17.30 – na Gorzkie Żale, zaś w każdy piątek – na Drogę Krzyżową: o 16.00 dla dzieci a po Mszy św. wieczorowej o 18.00 – dla dorosłych.
  7. Zachęcam do zainteresowania się najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzieli. Gazety dostępne są po Mszy św. w zakrystii.
  8. Dzisiaj w Sali „Pod Lipą” możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne, które przyniesiemy do poświęcenia w Niedzielę Palmową.
  9. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. Może pomoc ta dla niektórych naszych parafian będzie jakimś postanowieniem na Wielki Post. Zachęcam więc do dobrych uczynków.
  10. Dziękuję również panu Andrzejowi Wierzchowiakowi za odnowienie drewnianej podstawy pod krzyż procesyjny.
  11. Dziękuję też za ofiary składane na remont naszego kościoła.
  12. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Kraśniku mieszczące się na dolnym dziedzińcu klasztornym zaprasza do bezpłatnego rozliczenia PIT w zamian za przekazanie 1% podatku na Stowarzyszenie. Osoby, które chcą skorzystać z rozliczenia, proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania. Numer do kontaktu znajduje się na drzwiach wejściowych Centrum Wolontariatu na dolnym dziedzińcu.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp.  Jerzego Chojeckiego – w poniedziałek 1 marca o godz. 7.30; za śp. Sabinę Kurek – int. od sąsiadów z bloku z ul. Sądowej 4 – w środę 3 marca o godz. 7.00; za śp. Zofię Gawlik – w środę 3 marca o godz. 7.30; za śp. Adolfa Kufla – w czwartek 4 marca o godz. 7.00; za śp. Stefanię Jagiełło – w sobotę 6 marca o godz. 6.30; za śp. Bronisławę Klocek – int. od dyrekcji i pracowników Zespołu Placówek Oświatowych nr. 1 w Kraśniku – w sobotę 6 marca o godz. 7.00. W czwartek 4 marca przypada też 14. rocznica śmierci mojego poprzednika ks. proboszcza Jana Wielgusa, za którego będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp.  Alina Kenig, Mirosław Kalisz, Alfreda Garbacz, Irena Niezabitowska, Benedykt Walencki, Ewa Mazurkiewicz, Zofia Chodorek, Jan Koza, Jadwiga Rymarz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…