Opublikowano

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020

ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu, tradycyjnie nazywaną niedzielą „Gaudete”. Nazwa pochodzi od pierwszego słowa antyfony na wejście „Gaudete in Domino” (czyli „radujcie się w Panu”). Niedziela “Gaudete” to swego rodzaju obwieszczenie bliskości Zbawiciela, co stanowi jednocześnie zaproszenie do radości. W liturgii używa się szat koloru różowego.
 2. W nadchodzącym tygodniu będziemy czcili następujących świętych patronów: w poniedziałek 14 grudnia – św. Jana od Krzyża; w sobotę 19 grudnia  imieniny obchodzą panowie o imieniu: Dariusz.. Wśród solenizantów są panowie: Dariusz Szymański, Dariusz Wcisło, Dariusz Pietruczuk. Wszystkim solenizantom, tym wymienionym i niewymienionym, już dzisiaj składamy serdeczne życzenia i obejmujemy ich wdzięczną pamięcią modlitewną.
 3. Od środy 16 grudnia rozpoczynany Nowennę do Bożego Narodzenia. Nabożeństwa są odprawiane w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30, przed wieczorną Mszą św.
 4. Po Mszy św. w zakrystii lub przed salą „Pod Lipą” u członków Akcji Katolickiej można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dostępne są też świece Caritas na stół wigilijny, w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 5. W tym roku nie będzie rekolekcji Adwentowych w naszej parafii. Ponieważ choroba zmogła większość księży z naszej parafii, nic na razie nie możemy też ustalić o terminie spowiedzi przedświątecznej. Prosimy o korzystanie z sakramentów w sąsiednich parafiach. Dziękujemy księżom z dekanatu za pomoc w odprawianiu Mszy św. na tygodniu, a księżom dzisiejszym gościom księdzu Konradowi Żyśko i Łukaszowi Mudrakowi za niedzielną posługę.
 6. Mimo różnych ograniczeń pandemicznych chcielibyśmy przystroić nasz kościół na święta Bożego Narodzenia, aby nie zabrakło odpowiedniego klimatu do modlitwy w tych dniach. Dlatego zwracamy się do naszych parafiach o kilka małych choinek do dekoracji kościoła i szopki. Choinki można zgłaszać po Mszy św. do zakrystii.
 7. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
 8. Dziękuję również za indywidualne ofiary składane na remont naszego kościoła.
 9. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego oraz kalendarzy maryjnych na przyszły rok.
 10. Ponieważ kancelaria organistowska czynna będzie przed świętami do środy 23 grudnia włącznie, dlatego proszę, aby sprawy związane z chrztami w czasie świąt osoby zainteresowane załatwiły odpowiednio wcześniej. Konferencja przedchrzcielna będzie w środę 23 grudnia o godz. 17.00. W dniach 24-26  grudnia kancelaria będzie nieczynna.
 11. Podobnie jak w ubiegłym roku pragniemy zaprosić wszystkie pary małżeńskie przeżywające w tym roku swoje jubileusze na specjalną Mszę św. połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Taka Msza odprawiona będzie w naszym kościele 1 stycznia o godzinie 12.00. W związku z tym proszę osoby zainteresowane lub kogoś z rodziny o podanie w zakrystii nazwisk par jubilatów i ich adresów.
 12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Elżbietę Gadowską – w poniedziałek 14 grudnia o godz. 7.00; za śp. Jerzego Świetlińskiego – w poniedziałek 14 grudnia o godz. 7.30; za śp. Dawida Dymka – w środę 16 grudnia o godz. 7.00; za śp. Artura Piotrowskiego – w czwartek 17 grudnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Sabina Zdanowska, Henryk Kołodziej, Leon Nowak, Władysław Stelmach, Zdzisław Banaszek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…