III Niedziela zwykła – 24 stycznia 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła – 24 stycznia 2021 r. –

1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego, w porozumieniu z ks. Abpem Stanisławem Budzikiem, Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę do puszek na terenie Archidiecezji Lubelskiej w dniu 24 stycznia br. na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. W wyniku tragicznych wydarzeń śmierć poniosło co najmniej 7 osób, a 26 zostało rannych, było to największe trzęsienie ziemi, jakie miało miejsce w Chorwacji od czasu wprowadzenia nowoczesnej aparatury sejsmicznej. Pomoc trafi do najbardziej poszkodowanych mieszkańców miast Petrinja, Sisak i Glina oraz okolicznych wiosek. Ofiary na ten cel zbierane są dzisiaj po Mszy św. do puszki przed kościołem.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominać następujących świętych: w poniedziałek 25 stycznia – nawrócenie św. Pawła; we wtorek 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w czwartek 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu; w niedzielę 31 stycznia – św. Jana Bosko. Wszystkim solenizantom z przyszłego tygodnia już dziś składamy serdeczne życzenia.
  3. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  4. Dziękuję też za ofiary składane na remont naszego kościoła. Dzisiaj podziękowania kieruję w stronę następujących osób: Jadwiga i Zygmunt Jędrak; K.R. MB Bolesnej; Ewa i Roman Garbacz; Anna i Zenon Mochol; Anna i Stanisław Gil; Krystyna i Stanisław Kwiatkowscy; Janina Kolaga; Danuta Maziarczyk; Alicja Zabieglińska; Krystyna i Wacław Zdybel; Teresa i Lesław Hałabisiowie; Halina Mienkina; Zofia Olszówka; Bogumiła i Zbigniew Janczarek; Janina Furmańczuk; Aneta i Krzysztof Zuba; Maria i Andrzej Woch; Stanisława Daniel; Zofia i Jan Pączek; Wojciech i Bartosz Zalewscy; Halina Kwietniewska; Józefa Jaworek; Zofia Kajdzik; Wanda i Jan Rodzik; oraz dwie ofiary bezimienne na środki czystości. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
  5. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami czasopism katolickich: szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  6. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp.  Marka Szydłowskiego – w poniedziałek 25 stycznia o godz. 6.30; za śp. Bożenę Kędzierską – w poniedziałek 25 stycznia o godz. 7.30; za śp. Jana Bożko – int. od kolegów i koleżanek z klasy wraz z wychowawcą – we wtorek 26 stycznia o godz. 6.30; za śp. Bogusława Wilka – w środę 27 stycznia o godz. 7.00; za śp. Bożenę Kulig – int. od dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej w Kowalinie – w środę 27 stycznia o godz. 7.30; za śp. Ryszarda Gawrysa – w czwartek 28 stycznia o godz. 7.00; za śp. Ryszarda Zabieglińskiego – w czwartek 28 stycznia o godz. 7.30;  za śp. Bronisława Sikorę – int. od KR pw. MB Fatimskiej – w piątek 29 stycznia o godz. 7.30; za śp. Kazimierza Stefaniaka – w piątek 29 stycznia o godz. 7.30; za śp. Marię Wójcik – int. od emerytowanych nauczycieli z LO z „Górki” – w sobotę 30 stycznia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Ryszard Jakubaszek, Franciszek Łazarz, Stanisław Wójcik, Stanisława Różycka. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…