VI Niedziela Wielkanocy – 22 maja 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy – 22 maja 2022 r.

1. Dzisiaj o godzinie 10.30 oraz o godz. 12.00 odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę w naszej Archidiecezji przeznaczone są na budownictwo sakralne, czyli na nowo budujące się kościoły.
  3. Dziękuję osobom regularnie sprzątającym nasz kościół oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku, którzy w tym tygodniu również przygotowywali kościół do dzisiejszej uroczystości.
  4. W nadchodzącym tygodniu zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci MB codziennie o godz. 17.30. Zachętę tę kieruję szczególnie do dzieci pierwszokomunijnych w białym tygodniu. Jedynie w piątek nabożeństwo będzie wyjątkowo o godz. 17.00.
  6. W najbliższy piątek 27 maja o godz. 18.00 odbędzie się bierzmowanie młodzieży z naszej parafii. Ze względu na ilość bierzmowanych (ponad 160), wewnątrz kościoła będą mogły przebywać tylko osoby przystępujące do bierzmowania oraz ich świadkowie. Pozostałe osoby będą uczestniczyć w tej uroczystości tylko na zewnątrz kościoła.
  7. W nadchodzącym tygodniu jest wiele popularnych imienin: Heleny, Iwony i Zuzanny. Wszystkim solenizantkom składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy też o Dniu Matki 26 maja – wszystkim mamom składamy życzenia długich lat życia i obfitości Bożej łaski, a zmarłe mamy polecamy miłosierdziu Bożemu.
  8. W przyszłą niedzielę 29 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, dlatego ofiary składane na tacę przeznaczone będą na dalsze prace remontowe w naszej świątyni.
  9. W przyszłą niedzielę 29 maja po południu i wieczorem będą odprawione Msze Święte z poświęceniem pól przy kapliczkach i krzyżach w następującym porządku:
    • o godzinie 15.00 – Lasy, Słodków I, ul. Janowska, ul. Kwiatkowicka
    • o godzinie 17.00 – ul. Widerlika, Pasieka, ul. Podlesie,  Spławy I
    • o godzinie 18.30 – Kowalin – przejście polami do Spław II
    • o godzinie 19.00 –Suchynia, Kolonia Wyżnica, ul. Jagiellońska.

Proszę, aby ktoś z danej ulicy lub miejscowości przyjechał po księdza 15 minut wcześniej.

10. Zachęcam do nabywania w kiosku „pod Lipą” najnowszych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

11. Dziękuję za indywidualne ofiary składane ostatnio w kancelarii na dalszy remont naszego kościoła: dziękuję Mariannie Kurek; Andrzejowi Wierzchowiakowi; Henrykowi Kozieł.

12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. za następujące osoby: za śp.  . W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp.  Alfreda Zawadzkiego – w poniedziałek 23 maja o godz. 6.30; za śp. Norberta Dekiela – int. od kolegów i koleżanek z pracy z Wydziału P9 – w poniedziałek 23 maja o godz. 7.30; za śp. Annę Pietrzyk – w środę 25 maja o godz. 6.30; za śp. Stefanię Czerwonka – w czwartek 26 maja o godz. 6.30; za śp. Tomasza Kozę – int. od kolegów z Koła Łowieckiego nr 52 – w sobotę 28 maja o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: Czesława Łukasik, Stefan Wanatowicz i Artur Sapuła. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…