XIV Niedziela Zwykła – 4 lipca 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła – 4 lipca 2021 r.

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj o godz. 10.30 w naszym kościele w ramach dorocznych uroczystości będzie odprawiona Msza św. z okazji Święta 24. Pułku Ułanów oraz z okazji Dni Kraśnika. Serdecznie zapraszamy.
  3. W nadchodzącym tygodniu liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 6 lipca – bł. Marię Teresę Ledóchowską; w czwartek 8 lipca – św. Jana z Dukli; w przyszłą niedzielę 11 lipca – św. Benedykta, patrona Europy. Wszystkim zaś solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Dzień 12 lipca został ustanowiony Świętem państwowym: Dniem Walki i Męczeństwa Polskiej Wsi. Jest to symboliczna data, bowiem w tym dniu w 1943 roku hitlerowscy okupanci zniszczyli wieś Michniów, a jej mieszkańców wymordowali. Akcja była odwetem za pomoc partyzantom. Dlatego w przeddzień tego święta w przyszłą niedzielę 11 lipca o godz. 12.00 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w int. mieszkańców wsi polskiej, walczących i poległych w czasie drugiej wojny światowej w obronie ojczyzny.
  5. Wójt Gminy Kraśnik wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku zapraszają seniorów powyżej 60 roku życia, mieszkańców gminy Kraśnik do uczestnictwa w projekcie „Pogodna Jesień”. Projekt jest bezpłatny, będzie realizowany do końca sierpnia 2023 r. i będzie obejmował zajęcia  z aktywności i samopomocy, zdrowia i zajęć ruchowych, kultury i edukacji, poradnictwa, usług opiekuńczych. Osoby zainteresowane powinny złożyć formularz zgłoszeniowy do 23 lipca br. dostępny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kraśniku (pokój nr 4) przy ul. Kościuszki 24 lub na stronie internetowej. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (GOSP tel. 81 458 70 88).
  6. Przez cały lipiec i sierpień porządek nabożeństw wakacyjny, tzn. Msze św. na tygodniu będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedzielę godziny odprawiania Mszy św. nie ulegają zmianie.
  7. Przez cały lipiec zapraszamy w ramach wieczornej adoracji przed Mszą św. o godzinie 17.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Litanię do Krwi Chrystusa prowadzone przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
  8. W lipcu i sierpniu z powodu urlopów kancelarie parafialne będą czynne tylko popołudniu od godz. 15.00.
  9. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką.
  10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Piekar Śląskich i na Górę Św. Anny w dniach 17-18 lipca oraz do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, w tym do Medjugorie, w dniach 12-18 października. Zapisy i bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń: tel. 515 133 784 lub 504 267 222).
  11. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy w sprzątaniu zapraszamy w przyszły piątek po wieczornym nabożeństwie.
  12. Dziękuję również wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami wspierają trwający remont naszej świątyni i otoczenia. Podziękowania imienne kieruję do następującej grupy ofiarodawców: Katarzyna i Marek Biegaj; państwo Anna i Marian; Jadwiga i Aleksander Morscy; Elżbieta i Andrzej Skorupa; Józefa Jaworek; Janina Kolaga; Teresa i Henryk Braniowie; Barbara Kowal; Henryk Kozieł;
  13. Dzisiaj przy Sali pod Lipą możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki. Cieszyły się one zawsze dużym wzięciem, bo były pyszne. Zachęcam też do zainteresowania się płytami CD z najpiękniejszymi utworami religijnymi w wykonaniu siostry Ismeny Żak, naszej siostry przełożonej. Płyty są dostępne u Akcji Katolickiej i mogą być też wartościowym prezentem. Nabywając je, wspomagacie misje w Kamerunie, gdzie siostry Pasjonistki prowadzą przedszkole dla dzieci.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Renatę Pataj – we wtorek 6 lipca o godz. 7.30; za śp. Genowefę Bielas – w środę 7 lipca o godz. 7.30; za śp. Janusza Krasowskiego – w czwartek 8 lipca o godz. 7.00; za śp. Halinę Jakubaszek – w piątek 9 lipca o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana śp. Eugenia Drzazga i Janina Wojtaszek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…