XVI Niedziela zwykła – 19 lipca 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła – 19 lipca 2020 r.

1. W dniach 19 – 26 lipca br. będziemy obchodzili w Polsce 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa z inicjatywy MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Dzisiaj przed kościołem po Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na „Miva Polska”.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 20 lipca – bł. Czesława; w środę 22 lipca – św. Marię Magdalenę; w czwartek  23 lipca – św. Brygidę, patronkę Europy; w piątek 24 lipca – św. Kingę; w sobotę 25 lipca – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; w przyszłą niedzielę 26 lipca – św. Joachima i Annę – rodziców NMP. Wśród solenizantów są panowie Radni: Krzysztof Pietraszek i Krzysztof Orzeł, a także pan Czesław Zych, Czesław Bielecki oraz panie Anna Kowalik,  Anna Potocka, Anna Kędziora, jak również nasz nowy wikariusz, ks. Czesław Kolasa, za którego będziemy się modlili w poniedziałek 20 lipca o godz. 18.00. Wszystkim zaś solenizantkom i solenizantom składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W sobotę 25 lipca, wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona Kierowców i podróżujących, będziemy modlili się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00. będzie poświęcenie pojazdów na placu kościelnym.
  4. Przyszła niedziela 26 lipca jest ostatnią niedzielą miesiąca. Z tej racji tradycyjnie będzie zbierana taca na remont naszego kościoła.
  5. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane w ostatnim czasie na kościół.
  6. Dziękujemy też osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do sprzątania zapraszamy również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  7. Zachęcamy do zainteresowania się w kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. Burmistrz Miasta we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Lublinie zapraszają na terenowe zbiórki krwi w dniach 21 lipca i 27 lipca tego roku pod Urzędem Miasta, gdzie będzie zlokalizowany krwiobus. Zbiórki są dedykowane dzieciom – pacjentom Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. W klinice przebywa do 30 dzieci, w wieku od kilkunastu miesięcy do 17 lat. Średnio połowa z nich przyjmuje preparaty krwiopochodne, których brakuje. Zachęcam do udziału w zbiórkach krwi i pomocy w leczeniu oraz ratowaniu życia małych pacjentów szpitala.
  9. Rocznica I Komunii w tym roku przeniesiona jest na niedzielę 2 sierpnia. Informujemy, że uroczystość ta odbędzie się w dwóch turach: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 o godzinie 9.00 a dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Specjalnej o godz.10.30. Próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej będzie w czwartek 30 lipca dla SP nr 1 o godz. 15.00, a dla SP nr 2 o godz.16.00. Spowiedź przed Rocznicą dla obydwu szkół będzie w sobotę 1 sierpnia na Mszy świętej o godz.18.00.
  10. W tym roku również ze względu na pandemię Pierwsza Komunia Święta dla uczniów ze SP nr 2 oraz bierzmowanie dla młodzieży w naszej parafii zostały przesunięte w czasie i odbędą się w niedzielę 9 sierpnia. W związku z tym próba kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się 27 lipca – w poniedziałek o godz. 16.00, zaś uczniowie z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Kowalina swoją próbę będą mieć we wtorek 28 lipca,  w następującej kolejności: o godz. 15.00 klasa 3a, a o godz. 16.00 klasa 3b i uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kowalina. Obecność obowiązkowa!
  11. Siostry Pasjonistki w Kraśniku zapraszają dziewczęta w wieku 15 plus na wakacje z Bogiem. Rekolekcje rozpoczną się w domu sióstr w Kraśniku, ul. Narutowicza w piątek 24 lipca popołudniu, a zakończą rano we wtorek 28 lipca. Oczywiście można skorzystać tylko z wybranych dni. Zgłoszenia chętnych do siostry Przełożonej Emmanueli do 20 lipca pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń: te. 509 757 639.
  12. W nadchodzącym tygodniu będzie odprawiona Msza św. w 30 dzień po śmierci za śp. Jana Kudłaka – w czwartek 23 lipca o godz. 7.00. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Łucja Tkaczyk i Szczepan Madejczyk, którego pogrzeb będzie we wtorek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….