Niedziela Chrztu Pańskiego – 7.01.2018 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kończy ona w liturgii okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły. Jednak zgodnie z długoletnią tradycją w Polsce jeszcze do 2 lutego śpiewa się w kościołach kolędy, trzyma się w domach choinki, co pokrywa się również z czasem odwiedzin kolędowych w parafiach oraz spotkaniami opłatkowymi.
  2. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Z tej okazji gościmy dzisiaj w naszej parafii alumna Seminarium – studenta I roku.
  3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do południa, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Dzisiaj w naszej parafii gościmy na Mszach św. zespół wokalno-instrumentalny „Drewutnia” z Lublina. Po Mszach św. dadzą oni krótkie koncerty. Będzie też można nabyć płyty z ich nagraniami.
  5. W przyszłą sobotę 13 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczna Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  6. W przyszłą z kolei niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 10.30 młodzież z Gimnazjum nr 2 wystawi w naszym kościele Jasełka.
  7. Również w przyszłą niedzielę 14 stycznia po sumie odbędzie się spotkanie opłatkowe Kół Różańcowych.
  8. Z kolei Prezydium Legionu Maryi zaprasza członków i sympatyków Legionu na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się również w przyszłą niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00.
  9. Także w przyszłą niedzielę po sumie spotykają się członkowie nowo wybranej Rady Parafialnej, aby wybrać zarząd Rady.
  10. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  11. Dziękuję pani Wiesławie Lendzion i panu Władysławowi Kapuście za wysiłek organizacji tegorocznego koncertu kolęd, który odbył się wczoraj w uroczystość Trzech Króli i zgromadził liczną widownię, przed którą zaprezentowało się w repertuarze kolęd, pastorałek i innych utworów aż 15 zespołów: chórów, kapeli, zespołów muzycznych i orkiestr. Patronat nad uroczystością objął Starosta kraśnickie pan Andrzej Maj, który ufundował również nagrody dla uczestników oraz zadbał o gościnę po koncercie. Oczekujemy teraz z niecierpliwością na kolejny koncert, tym razem pieśni maryjnych, który odbędzie się w tym roku w ostatnią niedzielę maja.
  12. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni także w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  13. Dziękuję też za ofiary składane w kancelarii na remont naszego kościoła oraz te składane przy okazji wizyty duszpasterskiej.
  14. Akcja katolicka zaprasza na wyjazdy organizowane z naszej parafii w tym roku, a mianowicie: wyjazdy wypoczynkowo-lecznicze do sanatorium w Truskawcu na Ukrainie w dniach: 6-15 marca oraz 18-27 marca; inny wyjazd na Białoruś bez wizy: do Grodna na Festiwal Kultur Narodowych w dniach 1-3 czerwca; kolejny wyjazd – to pielgrzymka do Ziemi Świętej – organizowana w dniach 6-13 października. Zapisy i bliższe informacje można uzyskać po Mszy św. w bibliotece parafialnej na dolnym dziedzińcu oraz pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 515 133 714; 504 267 222).
  15. Wśród solenizantów z nadchodzącego tygodnia jest pan Radny Dobrosław Rudny. Jemu oraz wszystkim solenizantom, szczególnie popularnym Feliksom, składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  16. Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
8 stycznia poniedziałek od 9.00

od 16.00

ul. Olejna, Bożniczna, Bracka, Bagno, Wałowa, Plac Wolności, mieszkania za bankiem PKO przy ul. Kościuszki

domy przy ul. Kościuszki

domy przy ul. Polnej, Mleczarskiej, Pułaskiego, Ceramicznej, Cmentarnej

blok przy Alei Tysiąclecia 3a i blok przy Alei Tysiąclecia 7

bloki  przy PKO na ul. Lubelskiej  51,53,55

bloki przy ul. Lubelskiej 71 i 71A

9 stycznia wtorek od 9.00

domy przy ul. Jagiellońskiej i ul. Parkowej

domy przy ul. Armii Krajowej i internat za LO