Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania, zwana Wielką Niedzielą, jest dla nas wszystkich dobrą nowiną, że Chrystus żyje i pozostaje z nami aż do skończenia świata. Symbolem Zmartwychwstałego jest umieszczona w kościele figurka Chrystusa umieszczona nad tabernakulum.
  2. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które w okresie Triduum Paschalnego przygotowywały liturgię w poszczególne dni. Dziękuję księżom Wikariuszom i służbie liturgicznej ołtarza, dziękuję Siostrom Pasjonistkom za zrobienie grobu,  dziękuję wszystkim grupom, które prowadziły rozważania Drogi Krzyżowej przez cały Wielki Post. Dziękuję także wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu wielokrotnie sprzątały nasz kościół i plac wokół kościoła.
  3. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte będą jeszcze odprawiane o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  4. Jutro, w drugi dzień świąt, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiane będą w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  5. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy i obchodzi się je jak uroczystości Pańskie. Z tego też powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Przypominamy o obowiązujących ograniczeniach. W każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Dekret Arcybiskupa Stanisława Budzika daje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. w czasie trwania epidemii bez zaciągania grzechu ciężkiego.
  7. W imieniu własnym i wszystkich księży wikariuszy chciałbym życzyć wszystkim mieszkańcom naszej Parafii, jak również wszystkim gościom, zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. W paschalnych tajemnicach wiary ponownie spotyka nas zmartwychwstały Jezus Chrystus. Przychodzi do nas i pyta, jak zapytał Marię w ogrodzie: „Czemu płaczesz?”, „kogo szukasz?”. Zobaczmy Go oczami naszej wiary, pośród tego bardzo niespokojnego czasu rodzącego płacz w tak wielu ludzkich sercach. Łącząc się ze wspólnota Kościoła, wyznajmy wiarę w Jezusa Chrystusa  Zbawiciela świata i pozwólmy na to, by On dotknął nas odkupieńczą łaską. Niech zbliżający się czas świąt wypełni nas pełnią Bożego błogosławieństwa, które jest nam udzielane z zmartwychwstałym Panu. Niech Zmartwychwstały chroni nas, naszych bliskich, nasze wspólnoty przed lękiem, a przede wszystkim uczyni z nas radosnych świadków zmartwychwstania i życia.
  8. W przyszłą niedzielę 19 kwietnia uroczystość Miłosierdzia Bożego Jest to zarazem święto patronalne Caritas. W intencji członków Parafialnego Koła Caritas będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  9. W zakrystii są dziś dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa. W obecnym czasie to dobra lektura duchowa.
  10. Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszamy w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Grzegorza Oszusta – we wtorek 14 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Stanisława Flisa – w środę 15 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Apolonię Łazarz – w czwartek 16 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Tomasza Flisińskiego – int. od sąsiadów z klatki – w piątek 17 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Julię Rajszczak – w sobotę 18 kwietnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Pączek, Tadeusz czerwiec, Michał Wierzchowiak, Jan Marek i Tadeusz Skiba. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…