II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.

• Dzisiaj w kościołach naszej Archidiecezji odczytywany jest List pasterski Metropolity Lubelskiego na Wielki Post 2022 r.
  • Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes” w ramach Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  • Od dzisiejszej niedzieli w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadzane są w parafiach małe świeczki „pachaliki” oraz czekoladowe baranki wielkanocne. Dochód uzyskany z ich sprzedaży będzie przekazany w części na pomoc Ukrainie. Pachaliki i baranki możemy nabyć dziś u członków Akcji Katolickiej w sali „pod Lipą”
  • Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim instytucjom i osobom prywatnym z naszej parafii, którzy angażowali się w akcję zbiórki pieniędzy i produktów w ramach dotychczasowej pomocy mieszkańcom Ukrainy. Tym, którzy organizowali transport tych rzeczy na Ukrainę i z powrotem umożliwili przyjazd uciekającym przed wojną oraz tym, którzy przyjęli rodziny ukraińskie w swoich domach.
  • Dzisiaj o godz. 13.00 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku będzie odprawiona Msza św. w intencji Pokoju na Ukrainie a po niej na koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”. Przy tej okazji zbierane będą środki i produkty na pomoc dla miast partnerskich Powiatu Kraśnickiego: Browary i Sławuta.
  • W nadchodzącym tygodniu przypadają popularne imieniny: w czwartek 17 marca – Zbigniewowie, a w sobotę 19 marca – Józefowie. Z tej racji odpust w parafii św. Józefa w Kraśniku  Fabrycznym. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składany już dziś serdeczne życzenia. Wśród nich jest  pan Zbigniew Janczarek, Radny i były kościelny. Solenizantem jest też biskup pomocniczy Józef Wróbel. Obejmujemy ich wszystkich wdzięczną pamięcią modlitewną.
  • Rodzina Radia Maryja zaprasza w czwartek 16 marca na Mszę św. o godzinie 18.00 w stałych intencjach w ramach Mszy św. zbiorowej do MBNP.
  • Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  • Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni w najbliższy piątek  po wieczornej Mszy św.
  • Dziękuję również za ofiary indywidualne składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła. Ofiary złożyli m.in.: Teresa i Leszek Buczkowscy; Iwona Badura; Irena Zubrzycka; Marianna Łojek; Maria i Andrzej Woch; Helena Kania.
  • Na tablicy ogłoszeń wywieszony został apel Policji, która przestrzega przed oszustami, którzy w dalszym ciągu wyłudzają pieniądze, zwłaszcza od ludzi starszych, którzy nieznajomym osobom dzwoniącym do nich naiwnie wierzą i przekazują pieniądze w związku z koniecznością wpłacenia kaucji podając się za prokuratora lub policjanta. Zachowajmy czujność i ostrożność, abyśmy się nie stali ofiarą oszustów. Szczegóły, jak postępować w takich przypadkach znajdują się w apelu Policji umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
  • W sobotę 2. kwietnia jest organizowana pielgrzymka do Kałkowa do Sanktuarium M.B. Bolesnej Królowej Polski na Misterium Męki Pańskiej. Koszt: 90 zł obejmuje: przejazd, ubezpieczenie, przewodnika, bilety wstępu na Misterium i obiad. W programie jest też zwiedzanie mini-Zoo. Wyjazd z parkingu przy supersamie o godz. 9.00. Powrót o godz. 21.30. Zapisy u s. Agaty pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 663-525-262).
  • W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Danutę Bartosiewicz – int. od sąsiadów z bloku przy ul. Harcerskiej 4 – w poniedziałek 14 marca o godz. 7.00; za śp. Jerzego Grzegorzewskiego – w środę 16 marca o godz. 6.30; za śp. Annę Pawłasek – w czwartek 17 marca o godz. 6.30; za śp. Tomasza Kozę – int. od sąsiadów z bloku przy ul. Osterwy 4 – w czwartek 17 marca o godz. 7.00; za śp. Wiesława Wąska – int. od sąsiadów z ul. Jagiellońskiej – w piątek 18 marca o godz. 6.30; za śp. Edwarda Talatyckiego – w sobotę 19 marca o godz. 6.30. W czwartek 17 marca będziemy się modlić o godz. 18.00 za śp. ks. Stanisława Szczukę w 22 r. jego śmierci. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Bogumiła Ćwieka, Janina Motyka, Genowefa Szubartowska, Ewelina Rymarczyk. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …