IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą radości – Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście: „Laetare, Ierusalem” –  „Wesel się, Jeruzalem”. W średniowieczu nazwano niedzielę dzisiejszą niedzielą róż. Stąd w liturgii używany jest różowy kolor szat. W tym roku również ze względu na pandemię trudno mówić o pełnej radości, ale jako ludzie wierzący pragniemy z pełnym zaufaniem przeżywać ten czas trudnych doświadczeń i wszystkie troski powierzać naszemu Zbawicielowi.
  2. W dniu dzisiejszym z racji ostatniej niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę tzw. gospodarczą przeznaczone są na dalszy remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj w sali „Pod Lipą” u członków Akcji Katolickiej możemy nabyć  czekoladowe baranki wielkanocne oraz piękne palmy wielkanocne, które poświęcimy w Niedzielę Palmową.
  4. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  5. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni w najbliższy piątek  po wieczornej Mszy św.
  6. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kałkowa do Sanktuarium M.B. Bolesnej Królowej Polski na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd w sobotę 2. kwietnia z parkingu przy supersamie o godz. 9.00. Powrót o godz. 21.30. Zapisy u s. Agaty pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 663-525-262).
  8. W kinie „Metalowiec”  w dniach 2, 3 i 4 kwietnia o godz. 15.00 odbędą się seanse filmu fabularnego „Cud Guadelupe” w wersji 2D z polskim lektorem.
  9. W piątek 8 kwietnia br. z Sanktuarium w Janowie Lubelskim wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku organizowane są trasy: do Kocudzy, do Goraja, do Zaklikowa, do Radomyśla nad Sanem, do Radecznicy, do Biłgoraja, do Leżajska i do Kraśnika. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w Janowie Lubelskim Mszą św. o godz. 20.00 w Sanktuarium Maryjnym, po czym pątnicy wyruszą na wybraną trasę. Osoby zdążające do naszej świątyni w Kraśniku (trasa liczy 43 km) dotrą do nas nad ranem w sobotę 9 kwietnia ok. godziny 6.00. W imieniu organizatorów zachęcamy do podjęcia trudów tej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej podanej na tablicy ogłoszeń: www.edk.org.pl.
  10. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne i będą trwały od niedzieli 3 kwietnia do wtorku 5 kwietnia. Poprowadzi je ks. dr Artur Skrzypek z diecezji kieleckiej. W niedzielę porządek nabożeństw jak zwykle, natomiast w poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami będą odprawiane o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 dla dorosłych, a dla dzieci o godz. 16.00. Po wieczornych Msza św. nauka dla młodzieży. Spowiedź rekolekcyjna będzie 4 i 5 kwietnia, tzn. w poniedziałek i wtorek. We wtorek będzie też Msza św. z namaszczeniem chorych i kapłani odwiedzą chorych w domach. Można do zakrystii zgłaszać nazwiska i adresy tych chorych.
  11. W związku z planowanymi uroczystościami w naszej parafii w miesiącu maju w tym roku, pragnę poinformować, że Rocznica Pierwszej Komunii dla uczniów klas czwartych odbędzie się w niedzielę 8 maja, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Kowalina o godzinie 10.30, a dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 12.00. Natomiast po wielokrotnych konsultacjach z rodzicami, Pierwsza Komunia uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Kowalina, odbędzie się w Niedzielę 15 maja – dla klasy III A o godz. 10.30 a dla klasy III B o godz. 12.00. W niedzielę zaś 22 maja Komunia Święta dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku odbędzie się w następującym porządku: klasa III A i III C o godz. 10.30, zaś klasa III B o godz. 12.00. Podczas Komunii oraz w następny dzień po uroczystości, czyli w poniedziałek, zarówno zdjęcia zbiorowe jak i indywidualne,  będzie wykonywać wybrana firma fotograficzna, która od lat współpracuje z parafią i posiada stosowne certyfikaty kurialne umożliwiające robienie zdjęć podczas uroczystości kościelnych. Pod koniec zaś maja, dokładnie 28 maja o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość bierzmowania. Sakramentu tego udzieli ksiądz biskup Artur Miziński.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Tomasza Kozę – int. od pracowników całego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala w Kraśniku – w środę 30 marca o godz. 7.00; za śp. Edwarda Talatyckiego – int. od sąsiadów – w czwartek 31 marca o godz. 6.30; za śp. Lidię Janicką – int. od mieszkańców bloku przy ul. Narutowicza 1 – w czwartek 31 marca o godz. 7.00; za śp. Zofię Lis – int. od sąsiadów syna Krzysztofa – w czwartek 31 marca o godz. 7.00; za śp. Wiesława Wąska – int. od sąsiadów z ul. Jagiellońskiej – w piątek 1 kwietnia o godz. 6.30; za  śp. Bogumiłę Ćwieka – w sobotę 2 kwietnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Antoni Kuśmierz, Mieczysława Jastrzębska, Michał Surdacki i Filip Pieprzowski. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …