VII Niedziela zwykła – 20 lutego 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj ofiary składane w naszym kościele na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Za tydzień zaś w ostatnią niedzielę miesiąca lutego tradycyjnie będzie w naszym kościele zbierana taca gospodarcza na dalszy remont naszej świątyni.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominali następujących świętych:  we wtorek 22 lutego święto Katedry św. Piotra; w środę 23 lutego wspomnienie św. Polikarpa, biskupa męczennika; w sobotę 26 lutego 26 lutego świętują swoje imieniny panie Mirosławy i panowie Mirosławowie. Wśród solenizantów jest wójt gminy Kraśnik Pan Mirosław Chapski. Wszystkim solenizantom już dzisiaj składamy serdeczne życzenia.
  3. Następna niedziela 27 lutego to ostatnia niedziela zwykła przed Wielkim Postem. Ostatnie trzy dni karnawału w tym roku, tj. 27, 28 lutego oraz 1 marca  w wielu parafiach upłyną pod znakiem nabożeństwa 40-godzinnego, które służy jako „wstęp” do Wielkiego Postu. Nabożeństwo to ma bardzo bogatą i długą tradycję. Polega ono na trwającej czterdzieści godzin modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. To nabożeństwo eucharystyczne odbywa się w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową w intencji uproszenia „ducha pokuty” w wielkopostnej drodze. W następną niedzielę podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu od rana do południa będzie możliwość prywatnej adoracji. Natomiast od 13.00 do 15.00 zapraszam do prowadzenia adoracji Koła Różańcowe, Legion Maryi i Koło Radia Maryja, od 15.00 do 17.00 członków Akcji Katolickiej, Caritas i Parafialny Krąg Rodzin, od 17.00 do 18.00 będzie prywatna adoracja. Natomiast w poniedziałek 28 lutego i we wtorek 1 marca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 7.30 i będzie trwać do Mszy Św. wieczorowej o godz. 18.00. W tym czasie będą czuwały grupy w następującym porządku: 8.00 – 10.00 – Legion Maryi; 10.00 – 12.00 – Wspólnota Krwi Chrystusa i Caritas; 12.00 – 14.00 – Koła Różańcowe; 14.00 –16.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja; 16.00 – 18.00 – Akcja Katolicka i Przyjaciele Oblubieńca. Do wszystkich parafian kierujemy serdeczne zaproszenie do włączenia się w tę adorację w duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy ludzkości i nasze własne, aby uprosić Boże Miłosierdzie dla świata, Kościoła, Ojczyzny i każdego z nas.
  4. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami  czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  5. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni w najbliższy piątek  po wieczornej Mszy św.
  6. Dziękuję również za ofiary na kościół składane w ostatnim czasie w kancelarii. Ofiary złożyli: Alina i Zygmunt Nieradko; Wiesława i Józef Fac; Maria Bielecka.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę organizowaną przez s. Agatę do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i do Kielc. Wyjazd z parkingu przy Supersamie w sobotę 5 marca o godz. 8.00. Zgłoszenia u s. Agaty pod nr. tel. podanym na tablicy ogłoszeń: 663-525-262.
  8. Apel Metropolity Lubelskiego o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie: Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia! Odpowiadając na zachętę Ojca świętego i apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcam, aby najbliższy tydzień stał się szczególnym czasem solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami. Wspominajmy ich w Modlitwie powszechnej. Niech miejscowe grupy i wspólnoty podejmą modlitwę w parafiach. Proszę również, aby przez najbliższy tydzień na zakończenie każdej Mszy Świętej odśpiewane były suplikacje o odsunięcie widma wojny, która zawsze niesie śmierć i zniszczenie. W tym trudnym dziejowym momencie okażmy solidarność i jedność. Zewnętrznym wyrazem naszego zaangażowania będzie podświetlenie przez cały tydzień Wieży Trynitarskiej w Lublinie barwami Ukrainy. Na czas podjętej modlitwy z serca błogosławię  + Wasz biskup Stanisław
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Irenę Pasztaleniec – w poniedziałek 21 lutego o godz. 7.00; za śp. Romana Kopaszewskiego – int. od grupy Bieszczadzkiej – w poniedziałek 21 lutego o godz. 7.30; za śp. Józefę Wandę Rojek – w sobotę 26 lutego o godz. 7.30.W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Anna Pawłasek i Jerzy Grzegorzewski. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …