IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą radości – Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście: „Laetare, Ierusalem” – „Wesel się, Jeruzalem”. W średniowieczu nazwano niedzielę dzisiejszą niedzielą róż. Stąd w liturgii używany jest różowy kolor szat.
  2. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne a także świeże pączki, przez co wspieramy akcję zbierania funduszy na świąteczne paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii.
  3. Dzisiaj o godz. 11.30 w kościele rektoralnym Św. Ducha będzie odprawiona Msza św. z okazji 73. rocznicy śmierci ks. Stanisława Zielińskiego.
  4. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 12 marca o godz. 16.00.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy piątek 16 marca o godz. 18.00 na comiesięczną Mszę św. w stałych intencjach oraz później po drodze krzyżowej na spotkanie modlitewno-formacyjne.
  6. W najbliższy czwartek 15 marca rozpoczynamy w naszej parafii doroczne rekolekcje wielkopostne. Będą one trwały do niedzieli 18 marca. Poprowadzi je ks. Radosław Gąska. W czwartek na godz. 16.00 zapraszamy dzieci, zaś dorosłych na Mszę św. o godz. 18.00, a później będzie spotkanie z młodzieżą. W piątek i sobotę Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Dla dzieci o godz. 16.00. Spotkania z młodzieżą będą po wieczornej Mszy św. Spowiedź rekolekcyjna będzie w piątek i sobotę, czyli 16 i 17 marca. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. W sobotę 17 marca będzie też Msza św. dla chorych o 10.30 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, a po Mszy kapłani odwiedzą chorych obłożnie w domach. Ich nazwiska i adresy można zgłaszać w zakrystii.
  7. Natomiast rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Specjalnej w Kraśniku będą w naszym kościele w czwartek 15 marca o godz. 10.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i grono pedagogiczne szkoły.
  8. Oprócz udziału w rekolekcjach zapraszam także na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30 oraz na drogi krzyżowe: o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 18.40 dla dorosłych. W piątek 23 marca odbędzie się też inscenizowana droga krzyżowa z ulicami naszej parafii.
  9. W przyszłą niedzielę w parafii św. Józefa w Kraśniku odbędzie się spotkanie młodych i Wieczór Chwały. Parafia św. Józefa organizuje też wyjazd młodzieży z dekanatu na uroczystości do Lublina w ramach Niedzieli Palmowej.
  10. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  11. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  12. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Dziękuję także osobom składającym bezimienne ofiary na środki czystości. W tym tygodniu, ponieważ są rekolekcje i droga krzyżowa w piątek, dlatego zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła tym razem w sobotę po wieczornej Mszy św.
  13. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła. Podziękowania kieruję do następujących osób: po 100 zł: osoba bezimienna oraz Andrzej Wierzchowiak; 200 zł: Marta i Lech Janus.
  14. Dziękuję także firmie poligraficznej DOTMedia za bezpłatne wydrukowanie banera do dekoracji grobu Pańskiego.
  15. W nadchodzącym tygodniu świętować będą: w poniedziałek 12 marca Grzegorzowie; we wtorek 13 marca: Bożeny i Krystyny; w sobotę 17 marca: Zbigniewowie. Serdeczne życzenia składamy wszystkim solenizantom, wśród których w naszej parafii są m.in. pan prezes Grzegorz Jasiński; pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz; pani Bożena Krasowska z Akcji Katolickiej; pani Bożena Kuś z parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja; pan Zbigniew Janczarek – wieloletni kościelny i Radny.
  16. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Białoruś organizowany w dniach 1-3 czerwca; na rejs wycieczkowy po Morzu Śródziemnym w dniach od 23 czerwca do 2 lipca; do Grecji w dniach 4-16 lipca oraz na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 6-13 października. Zapisy oraz bliższe informacje można uzyskać w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel. 504 267 222 lub 515 133 714)
  17. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Andrzeja Jakowicza – int. od kraśnickich brydżystów – w poniedziałek 12 marca o godz. 7.00; za śp. Józefa Stróżka – w poniedziałek 12 marca o godz. 7.30; za śp. Zbigniewa Wolaka – w środę 14 marca o godz. 7.30; za śp. Helenę Marczyńską – w piątek 16 marca o godz. 7.30; za śp. Floriana Toporowskiego – w sobotę 17 marca o godz. 7.30. W najbliższą środę 14 marca w parafii św. Antoniego na Stacji o godz. 18.00 będzie odprawiona Mszą św. za śp. ks. Jana Pruszkowskiego w rocznicę śmierci, natomiast w naszym kościele w sobotę 18 marca o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji śp. ks. Stanisława Szczukę z okazji 16 rocznicy śmierci. W ostatnim zaś tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mirosławę Piotrowską, Zbigniewa Wilka, Halinę Puzoń-Szczelinę, Hannę Grządkę, Grażynę Barankiewicz, Mieczysława Maja, Mariusza Rudzińskiego, Zofię Koperską, Krystynę Wolak, Nel Omiotek, Annę Tytłak i Kazimierza Biegaja. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …