Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r.

Wstęp

Niedziela Zmartwychwstania, zwana Wielką Niedzielą, jest dla nas wszystkich dobrą nowiną, że Chrystus żyje i pozostaje z nami aż do skończenia świata. Symbolem Zmartwychwstałego jest umieszczona w kościele figurka Chrystusa z chorągwią w ręku oraz paschał, który zapala się w tym okresie na wszystkich Mszach niedzielnych i pogrzebowych.

1. Dziękuję wszystkim osobom, które w Dniach Triduum Paschalnego, włączały się w przygotowanie liturgii poszczególnych dni, w sprzątanie i dekorowanie kościoła, w wykonanie ciemnicy i grobu, w prowadzenie adoracji.
  2. Dziękuję także Akcji Katolickiej oraz osobom, które wczoraj do kosza składały różne produkty na paczki dla ubogich. Zostało przygotowanych i wydanych około 60 paczek świątecznych.
  3. Dziękuję również tym wszystkim, którzy przyczynili się, by ta dzisiejsza liturgia rezurekcyjna i procesja miały bardzo odświętny, uroczysty charakter: dziękuję orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej, panu organiście, osobom niosącym obrazy i feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty i całej służbie ołtarza.
  4. Dzisiaj z serca przepełnionego radością paschalną, chcę złożyć Wam wszystkim, Parafianom i Gościom, w imieniu własnym i wszystkich duszpasterzy tej Parafii, najlepsze życzenia:

Niech Chrystus Zmartwychwstały ożywi w każdym z Was łaskę wiary, nadziei i miłości. Niech dzięki wierze ogarnia nas światło tajemnicy Zmartwychwstałego Pana, abyśmy wszyscy potrafili odkryć w nas samych i wokół nas Jego obecność i mogli być prawdziwymi świadkami Jego miłości, zawsze wiernej.

1. Przypominam, że dzisiaj jeszcze Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Jutro zaś Poniedziałek Wielkanocny – porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Zamiast homilii będzie odczytany list Rektora KUL, a taca z dnia jutrzejszego jest przeznaczona na tę katolicka uczelnię.
  2. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy i obchodzi się je jak uroczystości Pańskie. Z tego też powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy imieniny: dziś 1 kwietnia – Grażyny; we wtorek 3 kwietnia – Ryszarda. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
  5. W przyszłą niedzielę 8 kwietnia odpust z okazji Miłosierdzia Bożego w parafii Miłosierdzia Bożego „na Piaskach” i w Rudniku Szlacheckim. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.
  6. Spotkanie Kół Różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 kwietnia po sumie.
  7. W zakrystii dziś są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  8. Ukazał się też nowy świąteczny numer „Pani Kraśnickiej”. Wyłożony jest on na bocznych ołtarzach. Dziękuję zespołowi redakcyjnemu oraz Wydawnictwu Państwa Anny i Janusza Genejów. Zgodnie z życzeniem fundatorów ofiary składane za gazetkę są przeznaczone na dalszy remont kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  9. Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszamy w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mirosławę Piotrowską – we wtorek 3 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Zbigniewa Wilka – w środę 4 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Hannę Grządkę – w czwartek 5 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Halinę Puzoń-Szczelinę – w czwartek 5 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Henryka Kędziorę – int. od sąsiadów z ul. Cegielnianej – w czwartek 5 kwietnia o godz. 18.00; za śp. Grażynę Barankiewicz – w piątek 6 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Michała Czubińskiego – int. od koleżanek i kolegów syna – w piątek 6 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Mariusza Rudzińskiego – w sobotę 7 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Krystynę Wolak – w sobotę 7 kwietnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Genowefa Gałek, Krystyna Skrzypek i Urszula Rejter. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…