Pielgrzymka

PIELGRZYMKA ŚLADAMI JEZUSA I MARYI
SAMOLOTOW0-AUTOKAROWA PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIƊTEJ- IZRAELA
ORGANIZOWANA PRZEZ AKCJƊ KATOLICKĄ PRZY PARAFI W.N.M.P. W KRAŚNIKU
TERMIN: 08 – 17. 02. 2013 r.

Dzień I, 08.02 (pt): Msza św. w Kościele p.w. W.N.M.P. w Kraśniku o godz. 21.00. Załadowanie bagaży do autokaru i wyjazd ,z parkingu obok supersamu , do Budapesztu.

Dzień II , 09.02 (sb): PRZELOT DO IZRAELA
Krótkie zwiedzanie Budapesztu. Ok. godz. 12.00 przejazd na lotnisko. Wylot 15:25 do Tel Avivu. Po wylądowaniu ok 19.40 przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień III , 10.02 (ndz): BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrziciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień IV , 11.02 (pn): JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Zwiedzanie placu świątynnego Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień V , 12.02 (wt): WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Dla chętnych za dodatkową opłatą zwiedzanie żydowskiej twierdzy w Masadzie (ok. 40 USD/os) a następnie Qumran – miejsce, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VI , 13.02 (śr): JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy .Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VII , 14.02 (czw): EMAUS – TEL AVIV – CEZAREA – HAJFA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tel Avivu. Po drodze Emaus – gdzie Pan Jezus ukazał się po raz pierwszy po Zmartwychwstaniu. Zwiedzanie najstarszej dzielnicy Tel Avivu – Jafo. Przejazd na północ – po drodze zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu w Cezarei oraz Hajfy: Stella Maris oraz panorama na ogrody Bahajskie i Zatokę Hajfa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień VIII, 15.02 (pt): G. BŁOGOSŁAWIEƑSTW – TABHA- KAFARNAUM – JARDENIT
Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Wizyta nad rzeką Jordan: Jardenit – miejscu chrztu Jezusa, odnowienie chrztu dla pielgrzymów. Wizyta w szlifierni diamentów. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień IX , 16.02 (sb): G. TABOR – KANA – NAZARET – LOTNISKO
Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Ok. 15.00 wyjazd na lotnisko Ben Gurion. Odlot do Budapesztu.

Dzień X, 17.02 (ndz): przyjazd autokarem do Kraśnika w godzinach rannych.
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

CENA PIELGRZYMKI: 2970 pln
oraz 100 USD PŁATNE NA MIEJSCU PO PRZYLOCIE (WSTƊPY I NAPIWKI)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
dojazd i powrót z lotniska specjalnym autokarem
przelot Budapeszt – Tel Aviv – Budapeszt
ubezpieczenie KL i NNW
na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem
polskojęzyczny przewodnik
7 noclegów w hotelach klasy turystycznej(***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
taksówki na Górę Tabor
prom po Jeziorze Galilejskim
codzienne Msze Święte i opieka duchowa na całej trasie

DODATKOWE OPŁATY:
dopłata do pokoju jednoosobowego – 190 USD/os
napoje do posiłków,
wycieczka fakultatywna opisane w programie “Masada”
taca pielgrzymów z Mszy Świętej,
prywatne wydatki i inne wydatki nie objęte programem.

UWAGI:
paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu,
w zgłoszeniu należy podać: PESEL, miejsce zamieszkania i nr tel. kontaktowego oraz numer i serię paszportu, zgłoszenia do wyczerpania miejsc (prosimy decydować się jak najszybciej)
program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu,
– WPŁATA PIERWSZEJ RATY PRZY ZAPISYWANIU SIƊ W KWOCIE 1000 PLN
– SPOTKANIE INFORMACYJNE I WPŁATY CAŁOŚCI – 9 grudnia 2012 (niedziela) W SALI PRZY KOŚCIELE WNIEBOWZIƊCIA NMP W KRAŚNIKU GODZ. 19:00
Zgłoszenia i informacje pod numerami telefonów:
504 267 222 pan Robert
515 133 714 pani Jadwiga