Pogrzeb ks. Stefana Ryłko

W lipcu 2009 roku doszło do pierwszego spotkania członków pisma parafialnego z Księdzem Stefanem Ryłko (Pani Kraśnicka nr 13 str. 7-11). Kontakt przyniósł bogatą wiedzą na temat przeszłości naszego kościoła, a dobroć, serdeczność i niezwykły urok Księdza profesora ujęły nas ogromnie. Ksiądz Ryłko niezwykle skromny, a jednocześnie otwarty na przychodzących do Niego ludzi mówił: ,,Gdy ktoś mnie o coś prosi, zadaję sobie trzy pytania. Czy to jest dobre, złe, i czy jest mi obojętne?”

Sprawy kraśnickiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nie były obojętne Księdzu Stefanowi. Każde spotkanie – a było ich wiele – rozszerzało nasze serca i owocowało kolejnymi informacjami na temat naszego kościoła. Ze szczerą radością Ksiądz Ryłko czytał nasze pismo parafialne i cieszył się, że czas miniony uchyla zasłony dla obecnych i przyszłych pokoleń kraśniczan.

Ostatnie spotkanie miało miejsce w sierpniu 2014 roku. Polecamy Panu Bogu duszę naszego wielkiego Przyjaciela i dziękujemy, że dał nam szansę poznać i korzystać z dobroci wspaniałego Człowieka.

Wspólnota Parafii WNMP w Kraśniku