V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Wcześniej zaś codziennie o godz. 17.00 odprawiany jest różaniec w intencji uchronienia nas od pandemii koronawirusa oraz o deszcz.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w środę 13 maja – NMP Fatimską; w czwartek 14 maja – św. Macieja Apostoła; w piątek 15 maja – św. Zofię; w sobotę 16 maja – św. Andrzeja Bobolę, męczennika, patrona Polski. Wśród solenizantek jest pani Zofia Wesołowska, od lat posługująca w naszej kancelarii parafialnej, a także panie Zofia Kaczmarczyk, Zofia Felek i Zofia Zapalska. Wszystkich solenizantów obejmujemy wdzięczną pamięcią modlitewną i składamy serdeczne życzenia.
  3. W tym tygodniu w środę 13 maja rozpoczynamy odprawianie nabożeństw fatimskich z różańcem i litanią Loretańską o godzinie 17.00, później zaś o godzinie 18.00 będzie Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Fatimskiej. Najbliższe nabożeństwo przygotowuje Akcja Katolicka.
  4. W sobotę 16 kwietnia o godz. 18.00 będzie odprawiona comiesięczna Msza św. w stałych intencjach Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  5. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Dziękuję także panom: Krzysztofowi Orłowi, Krzysztofowi Pietraszkowi, Jackowi Zychowi i Wiesławowi Bańce  za prace porządkowe na klombach przy kościele i w ogrodzie. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  6. W zakrystii dostępne są najnowsze numery prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  7. Zwykle co roku w maju o tej porze nasi parafianie gromadzili się przy kapliczkach i figurach, gdzie odbywały się nabożeństwa poświęcenia pól. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, teraz nie jest to możliwe. Jednak nie przestajemy się modlić, choćby dlatego, że grozi nam w tym roku susza. Dlatego w przyszłą niedzielę 17 maja o godz. 10.30 będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. z okazji poświęcenia pól, o dobre urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących na roli.
  8. Również w tym roku wiele zmian dotyczy Pierwszej Komunii Świętej. Rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci klas IV w naszej parafii odbędzie się w pierwszą niedzielę sierpnia, czyli 2 sierpnia o godz. 10.30. Natomiast wspólna uroczystość Pierwszej Komunii dla uczniów klas trzecich zaplanowana jest na dzień 9  sierpnia. Ale wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy mają różne obawy co do bezpieczeństwa swoich pociech i uważają, że zaproponowany termin jest dla nich ryzykowny, podjąłem decyzję, że w naszej parafii może być udzielana dzieciom Pierwsza Komunia w kolejne niedziele indywidualnie, na każdej Mszy św. jednemu dziecku zgodnie z wcześniejszym zgłoszeniem rodziców. W każdą niedziele jest w naszym kościele odprawianych pięć Mszy św., więc w jedną niedzielę może przyjąć Pierwszą Komunię w sumie pięcioro dzieci. Warunkiem jest to, że rodzice zainteresowani indywidualnym przystąpieniem swojego dziecka do Komunii Świętej muszą zgłosić je dwa tygodnie przed planowanym terminem. Dziecko zaś winno wcześniej pobrać karteczkę od katechetki i w przeddzień odnowić w kościele przyrzeczenia chrzcielne oraz przystąpić wraz z rodzicami do spowiedzi świętej. Dla dzieci, które będą przystępować do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej 9 sierpnia, termin odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedzi będzie podany później.
  9. Również bierzmowanie zostało w tym roku przesunięte na 9 sierpnia. Sakramentu naszej młodzieży udzieli ksiądz Biskup Józef Wróbel.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Alfredę Sadowską – w poniedziałek 11 maja o godz. 6.30; za śp. Tadeusza Skibę – w środę 13 maja o godz. 6.30; za śp. Alfredę Kupską – w czwartek 14 maja o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Dariusz Kowalski, Kazimiera Kapica, Józef Wnuk, Ryszard Pielaszkiewicz i Marta Maślanka. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…