VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

1. Dzisiaj w kościołach w całej Polsce czytany jest List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w piątek 22 maja św. Ritę z Cascii; to także dzień imienin pań o imieniu Helena; w przyszłą niedzielę 24 maja – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; w tym dniu świętują także panie o imieniu Zuzanna. Wśród solenizantek jest pani dyrektor ZPO nr 2 w Kraśniku Iwona Margoła oraz Wiesława Kwiecień z Legionu Maryi. Wszystkim solenizantkom z nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  3. W zakrystii dostępne są najnowsze numery prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  4. W ostatnim tygodniu został przedstawiony trzeci etap łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią Covid-19. Zmniejszone zostają m.in. restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od dzisiejszej niedzieli 17 maja br. podczas Mszy św. lub innego obrzędu religijnego na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2 [dotychczas było to 15 m2].
  5. Niestety w tym roku ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii, nie odbędzie się w naszym kościele w tym roku koncert pieśni maryjnych, parafia też nie zorganizuje festynu z okazji dnia dziecka, nie będzie również Mszy św. na cmentarzu w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego ani poświęcenia pól.
  6. Dzisiaj o godz. 10.30 zaś będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. z okazji poświęcenia pól. Codziennie o godz. 17.00 odmawiany jest w kościele różaniec o ustanie pandemii oraz o dobrą pogodę i deszcz oraz błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.
  7. W poniedziałek 18 maja będzie obchodzona setna rocznica urodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji niestety uczniowie nie będą się mogli zebrać w Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku na kolejnym Wojewódzkim  Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Społeczność Kraśnika nie zagra też w parku barki dla Papieża. Ale w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Telewizja Polska TVP 1 oraz Polskie Radio (Jedynka) wyemitują w poniedziałek, 18 maja 2020 r., o godzinie 18.00widowisko muzyczne zatytułowane: Santo subito – Prorok naszych czasów, a z parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie Koncert Papieski – Jan Paweł II „Dar i Tajemnica”, będzie jutro transmitowany na żywo przez TVP 3 Lublin o godz. 19.00. W naszej zaś parafii świętujemy urodziny papieża poprzez dekorację w prezbiterium z portretem Jana Pawła II i wystawionymi do adoracji Jego relikwiami.
  8. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Dziękuję również za składane ofiary na dalszy remont kościoła.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Janinę Andrzejewską – w środę 20 maja o godz. 6.30; za śp. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Marta Maślanka, Irena Łukasik, Bogumiła Majdańska, Marian Szafran, Krystian Mazur, Teodozja Matuszkiewicz, Jerzy Musiński i Władysław Wołoszyn. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…