Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu, która jest ostatnim dniem naszych rekolekcji. Ofiary składane dziś na tacę są do dyspozycji księdza Rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  2. W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek 19 marca w liturgii kościoła będziemy obchodzili uroczystość ku czci św. Józefa. Z tej racji odpust w parafii św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym. Serdeczne życzenia składamy wszystkim solenizantom. W kalendarzu liturgicznym w tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona z 25 marca (w tym roku wypada w ten dzień Niedziela Palmowa) dopiero na 9 kwietnia.
  3. W środę 21 marca o godzinie 9.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. z okazji dnia patrona I LO „na Górce” im. Tadeusza Kościuszki. Zapraszamy na te uroczystość wszystkich nauczycieli, uczniów i ich rodziny.
  4. W najbliższy piątek 23 marca odbędzie się, jak co roku, Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Ta nasza wspólna modlitwa to wielkie świadectwo przynależności do Chrystusa i troski o naszą wspólnotę. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Rozpocznie się ono w piątek po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00. Proszę zabrać ze sobą lampiony. Wcześniej zaś dla dzieci będzie w kościele Droga Krzyżowa o godz. 16.00.
  5. Ciemnica i Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Wszyscy, którzy zechcieliby przyczynić się do upiększenia Ciemnicy i Grobu, mogą składać ofiary na kwiaty u siostry w zakrystii. Już teraz serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.
  6. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i państwo, pozostawieni własnemu losowi. W następną więc niedzielę będzie można nabyć przed kościołem wielkanocne chlebki dobroci. Akcja ta prowadzona jest przez CARITAS, a zebrane w ten sposób fundusze przeznaczone będą na pomoc biednym. Natomiast przy ołtarzu bocznym w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów, będzie wystawiony kosz na paczki świą­teczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za okazywaną w ten sposób pomoc.
  7. Dzisiaj natomiast przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne oraz świeże pączki. Zbierane w ten sposób fundusze przeznaczone są na paczki wielkanocne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy składają na ten cel ofiary.
  8. Z kolei pracownicy Centrum Wolontariatu wraz z wychowankami Świetlicy środowiskowej Słońce na dłoni zapraszają dzisiaj na kiermasz świąteczny po każdej Mszy świętej przed kościołem. Dochód ze sprzedaży pisanek zostanie przeznaczony na dożywianie dzieci ze świetlicy oraz na zakup materiałów niezbędnych do pracy z dziećmi.
  9. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  10. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Dziękuję także za składane ofiary na środki czystości. Dziękuję również panom: Wiesławowi Bańce, Krzysztofowi Pietraszkowi i Zygmuntowi Jędrakowi za odśnieżenie wczoraj placu wokół kościoła. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w tym tygodniu tym razem w sobotę nie zaś w piątek, ze względu na piątkową drogę krzyżową ulicami miasta.
  11. Dziękuję również panom Radnym: Eugeniuszowi Mazurkowi, Dobrosławowi Rudnemu, Krzysztofowi Pietraszkowi i Krzysztofowi Orłowi, którzy wczoraj wozili księży do chorych
  12. Starosta kraśnicki Andrzej Maj serdecznie zaprasza na Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła, który odbędzie się w niedzielę 25 marca w godz. 10.00-15.00 w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.
  13. W zakrystii panowie Radni i inne osoby mogą już dzisiaj wziąć życzenia wielkanocne, aby je roznieść dla naszych parafian, do poszczególnych bloków lub ulice czy wioski. Zależy nam bardzo, aby te życzenia dotarły jeszcze przed świętami, dlatego proszę chętnych o wzięcie imiennych kopert z życzeniami w zakrystii przynajmniej do swego bloku czy na swoją ulicę. Przy tej okazji dziękuję wydawnictwu Państwa Genejów za wydrukowanie świątecznych życzeń.
  14. W bibliotece parafialnej można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej oraz na wyjazd na Białoruś, do Włoch i do Grecji. Bliższe informacje można tez uzyskać pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel. 504 267 222 lub 515 133 714)
  15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Andrzeja Jakowicza – int od pracowników Zakładu Transportu Mleczarskiego w Kraśniku – w czwartek 22 marca o godz. 7.00; za śp. Lucynę Markowską – w piątek 23 marca o godz. 7.30; za śp. Bogumiła Pyrzynę – w sobotę 24 marca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu pożegnaliśmy: śp. Witolda Lamorskiego i Halinę Madejczyk. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …