XX Niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

1. Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim osobom, dla których ostatnie uroczystości odpustowe w naszej parafii były czasem ogromnego wysiłku i troski. Dziękuję za poświęcenie swojego czasu i wysiłku przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, paniom w kuchni za przygotowaniu obiadu odpustowego, służbie liturgicznej, panom Radnym i członkom Akcji Katolickiej oraz innych wspólnot, a także pani wiceburmistrz Marzenie Pomykalskiej wraz z współpracownikami z Urzędu Miasta Kraśnik. Dzień 15 sierpnia to był przede wszystkim nasz odpust parafialny. Ale to było też wielkie przedsięwzięcie logistyczne, połączone z organizacją obchodów święta Patronki Miasta. W moim sercu zrodziła się nadzieja, że w przyszłym roku, być może, przyjdzie czas ogłoszenia naszego kościoła sanktuarium maryjnym Archidiecezji Lubelskiej, a później może rekoronacja naszego obrazu. W tej intencji od grudnia rozpoczniemy comiesięczną nowennę w pierwsze soboty miesiąca. Już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy. Wszystko to zawierzam Maryi, naszej Pani, ale ze swej strony uczyńmy wszystko, co możemy. Totus tuus.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 20 sierpnia – św. Bernarda; we wtorek 21 sierpnia – św. Piusa X papieża; w środę 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej; w czwartek 23 sierpnia – św. Róży z Limy; w piątek 24 sierpnia – św. Bartłomieja Apostoła; w sobotę 25 sierpnia – św. Ludwika; w przyszłą zaś niedzielę – uroczystość NMP Częstochowskiej. Wśród solenizantów jest pan Radny Ludwik Bielecki. Wszystkim zaś solenizantom czczącym w nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć świeże pączki a także obrazki z Matką Bożą Kraśnicką jako nasza cegiełka na dalszy remont świątyni.
  4. W zakrystii natomiast jest dostępna książka pani Alicji Szubartowskiej o kaplicy Matki Bożej Nieustającej, w sposób dostępny opisująca odnowioną ostatnio i poświęconą kaplicę boczną naszego kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia, ostatnią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, tradycyjnie przeznaczone są na prace renowacyjne naszego kościoła.
  6. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół oraz ofiarodawcom na środki czystości. Zapraszam do sprzątania naszej świątyni również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  7. Dziękuję również za ostatnie ofiary na kościół:

Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

1. Zachęcam do zainteresowania się najnowszymi numerami prasy katolickiej. Polecam szczególnie Niedzielę i Gościa Niedzielnego. W Gościu Niedzielnym jest artykuł o naszej parafii.
  2. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd pielgrzymkowy do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, organizowany w dniach: 20-28 września oraz na pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizowaną w dniach 6-13 października. Bliższe informacje można uzyskać w Bibliotece Parafialnej oraz pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel. 504 267 222, 504 267 407).
  3. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia 2018r. w Kraśniku odbędzie się V edycja Triathlon Kraśnik, która w tym roku będzie miała charakter Mistrzostw Polski. Organizatorzy zwracają się z wielką prośbą do mieszkańców o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do utrudnień w ruchu drogowym – szczególnie w godzinach 10.00. – 16.00. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość mieszkańców. Największe utrudnienia spodziewane są na Wyżnicy, ul. Suchyńskiej, a także ul. Nadstawnej. W celu zminimalizowania uciążliwości zorganizowane zostaną objazdy przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
  4. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Krystynę Kamińską – w poniedziałek 20 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Modesta Misia – w środę 22 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Mariolę Długosz – w czwartek 23 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Adama Kępę – w piątek 24 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Stanisławę Kasperek – w piątek 24 sierpnia o godz. 7.30. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….