Doroczny odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia

W najbliższy czwartek 15 sierpnia będziemy przeżywali w naszej parafii doroczny odpust Wniebowzięcia NMP. Jest to również święto Wojska Polskiego, upamiętniające „cud nad Wisłą”. Ta uroczystość gromadzi więc zarazem czcicieli Matki Bożej, jak przedstawicieli lokalnej władzy i wojska, poczty sztandarowe i orkiestrę strażacką. Tradycyjnie w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, wierni przynoszą do kościoła do poświęcenia wianuszki ziół, zbóż, kwiatów i owoców. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Sumę odpustową o godzinie 12.00 będzie odprawiał ks. Tadeusz Stasiak, a kazanie odpustowe wygłosi ks. Adam Bab.
Pragnę zwrócić jeszcze uwagę na inne dwie Msze św., a mianowicie: o godzinie 10.30 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna z racji jubileuszu 25-lecia ślubów zakonnych trzech naszych rodaczek – sióstr Pasjonistek: Norberty Banaszek, Szymony Głaz i Dariuszy Baran. Podczas Mszy św. siostry jubilatki odnowią swoje śluby zakonne. Chciałbym także wszystkich zaprosić wieczorem na Mszę św. o godzinie 18.00, sprawowanej przez biskupów Mieczysława Cisło i Artura Mizińskiego, z udziałem kilkudziesięciu księży przeżywających w tym roku swój srebrny jubileusz kapłaństwa, którzy wraz z proboszczem parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku, księdzem Jerzym Zamorskim, byli święceni w Katedrze Lubelskiej w 1988 r. i specjalnie przyjadą do Kraśnika na tę uroczystość. Msze święte o godzinie 10.30, 12.00 i 18.00 będą transmitowane na żywo na antenie Telewizji Kraśnik w sieci kablowej w Kraśniku. Msze będzie można obejrzeć również w kraju i za granicą przez Internet, na stronie Telewizji Kraśnik www.ktv.pl. Proszę o przekazanie tej informacji zachęcenie do oglądania tych transmisji wasze rodziny, bliskich i znajomych nie tylko w Kraśniku. Każdy kto ma dostęp do Internetu może oglądać Msze na żywo w każdym zakątku świata.
Wieczorem zaś poprzedzającym nasza uroczystość odpustową, czyli w środę 14 sierpnia o godzinie 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na maryjne nabożeństwo zwane Akatystem, w wykonaniu naszych parafian i księży.