I  Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r. ogłoszenia duszpasterskie

I  Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.  Z tej racji w dniu dzisiejszym w kościołach naszej Archidiecezji odczytywany jest list Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika na Wielki Post.
  2. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej: Wielkopostne Dzieła Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.
  3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie przygotowujące kandydatów do bierzmowania.
  4. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim członkom różnych grup działających w naszej parafii, którzy prowadzili czuwania adoracyjne podczas nabożeństwa czterdziestogodzinnego odbywającego się w naszej parafii od niedzieli do wtorku. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie.
  5. Przypominamy, że czas Wielkiego Postu to czas Łaski. Przez post, modlitwę i jałmużnę, uczynki wielkopostne, podejmujemy trud duchowego wysiłku pracy nad sobą i nad własnymi słabościami. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa okresowe: w każdą niedzielę o 17.30 – na Gorzkie Żale, zaś w każdy piątek – na Drogę Krzyżową: o 16.00 dla dzieci a po Mszy św. wieczorowej o 18.00 – dla dorosłych.
  6. W czasie Wielkiego Postu organizowane są w parafiach naszego dekanatu rekolekcje jako bezpośrednie przygotowanie wiernych do świąt. W naszej parafii w tym roku rekolekcje odbędą się w dniach: od 14 do 17 marca, czyli od czwartku popołudniu do niedzieli włącznie. W piątek i sobotę, czyli 15 i 16 marca będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi rekolekcyjnej. W ramach rekolekcji w sobotę 16 marca podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie udzielony też sakrament chorych. Zaplanujmy sobie tak nasze zajęcia w tym czasie, abyśmy wzięli udział w naukach rekolekcyjnych i byli u spowiedzi.
  7. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu kościoła w nadchodzącym tygodniu zapraszam w piątek po wieczornym nabożeństwie.
  8. Dziękuję również za dekorację wielkopostną naszego kościoła: siostrze Melanii, panom: Sławomirowi Pyzikowi i Wiesławowi Bańce oraz za prace porządkowe wokół kościoła panom: panom Jackowi Zychowi, Sławomirowi Szczygłowi, Adamowi Paszkowskiemu i Dariuszowi Wcisło. Dziękuję też drukarni Dot-Media za bezpłatne wydrukowanie banera do dekoracji kościoła.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W naszym kiosku „pod Lipą” dostępne są najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  10. W najbliższy wtorek o godz. 17.30 w domu parafialnym odbędą się pierwsze zajęcia dla osób, które zapisały się na kurs tańca.
  11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Medjugorje organizowaną z naszej parafii przez biuro APPIATRAVEL w dniach 6-10 maja. Cena: 1800 zł + 145 EUR od osoby. Zapisy i bliższe informacje można uzyskać w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń: tel. 515 133 714, 504 267 222.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Tadeusza Kurka – w piątek 23 lutego o godz. 7.30; za śp. Martę Mikołajek – w sobotę 24 lutego o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Skalski, ks. kan. Zygmunt Dębicki i Emilia Popek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …