III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiaj w Archidiecezji Lubelskiej obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna tydzień biblijny. Celem tych obchodów jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka. Zachęcamy więc do lektury Pisma Świętego, a w ramach tygodnia biblijnego zapraszamy w najbliższą środę o godz. 17.30 na spotkanie biblijne na temat Apokryfów.
  2. Dzisiaj przed kościołem po Mszy św. możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na organizację w tym roku przez naszą parafię Dnia Dziecka. Bóg zapłać wszystkim, którzy chcą włączyć się w tę akcję. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci na tę wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w niedzielę 27 maja po Mszy św. dziecięcej
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na montaż słowno-muzyczny pt. „Słowa Pamięci” w wykonaniu młodzieży z naszego Liceum Ogólnokształcącego „na Górce”. Spektakl dotyczy rocznicy zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej.
  4. Dzisiaj też po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa. Bierzmowanie w tym roku w naszej parafii będzie w niedzielę 6 maja o godz. 18.00. Spowiedź dla bierzmowanych będzie w pierwszy piątek miesiąca 4 maja.
  5. Kolejna próba przed pierwszą komunia dla uczniów klas III z SP nr 1 i Kowalina w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 16.00 a dla uczniów klas III z SP nr 2 w czwartek 19 kwietnia o godz. 16.00. Natomiast próby dla uczniów klas IV przed rocznicą ich Komunii św. będą 18 i 25 kwietnia o godz. 16.00.
  6. Rodzina Radia Maryja zaprasza jutro, w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 18.00 na Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie wielkanocne do Sali w domu parafialnym.
  7. W następna niedzielę 22 kwietnia o godz. 10.30 będziemy się modlili w intencji tegorocznych maturzystów z LO i Technikum nr 1 „na górce” w Kraśniku. Zapraszamy uczniów, ich rodziny oraz dyrekcję i grono pedagogiczne na tę Mszę św., na wspólną modlitwę za maturzystów i szczęśliwy przebieg egzaminów dojrzałości.
  8. W nadchodzącym tygodniu mamy popularne imieniny Robertów we wtorek 17 kwietnia: wśród solenizantów jest nasz parafianin pan Robert Rak. Najserdeczniejsze życzenia składamy wszystkim solenizantom.
  9. Dziękuję członkom Rady Parafialnej, którzy uczestniczyli w pracach porządkowych przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w kościele i przy rozstawianiu ławek przed kościołem.
  10. Dziękuję także osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Zapraszam chętnych do pomocy również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  11. Dziękuję również wszystkim osobom, które w ostatnim czasie składały ofiary na remont naszego kościoła.
  12. Zachęcamy do nabywania w kiosku „pod Lipą” najnowszych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Irenę Machaj – int. od pracowników bloku operacyjnego i oddziału intensywnej terapii – w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Teresę Chylińską – int. od sąsiadów córki – w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Grażynę Barankiewicz – int. od sąsiadów z ul. Głębokiej – w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Ryszarda Dygusia – w środę 18 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Ryszarda Pastuszkę – int. od KR MB Szkaplerznej – w środę 18 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Ireneusz Maciąg – int. od koleżanek i kolegów z klasy – w czwartek 19 kwietnia o godz. 18.00; za śp. Stefana Rachonia – int. od sąsiadów – w piątek 20 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Teresę Kufel – w piątek 20 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Krystynę Saganowską – w sobotę 21 kwietnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefan Kopeć, Piotr Resztak, Janina Pastuszko, Maria Kmita. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…