IV Niedziela zwykła – 30 stycznia 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca stycznia – dlatego ofiary zbierane na tacę  przeznaczona są tradycyjnie na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.
  2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym przed kościołem do puszek przeznaczone są na pomoc trędowatym w ramach „Dnia chorych na trąd”.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 31 stycznia – św. Jana Bosko; w środę 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej; w czwartek 3 lutego wspominamy św. Błażeja; w sobotę 5 lutego – św. Agatę – w ten dzień święcimy chleb i sól; w następną niedzielę 6 lutego – wspominamy św. Dorotę. Wszystkim solenizantom czczącym w nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów, a szczególnie Mariom, Błażejom, Agatom i Dorotom, składamy już dzisiaj serdeczne życzenia. Wśród solenizantów jest też siostra katechetka Agata Łakoma.
  4. W  środę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni. Należy ono do najdawniejszych w chrześcijaństwie, gdyż było obchodzone w Jerozolimie już w IV wieku. Według podania procesja z zapalonymi świecami była znana w Rzymie już w czasach papieża św. Gelazego I w 492 roku. W Polsce święto Ofiarowania Pana Jezusa nabrało charakteru wybitnie maryjnego. Lud polski widzi w Maryi Tę, która to niebiańskie Światło sprowadziła na Ziemię. Dlatego lud polski często bierze gromnicę do ręki, zwłaszcza w niebezpieczeństwach wielkich klęsk i grożącej śmierci. Stąd i nazwa w Polsce uroczystości: Matki Bożej Gromnicznej. We wtorek Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godzinie: 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o 7.30, 9.00 i 18.00 poświęcenie gromnic i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  5. Święto Ofiarowania Pańskiego jest zarazem dniem poświęconym życiu konsekrowanemu. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle podczas porannych Mszy św. o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz wieczorem o 18.00, zaś dla dzieci popołudniu od 15.30; Msza św. dla nich o godzinie 16.00.
  7. Dzisiaj po Mszy św. dziecięcej o godz. 10.30 w naszym kościele uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem siostry Ismeny wystawią Jasełka. Zapraszamy.
  8. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni tym razem w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św.
  9. Dziękuję też osobom, które rozbierały dekorację świąteczną, szopkę i choinki: Otylii i Jackowi Zychom; Wiesławowi i Eli Bańkom; Andrzejowi Kawczyńskiemu; Bogdanowi Wilkowi; Stanisławowi Krupce i Markowi Kawce.
  10. Do siostry w zakrystii można przynosić ubiegłoroczne palmy wielkanocne do spalenia na popiół do posypania głów w Środę Popielcową.
  11. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami  czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  12. Dziękuję również za ofiary na kościół składane w ostatnim czasie w kancelarii.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zygmunta Czerwonkę – int. od KR MB Fatimskiej z Kol. Wyżnica – w środę 2 lutego o godz. 7.30; za śp. Danutę Kokoszka – int od koleżanek i kolegów z pracy syna z Veolii – w piątek 4 lutego o godz. 6.30; za śp. Adama Szymulę – w sobotę 5 lutego o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Irena Pasztaleniec, Mieczysław Porębski, Józefa Rojek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …