V Niedziela zwykła – 6 lutego 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w czwartek 10 lutego – św. Scholastykę; w piątek 11 lutego – NMP z Lourdes – z racji dnia chorego sakrament chorych będzie udzielany podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Wszystkim solenizantom czczącym w nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W najbliższą sobotę 12 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  4. Do siostry w zakrystii można przynosić ubiegłoroczne palmy wielkanocne do spalenia na popiół do posypania głów w Środę Popielcową.
  5. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami  czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  6. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni w najbliższy piątek  po wieczornej Mszy św.
  7. Dziękuję również za ofiary na kościół składane w ostatnim czasie w kancelarii.  Ofiary złożyli: Jadwiga i Mieczysław Flis; Teresa i Lesław Hałabisiowie; Alina i Stanisław Stępień; Dariusz Szymański; Maria i Konrad Starobrat; Henryk Kozieł; Bronisława Rachoń i Grażyna Ryba; Halina i Jan Mączka; Iwona Markiewicz;
  8. Wojewódzki Komendant Policji zwraca się do mieszkańców Lubelszczyzny z następującym Apelem: W ostatnim czasie aktywnością zaczęli wykazywać się oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od mieszkańców naszego województwa. Sposób działania tych przestępców jest bardzo podobny. Oszust dzwoni na wybrany numer z książki telefonicznej numer stacjonarny i przedstawia się jako krewny, prosząc o pilną  pożyczkę sporej sumy pieniędzy, podając jako powód spowodowanie wypadku i konieczność uiszczenia policjantowi opłaty w celu uniknięcia więzienia lun innych konsekwencji lub pod pozorem wykonania w naszym domu różnych usług, wykorzystują nieuwagę ofiary i dokonują kradzieży. Są to próby wyłudzenia pieniędzy na wnuczka, na policjanta, na gazownika, na inkasenta i na wiele innych sposobów. W trosce o nasze bezpieczeństwo policjanci apelują  do wszystkich mieszkańców o ostrożność, rozsądek i ograniczone zaufanie do osób, które dzwonią do nas z podobną prośbą. Pamiętajmy: nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom. Nie wpuszczajmy też do mieszkania nieznajomych osób – nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, nie wahajmy się zadzwonić na Policję pod bezpłatny numer 997 lub 112.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp.  Franciszka Starobrata – w poniedziałek 7 lutego o godz. 6.30; za śp. Czesławę Florek – w poniedziałek 7 lutego o godz. 7.00; za śp. Mariannę Matuszkiewicz – we wtorek 8 lutego o godz. 7.30; za śp. Henryka Talatyckiego – w czwartek 10 lutego o godz. 7.00; za śp. Barbarę Chmurę – int. od sąsiadów z bloku przy ul. Sądowej 8 – w czwartek 10 lutego o godz. 7.30; za sp. Stanisława Głuchowskiego – w sobotę 12 stycznia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszły do Pana: śp. Józefa Rojek i Irena Jagiełło. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …