Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest też ostatnią niedzielą miesiąca, dlatego ofiary składane na tzw. tacę gospodarczą przeznaczone są na dalsze prace remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
  2. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres Wielkanocy. W kościele rektoralnym św. Ducha w Kraśniku z tej racji dzisiaj suma odpustowa o 11.30,
  3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 ksiądz Biskup Artur Miziński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  4. Dzisiaj również w naszym kościele odbędzie się Koncert Pieśni Maryjnych. Wydarzenie to cieszyło się wielkim zainteresowaniem, bo gościliśmy zawsze wielu wybitnych wykonawców i chóry zarówno z naszego dekanatu, jak i spoza naszej diecezji. Dziękuję pani Wiesławie Lendzion, która od wielu lat troszczy się o  organizację tych koncertów oraz o całą sferę logistyczną tego wydarzenia. Początek koncertu o godz. 14.30. Transmisja koncertu na żywo na profili facebookowym miasta Kraśnik. Patronat nad koncertem objął Burmistrz pan Wojciech Wilk, który ufundował pamiątkowe prezenty dla chórów oraz sponsorował catering dla uczestników. Zapraszamy wszystkich na wspólne śpiewanie.
  5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 29 maja drugi dzień Zielonych Świątek – jest to normalny dzień pracy, ale w liturgii obchodzimy święto NMP Matki Kościoła – Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00; w środę 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w tym dniu obchodzimy także Dzień Dziecka; w sobotę 3 czerwca – wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy; w tym dniu świętują też panowie o imieniu Leszek; w przyszłą niedzielę 4 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy – z tej racji odpust w Stróży. A wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle podczas porannych Mszy św. i wieczorem oraz dla dzieci dodatkowo o godz. 15.30.
  7. W miesiącu czerwcu codziennie w naszym kościele o godz. 17.30. odprawiane są nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
  8. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękuję osobom, które regularnie pomagają sprzątać nasz kościół. Podziękowania kieruję również w stronę rodziców, którzy wzięli udział w tym tygodniu w przygotowaniu kościoła przed uroczystością bierzmowania ich dzieci. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  10. Dziękuję także drukarni DotMedia oraz siostrze Melanii, pani Annie Kędziorze, państwu Elżbiecie i Wiesławowi Bańkom, panom: Dariuszowi Wcisło, Jackowi Zychowi, Tadeuszowi Dudzie, Krzysztofowi Orłowi, Krzysztofowi Pietraszkowi, Stefanowi Nowakowi, Eugeniuszowi Nowosielskiemu, Stanisławowi Krupce, Markowi Kawce i Adamowi Paszkowskiemu za przywiezienie i udekorowanie kościoła tatarakiem i brzózkami na Zielone Świątki.
  11. W tym roku Boże Ciało wypada 8 czerwca. Jak co roku przejdziemy z Najświętszym Sakramentem w procesji, której trasa będzie wiodła do czterech ołtarzy, ulicą Kościuszki, Piłsudskiego, Strażacką, Narutowicza, przez Rynek z powrotem do kościoła. Trzy pierwsze ołtarze przygotowują mieszkańcy poszczególnych ulic, zaś czwarty ołtarz przy kościele przygotowują tradycyjnie Panowie Radni oraz katecheci. Przy tej okazji proszę o ofiary na kwiaty do ołtarza czwartego. Można je składać u siostry w zakrystii. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów na Boże Ciało i na oktawę. Do siostry do zakrystii można przynosić płatki kwiatów do sypania w czasie procesji.
  12. Można się też jeszcze zapisać na pielgrzymkę samolotową do Lourdes organizowaną w dniach 10-15 czerwca. Bliższe informacje można uzyskać w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 504 267 407,  504 267 222).
  13. Organizowany jest też wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dniach 5 – 11 sierpnia br. do Zakopanego i okolic Białego Dunajca. W programie wiele ciekawych atrakcji  (Gorący Potok- Baseny termalne, Gubałówka- Doliny: Strążyska i Kościeliska, Park rozrywki). Jest możliwość wykorzystania Bonu turystycznego na wakacje za bieżący rok. Zapisy u siostry Agaty do 15 czerwca. Numer kontaktowy podany jest na tablicy ogłoszeń (tel.: 663 525 262). Serdecznie zapraszamy.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Martę Dolecką – w poniedziałek 29 maja o godz. 7.00; za śp. Fabiana Dygusia – int. od koleżanek i kolegów współpracowników z firmy DotMedia – w poniedziałek 29 maja o godz. 18.0; za śp. Jana Jasiaka – w środę 31 maja o godz. 6.30; za śp. Romana Gogola – int. od sąsiadów z bloku – w czwartek 1 czerwca o godz. 7.00; za śp. Zdzisława Bożka – w piątek 2 czerwca o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Daniela Dudzińska, Kazimierz Łocek, Jan Ciempiel, Maria Dec. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…