X Niedziela zwykła – 11 czerwca 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła – 11 czerwca 2023 r.

1. Powoli dobiega rok szkolny. Uczniowie myślą już o promocji do następnej klasy lub o wyborze następnej szkoły. Wszyscy planują już wakacje. Zanim te plany dojdą do skutku, warto podziękować Panu Bogu za przeżyty czas nauki i pracy. Zapraszamy dzisiaj o godz. 10.30 wszystkich uczniów, dyrekcje i nauczycieli ze szkół leżących na terenie naszej parafii na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 12 czerwca – św. Władysława Gorala biskupa i kapłanów męczenników z obozów drugiej wojny światowej: księdza Gostyńskiego, Zawistowskiego i Mysakowskiego; we wtorek 13 czerwca – św. Antoniego z Padwy – z tej racji odpust w parafii na stacji; w środę 14 czerwca – wspomnienie błogosławionego Michała Kozala; w czwartek 15 czerwca – bł. Jolanty; w piątek 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00; w sobotę 17 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Wśród solenizantów są: Elżbieta i Marek Ćwieka. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. Dziękuję wszystkim naszym parafianom, którzy włączyli się w budowę i dekorację ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała 15 czerwca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie również procesja do czterech ołtarzy na placu przy kościele. Ołtarze tym razem przygotują mieszkańcy następujących ulic i miejscowości:

Ołtarz I – Spławy I i II, Kowalin i Kolonia Wyżnica

Ołtarz II – ul. Pasieka i Widerlika, Suchynia i ul. Suchyńska

Ołtarz III– ul. Kwiatkowicka, Przemysłowa, Janowska i Stróża

Ołtarz IV– mieszkańcy Koszar, ul. Lubelskiej, Urzędowskiej i Alei 1000-lecia.

4. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów na oktawę Bożego Ciała. Do siostry do zakrystii można przynosić płatki kwiatów do sypania w czasie procesji.

5. W najbliższy wtorek 13 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które poprowadzą tym razem Kółka Różańcowe. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Fatimskiej.

6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. Dziękuję osobom, które sprzątały nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.

8. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami wspierają trwający remont naszej świątyni.

9. W przyszłym roku szkolnym planujemy w naszej parafii, by uroczystości Pierwszej Komunii Świętej odbyły się w niedzielę 12 maja 2024 r., zaś rocznica będzie tydzień wcześniej 5 maja.

10. Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje następujące pielgrzymki: jednodniowa 1 lipca – do Częstochowy oraz w dniach 23-24 września – do Lichenia. Zapisy i bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel.: 515 133 714).

11. Organizowany jest też wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dniach 5 – 11 sierpnia br. do Zakopanego i okolic. Zapisy u siostry Agaty. Numer kontaktowy podany jest na tablicy ogłoszeń (tel.: 663 525 262).

12. Rodzina Radia Maryja zaprasza w najbliższy piątek 16 czerwca na comiesięczną Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie formacyjne. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 9 lipca br. Telefon kontaktowy podany na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 735).

13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Natalię Harpulę – w poniedziałek 12 czerwca o godz. 6.30; za śp. Klementynę Kozak – w poniedziałek 12 czerwca o godz. 7.30; za śp. Mirosława Storczyńskiego – w środę 14 czerwca o godz. 6.30; za śp. Jerzego Michałowskiego – w czwartek 15 czerwca o godz. 6.30; za śp. Krystynę Nowodworską – int. od sąsiadów z klatki z bloku przy ul. Osterwy – w czwartek 15 czerwca o godz. 7.00; za śp. Kazimierza Żaka – int. od scholki dziecięcej z naszej parafii – w sobotę 17 czerwca o godz. 18.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Leokadia Szafran, Stanisława Bryła. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…