X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

1. Ofiary zbierane dziś do puszki przed kościołem przeznaczone są na świątynię Opatrzności Bożej.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominali następujących świętych: jutro czczą swoich świętych patronów panie Wiesławy i panowie Wiesławowie; we wtorek 8 czerwca – wspominamy św. Jadwigę Królową; w środę 9 czerwca – rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Lublinie; w czwartek 10 czerwca – wspominamy św. Bogumiła; w piątek 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego –Msze św. będą odprawiane o godz.: 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00 – z racji uroczystości nie obowiązuje w przyszły piątek post; w przyszłą sobotę 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; w niedzielę 13 czerwca – św. Antoniego – odpust w parafii na Stacji. Wśród solenizantów jest przewodniczący Rady Parafialnej pan Wiesław Bańka. A wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W najbliższy czwartek 10 czerwca na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy na placu przy kościele. Proszę, aby ołtarze przygotowali i ozdobili kwiatami mieszkańcy następujących ulic i miejscowości:

Ołtarz I – Spławy I i II, Kowalin i Kolonia Wyżnica

Ołtarz II – ul. Pasieka i Widerlika, Suchynia i ul. Suchyńska

Ołtarz III – ul. Kwiatkowicka, Przemysłowa, Janowska i Stróża

Ołtarz IV – mieszkańcy Koszar, ul. Lubelskiej, Urzędowskiej i Alei 1000-lecia.

4. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów na oktawę. Do siostry do zakrystii można przynosić płatki kwiatów do sypania w czasie procesji.

5. W piątek 11 czerwca o godzinie 17.00 w modlitwie różańcowej polecać będziemy Bogu odbywający się Synod Archidiecezji Lubelskiej.

6. W sobotę 12 czerwca zapraszamy na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie o godz. 18.00.

7. W przyszłą zaś niedzielę 13 czerwca będzie nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją o godz. 17.00 oraz Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie przygotowują Kółka Różańcowe.

8. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.

9. Dziś w zakrystii są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką.

10. Dziękuję panom Radnym: Krzysztofowi Orłowi, Krzysztofowi Pietraszkowi, Dobrosławowi Rudnemu i Wiesławowi Bańce za prace porządkowe w ogrodzie.

11. Dziękuję też wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Zapraszamy chętnych do pomocy w przyszły piątek po wieczornej Mszy św.

12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jana Grządkę – w czwartek 10 czerwca o godz. 7.00; za śp. Zbigniewa Raczyńskiego – int. od Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca – w czwartek 10 czerwca o godz. 7.30 oraz int. od sąsiadów – w piątek 11 czerwca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszła do Pana: śp. Józefa Ćwieka. W jej intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…