XI Niedziela Zwykła – 13 czerwca 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 13 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj odbędzie się nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją o godz. 17.00 oraz Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie przygotowują Kółka Różańcowe.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michała Kozala; w czwartek 17 czerwca – ś. Alberta Chmielowskiego; w sobotę 19 czerwca – św. Romualda. Wśród solenizantów są Elżbieta i Marek Ćwieka. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W przyszłą niedzielę 20 czerwca o godz. 10.30 będzie odprawiona Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje szkół, nauczycieli i wychowawców na wspólną modlitwę dziękczynną oraz w intencji szczęśliwego czasu wakacji i odpoczynku w tym roku.
  4. Również w przyszłą niedzielę 20 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.00 kolejna grupa dzieci z naszej parafii przystąpi w tym roku do swojej Pierwszej Komunii Świętej. Radzimy osobom niezainteresowanym tą uroczystością udać się w przyszłą niedzielę na Mszę św. o innej godzinie, gdyż do kościoła będą wpuszczone tylko te dzieci oraz ich rodzice. Pozostałe osoby będą mogły uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz świątyni.
  5. W sobotę 19 czerwca o godz. 9.00 będzie w naszym kościele zorganizowane dla tych dzieci i ich rodzin nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź.
  6. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką.
  7. Wyjazd osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy będzie 19 czerwca o godz. 5.00 rano z parkingu przy Supersamie.
  8. Dziękuję wszystkim naszym parafianom, którzy włączyli się w budowę i dekorację ołtarzy zarówno na samą uroczystość Bożego Ciała, jak i na Oktawę. Dziękuję Siostrom Pasjonistkom, Panom Radnym, katechetom, służbie liturgicznej, członkom różnych wspólnot i dzieciom sypiącym kwiaty za włączenie się w oprawę tej uroczystości.
  9. Dziękuję również wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Zapraszamy chętnych do pomocy w przyszły piątek po wieczornej Mszy św.
  10. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami wspierają trwający remont naszej świątyni.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zbigniewa Raczyńskiego – int. od sąsiadów – w poniedziałek 14 czerwca o godz. 7.30; za śp. Adama Mazura – w czwartek 17 czerwca o godz. 7.00; za śp. Czesławę Piasecką – w piątek 18 czerwca o godz. 6.30; za śp. Edwarda Ziębę – int. od dyrekcji i pracowników Przedszkola nr 5 w Kraśniku – w niedzielę 20 czerwca o godz. 7.30. W ich intencji zaś tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do Pana oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…