XI Niedziela zwykła – 14 czerwca 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela zwykła – 14 czerwca 2020 r.

1. W nadchodzącym tygodniu liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 15 czerwca – błogosławioną Jolantę; we wtorek 16 czerwca – św. Alberta Chmielowskiego; w czwartek 18 czerwca – imieniny obchodzą Elżbiety i Markowie; w piątek 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Wśród solenizantów są państwo Elżbieta i Marek Ćwieka od lat zaangażowani w życie naszej parafii. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia: Jolantom, Elżbietom, Markom, Albertom i Romualdom składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  2. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 18 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 na placu wokół kościoła odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Wystrój kwiatowy ołtarzy przygotują mieszkańcy następujących ulic i miejscowości: Ołtarz – Spławy I i II, Kowalin i Kolonia Wyżnica; Ołtarz II – ul. Pasieka i Widerlika, Suchynia i ul. Suchyńska; Ołtarz III       – ul. Kwiatkowicka, Przemysłowa, Janowska i Stróża; Ołtarz IV – Koszary, ul. Lubelska, Urzędowska i Aleja 1000-lecia.
  3. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji na oktawę Bożego Ciała.
  4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
  5. Rodzina Radia Maryja zaprasza 16 czerwca na comiesięczną Mszę św. o godzinie 18.00 w stałych intencjach.
  6. W przyszłą niedzielę 21 czerwca Komunia Święta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku odbędzie się w dwóch grupach klasowych: o godz. 9.00 klasa 3a i o godz. 12.00 klasa 3b. Osoby nie zainteresowane bezpośrednio tą uroczystością proszone są o wybranie się na Mszę św. na inną godzinę. W przeddzień w sobotę 20 czerwca również w dwóch grupach o godz. 9.00 klasa 3a i o godz. 11.00 klasa 3b – dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyć w nabożeństwie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania. Ostatnia próba dla dzieci będzie w czwartek 18 czerwca o godzinie 15.00 dla dzieci z klasy 3a i o godz. 16.00 dla dzieci z klasy 3b.
  7. Dobiega końca rok szkolny. W niedzielę 21 czerwca o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich uczniów, dyrekcje i nauczycieli ze szkół leżących na terenie naszej parafii na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. Będziemy też modlić się o szczęśliwy czas odpoczynku wakacyjnego.
  8. Po złagodzeniu przez ministra zdrowia ograniczeń zgromadzeń, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik podjął decyzję o rozpoczęciu działalności Synodu Archidiecezji Lubelskiej. We wszystkich parafiach i dekanatach zostały powołane zespoły synodalne. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie powołanego w naszej parafii zespołu synodalnego. Wybrane osoby, które wypełniały ankietę synodalną stanowią członków tego zespołu. Spotkanie rozpocznie się najpierw w kościele modlitwą różańcową i nabożeństwem o godz. 17.00, a następnie o godz. 18.00 grupa synodalna spotka się w sali w domu parafialnym.
  9. Zachęcamy do zainteresowania się w kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  10. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszamy również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  11. Dziękujemy panu Robertowi Rakowi za umożliwienie w dniu wczorajszym wyjazdu naszym parafianom na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Większość uczestników tej pielgrzymki to osoby zaangażowane w naszą parafię, dbający o porządek w kościele i wokół niego.
  12. Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na dalszy remont naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało i na środki czystości do sprzątania naszej świątyni.
  13. W najbliższą sobotę 20 czerwca organizowana jest przez Akcję Katolicką autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o godz. 5.00 rano z ul. Festiwalowej. Natomiast w dniach 4 i 5 lipca będzie pielgrzymka do Lichenia. Chętni mogą się zapisywać po Mszy św. w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 714).
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Irenę Łukasik – w poniedziałek 15 czerwca o godz. 7.00; za śp. Józefa Wnuka – int. od sąsiadów z ul. Filaretów – w poniedziałek 15 czerwca o godz. 7.30; za śp. Mariana Szafrana – w środę 17 czerwca o godz. 6.30; za śp. Janinę Tomiło – w piątek 19 czerwca o godz. 7.00; za śp. Zdzisława Maja – w piątek 19 czerwca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Monika Flisek i Bolesław Zuba, którego pogrzeb będzie we wtorek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….