XXII Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca. Z tej racji ofiary zbierane dziś na tacę tradycyjnie przeznaczone są na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 29 sierpnia – męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w czwartek 1 września – bł. Bronisławę; w sobotę 3 września – św. Grzegorza Wielkiego. Wśród solenizantów jest nasz Pan Radny Stefan Nowak i Grzegorz Jasiński. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w naszym kościele na każdej Mszy świętej rano o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz dla dzieci od 15.30 i Msza dla nich o godzinie 16.00 oraz dla dorosłych spowiedź podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Od najbliższego czwartku 1 września wracamy do normalnego porządku nabożeństw a więc Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 6.30, 7.00, 7.30 i 18.00.
  5. Od 1 września również kancelaria organistowska wraca do normalnego trybu pracy, będzie więc czynna od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00.
  6. Kończą się wakacje i urlopy. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W przyszłą niedzielę 4 września o godzinie 10.30 będzie sprawowana w naszym kościele Msza św. w intencji podziękowania za szczęśliwie spędzony czas odpoczynku uczniów i nauczycieli oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy dla całej społeczności szkolnej. Zapraszamy uczniów z rodzinami oraz dyrekcje szkół wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami.
  7. Dziękuję osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam także w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  8. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Spotkanie organizacyjne dla katechetów z naszej parafii w związku z nowym rokiem szkolnym odbędzie się na plebanii w poniedziałek 5 września o godzinie 19.00.
  10. Od poniedziałku 5 września będzie można już rezerwować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na przyszły 2023 rok.
  11. Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego zapraszają na dożynki Powiatowo-gminne, które będą miały miejsce w Trzydniku Dużym w niedzielę 4 września br. W programie jest Msza św. polowa o godz. 14.00, następnie od 15.30 część oficjalna z konkursami. Od godz. 17.00 zaplanowana jest część artystyczna: występy artystów z Powiatu Kraśnickiego oraz koncert zespołu LOVERBOY, IRA, DJ Party. Szczegółowe informacje są na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp.  Zenona Surowca – int. od sąsiadów z bloku A – we wtorek 30 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Zofię Bryk – w czwartek 1 września o godz. 6.30; za śp. Janusza Henryka Gąskę – w piątek 2 września o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszła do Pana: śp. Wanda Szefer. W jej intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…