XXIV Niedziela zwykła – 11 września 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 11 września 2022 r.

1. Ofiary zbierane w naszej diecezji w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczone są na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  2. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki.
  3. We wtorek 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie i Mszę św. zbiorową. Początek z różańcem i procesją o godzinie 17.00. Nabożeństwo przygotowuje Legion Maryi.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 13 września – św. Jana Chryzostoma; w środę 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – z tej racji w naszym dekanacie odpust w parafii Rzeczyca Księża; w czwartek 15 września – w liturgii kościoła wspomnienie NMP Bolesnej – z tej racji odpust w parafii w Kraśniku Fabrycznym; w piątek 16 września – wspominamy św. Korneliusza i Cypriana; w przyszłą niedzielę18 września – św. Stanisława Kostkę, patrona Polski i patrona młodzieży. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie poświęcenie tornistrów i plecaków pierwszoklasistów.
  6. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w piątek 16 września o godzinie 18.00 w stałych intencjach.
  7. W najbliższą sobotę 17 września o godzinie 18.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji naszej ojczyzny i wszystkich ofiar stalinizmu w 83.  rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę do Lichenia będzie w sobotę 17 września o godzinie 4:00  rano z nowego parkingu przy ul. Narutowicza.
  9. Dziękuję osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam także w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mariana Pyzika – w poniedziałek 12 września o godz. 6.30; za śp. Janinę Likos – int. od sąsiadów z ul. Grodzkiej – w poniedziałek 12 września o godz. 7.00; za śp. Alfredę Henrykę Siembida – we wtorek 13 września o godz. 6.30; za śp. Wiesławę Matwiej – we wtorek 13 września o godz. 7.00; za śp. siostrę Szymonę Głaz – int. od Sióstr Pasterek z Lublina – w środę 14 września o godz. 6.30; za śp. Tomasza Kozę – int. od kolegów z boiska – w czwartek 15 września o godz. 7.00; za śp. Henrykę Chudzik – int. od sąsiadów – w sobotę 17 września o godz. 6.30; za śp. Ewę Głusiec – w sobotę 17 września o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Anna Sobótka, Marianna Wnuczek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…