XXVI Niedziela zwykła – 27 września 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 27 września 2020 r.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są tradycyjnie na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.
  2. Taca zbierana w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: jutro w poniedziałek 28 września – św. Wacława; we wtorek 29 września – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę 30 września – św. Hieronima; w czwartek 1 października – św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w piątek 2 października – Świętych Aniołów Stróżów, w przyszłą niedzielę 4 października – św. Franciszka z Asyżu. Wśród solenizantów są nasi parafianie: Michał Zimowski, Teresa Mazurek, Teresa Buczyńska, Teresa Wąsik, Danuta Daniluk. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w naszym kościele na każdej Mszy świętej rano o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz dla dzieci o 15.30, a Msza dla nich o godzinie 16.00 oraz dla dorosłych o 18.00 – wieczorna Msza św. zbiorowa za zmarłych do Miłosierdzia Bożego.
  5. W wtorek 29 września  będziemy przeżywali drugi co do ważności odpust parafialny ku czci Świętego Michała Archanioła. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Sumę odpustową odprawi ksiądz Biskup Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski.
  6. W najbliższą środę 30 września po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla bierzmowanych. Obecność obowiązkowa.
  7. Niebawem rozpoczyna się październik, miesiąc maryjny. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30. W zakrystii poszczególne grupy modlitewne mogą zapisywać się na konkretne terminy prowadzenia rozważań różańcowych w naszym kościele, aby wszystkie działające w naszej parafii wspólnoty mogły się włączyć w prowadzenie tych modlitw. Dzieci natomiast zapraszam codziennie w październiku do odmawiania dziesiątków różańca. Podobnie też jak w ubiegłym roku, tak i w tym w październiku będzie zorganizowany dla uczniów konkurs z nagrodami dotyczący różańca misyjnego. Katecheci na lekcjach religii przekażą uczniom szczegóły konkursu.
  8. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie. Natomiast w ramach porządków przed odpustem zapraszam panów Radnych oraz inne osoby chętne do pomocy w poniedziałek 28 września po wieczornym nabożeństwie.
  10. W nadchodzącym tygodniu będzie odprawiona Msza św. w 30 dzień po śmierci za śp. Mieczysława Łopuskiego – w sobotę 3 października o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: Wacława Piekarz, Maria Łagoda, Marek Kajdzik, Bogumiła Borowska, Helena Balicka i Henryk Skrzypek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…