XXX Niedziela zwykła – 24 października 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła – 24 października 2021 r. –

1. Ofiary zbierane dzisiaj przed kościołem do puszek przeznaczone są na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. w sali pod Lipą możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki.
  3. W nadchodzącym tygodniu w czwartek 28 października w liturgii Kościoła przypada  święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom i jubilatom, szczególnie Tadeuszom i Szymonom, w tym również s. Szymonie Głaz ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, a także panu Tadeuszowi Dudzie i Tadeuszowi Pastucha, składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  4. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  5. Dziękuję także za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszej świątyni: Otylia i Jacek Zych; Krystyna i Teofil Adamczyk; Kazimiera Pęcak; Czesław Łukasik; Piotr Biały; Maria Kurek.
  6. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Od 1 listopada przez cały miesiąc o godzinie 17.00 będą odprawiane w naszym kościele nabożeństwa wypominkowe. Na bocznym ołtarzu są wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych z zaznaczonym od razu dniem, w którym będą wyczytane. Można więc wybrać sobie kartki na określony dzień i po wypisaniu imion i nazwisk zmarłych złożyć je w zakrystii lub kancelarii.
  8. W ubiegłym roku 1 listopada ze względu na ograniczenia pandemiczne nie było Mszy św. i procesji na cmentarzu. W tym roku zamierzamy odprawić tradycyjnie Mszę św. z procesją w poniedziałek 1 listopada o godz. 12.00 na cmentarzu, ale ostatecznie informacja będzie przekazana w przyszłą niedzielę po przekazaniu nam aktualnych przepisów z Sanepidu. Po wieczornej zaś Mszy św. około godziny 19.00 zapraszamy 1 listopada na Drogę Krzyżową na cmentarzu przygotowaną i prowadzoną tradycyjnie od wielu lat przez harcerzy. Natomiast we wtorek 2 listopada w Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych porządek Mszy św. jak w zwykły dzień pracujący, zaś na cmentarzu o godzinie 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych oraz odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych. Wieczorem zaś 2 listopada o godz. 18.00 będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. zbiorowa za parafian, których pożegnaliśmy w tym roku. W obecnych warunkach na razie wymogiem bezpieczeństwa jest zachowanie odpowiedniego dystansu między ludźmi na zewnątrz a w kościołach także obowiązują maseczki.
  9. W dniu 1 listopada członkowie Akcji Katolickiej będą tradycyjnie zbierać na cmentarzu ofiary do puszek na dalszy remont i renowację kościoła parafialnego.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Edmunda Grzybowskiego – w poniedziałek 25 października o godz. 6.30; za śp. Grzegorza Bęca – w środę 27 października o godz. 7.00; za śp. Stanisława Mozgawę – w środę 27 października o godz. 7.30; za śp. Zenona Morskiego – w piątek 29 października o godz. 6.30; za śp. Reginę Kępę – w sobotę 30 października o godz. 7.30; za śp. Zdzisława Gila – int. od Rady Parafialnej – w niedzielę 31 października o godz. 9.00.W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Halina Krupka, Mieczysław Bielaś, Władysław Czubiński, Stanisław Lots i Mieczysław Łukasik. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…